Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Judoka, spectaculos arata tiramisu ala! Cred ca e pe masura de gustos (sau a fost :) ) 

 

Felicitari adolescentului pentru rezultatele de la scoala! Bravo! 

 

Mai, eu nu stiu daca nu am nimerit in parcul care trebuie, dar in cele 2 in care am ajuns eu vara trecta era pin de kk de pasare, banci stricate, boscheti neingrijiti si iarba uscata. Ar trebui sa vezi Copoul in Iasi cum arata ca sa intelegi de ce mi s-a parut mega-jeg Bucurestiul. In rest da, sunt de acord ca la varsta lor vad altfel lucrurie si oportunitatile din Bucuresti sunt in orice domeniu (de la job, cultura, distratie) mai multe si mai variate decat oriunde in tara, probabil. 

 

Multumesc pt urarile pt echipa de robo! Rares cel mai nasol s-a impotmolit la romana. Dar nu ma mira. El nu citeste clasici pentru ca e mega-plictisitor, are multe idei interesante, stie lucruri, dar nu se incadreaza in bareme.  In plus, sta prost cu invatatul pe de rost a lucrurilor care nu ii plac, nu il intereseaza. El are o gandire foarte logica, dar memoria il tradeaza.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura , mult succes la concurs  [flo2] sunt super tari.

 

am gasit un program bilingv, care s ar plia f bine pt L . Adica face materiile care o intereseaza pe ea mai departe la facultate, dar in germana.

dar e departe de casa si ar fi f complicat cu transportul. Are si internat, dar n as vrea sa o dau la 14 ani la internat. Ce parere averi? 

Ce inseamna "departe" ? Nu stiu , daca e ceva ce ii place, i se potriveste, o ajuta pe viitor, cred ca eu as incuraja-o sa mearga si as ajuta cat de mult se poate cu transportul. Noi facem naveta zilnic si e ok pt noi. dar nu stiu cum e situatia concret la voi. Important e sa fie ceva ce isi doreste si e dispusa sa faca eforturi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca, mie cel mai mult mi-a placut galeria cu harti de la Vatican. Sunt realizate extrem de bine, detaliile topografice si nu numai, culorile alese. Desigur acum avem Google maps si Google earth dar acum cateva sute de ani nu erau. Tocmai de aceea le consider o inovatie, imbinare atat de reusita intre aspectul tehnic si cel artistic.

 

Si mi-a mai placut Pantheonul si coloana lui Traian.

 

Pentru vedere de la inaltime recomand ultimul etaj de la Rinascente cu conditia sa evitati etajele cu magazine   

 

Otilia s-a cerut sedinta speciala de shopping :))), deci nu scapama de magazine.

 

Si eu vreau neaparat sa vedem columna lui Traian, cadeh, suntem urmasi de daci:).

Notez hartile de la Vatican.

 

Avem in grup 5 copii: 8, 11, 11, 16, 16 :). De toate pentru toti. Avem pe lista zona de la Villa Borghese, nu stiu daca o sa intram in parcul botanic.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka - bravo pentru Ado si rezultatele lui f bune! Arata f bine tiramisul vostru. Si fetele mele adora! Mi-ai dat o idee pentru maine la gouter. Cu drobul : la noi se poate comanda la macelarie un drob de miel intreg cu toate cele (toate organele). Se numeste fressure agneau. Bine e destul de mare, ca mieii lor sunt mai mari ca ai nostri, deci o sa fac jumate la un paste, jumatate la celalalt. Intreaba si tu, ca sigur se gaseste si la voi. Atentie, nu are prapore, pe asta il cumpar separat, se numeste crépine si e de porc ...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Mai, eu nu stiu daca nu am nimerit in parcul care trebuie, dar in cele 2 in care am ajuns eu vara trecta era pin de kk de pasare, banci stricate, boscheti neingrijiti si iarba uscata. 

[:-)))]

Herastraul, kisselef, tineretului sunt f frumoase si ingrijite. Am ajuns si la mogosoaia si e f iamenajat.

 

Cismigiul a ajuns o cazatura.

 

pana la urma, cred ca omul sfinteste locul. Am inteles ca in cluj e f curat. Nu vezi o,hartie pe strada. Si satu mare cica e frumos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia s-a cerut sedinta speciala de shopping :))), deci nu scapama de magazine.

 

eu , personal , chestia asta nu o inteleg. Te duci undeva sa vezi cultura, arhitectura, sa manaci ceva bun, dar sa stau prin magazine. No way.

 

cand vizitam ceva caut maxim sa iau niste suveniruri/nimicuri, chestii din astea .

 

cand am fost in tara am vrut la teatru. S a anulat din pacate spectacolul, din lipsa de spectatori. Asa ca ne am dus la film . Cateva persoane in sala. 

 

si jur ca mall ul era plin de lume  [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi sper sa avem un week end linistit, desi maine e meci volei, duminica testul la pian. 
dimineata antrenamentul la piscina. Am comanda de lasagna cu vinete. Cum ziceam, linistit.

 

Peste o saptamana e pastele. Fantastic de repede sarim dintr o sarbatoare in alta.

Noi nu facem nimic special, al meu munceste, cel mare nu vine acasa, ca nu are vacanta, ado ar trebui sa inceapa sa invete la franceza.

 

week end placut tuturor  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu , personal , chestia asta nu o inteleg. Te duci undeva sa vezi cultura, arhitectura, sa manaci ceva bun, dar sa stau prin magazine. No way.

 

cand vizitam ceva caut maxim sa iau niste suveniruri/nimicuri, chestii din astea .

 

cand am fost in tara am vrut la teatru. S a anulat din pacate spectacolul, din lipsa de spectatori. Asa ca ne am dus la film . Cateva persoane in sala. 

 

si jur ca mall ul era plin de lume  [bib]

 

Mi imi place sa merg in cartierele de shopping cu stradutele pietonale. In schimb nu in mall

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...