Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Mda, fii-miu a fost admis la 2 universitati - in Lyon si in Copenhaga. Inginerie, dar specializari diferite. Dupa bucuria initiala, acum se framanta ce sa aleaga. Ambele ii plac. 

Noi il sustinem, indiferent ce alege, dar are nevoie acum de mai mult de atat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, fii-miu a fost admis la 2 universitati - in Lyon si in Copenhaga. Inginerie, dar specializari diferite. Dupa bucuria initiala, acum se framanta ce sa aleaga. Ambele ii plac. 

Noi il sustinem, indiferent ce alege, dar are nevoie acum de mai mult de atat.

Bravo! Bravo!! Felicitari flacaului pentru reusite. Sper ca orice alege sa ii placa, sa faca cu pasiune si sa ii deschida cai spre noi oportunitati! Super! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc foarte mult pentru mesaje!

O data in plus, realizez ce important a fost pentru Romania sa intre in UE. Un pas urias.

 

Pe de alta parte - apropo de celalalt subiect, cu universitatile - sistemul de invatamant european (inca) functioneaza bine si corect. Daca fii-miu - barbat, alb  , familie cu venituri medii - a fost admis la doua universitati serioase doar pe baza muncii sale, eu cred ca stam bine. Si nici nu l-a intrebat nimeni despre studiile parintilor  .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mcoca,

dar Maya si ales specialitaile ? nu mai tin minte daca ai mai scris.

——— 

Ado are un coleg bolnav.

 Au fost ieri pe la el si s a bucurat mult. 
dupa cursa sportiva, s a imbolnavit, a stat in spital si medicii nu stiu ce are. Ii tot fac analize si investigatii. Asa m a dat peste cap chestia asta. 
sper sa gaseasca cat mai repede ce are si sa se refaca. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, Ioana. felicitari copilului. Ti-am scris in privat. 

 

@Judoka, e cumplit pentru colegul lui ado. Sper sa-i gaseasca repede disgnostic si tratament. 

 

Anul asta nu am mai sarbatorit pastele catolic, am facut doar clasica 'pulpa de miel de duminica' care a fost facuta luni. Avem o vreme caraghioasa cu episoade de cald si soare, ploaie, vint care urla. 

Nimic pasionant pe aici. 

 

Va pup in grup pe toate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca toata lumea recomanda mate, dar fii mea ar vrea engleza, svt si fizica/chimie. Ado zice ca nu merge. 

 

De invatat,(ado)  inca nu s a apucat, oscileaza intre dizertatie si comentariu. Probabil va alege comentariu. In curand avem bac blanc. 
 

Azi e liniste. Toata lumea are program si vine tarziu acasa.  [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...