Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Am intrat sa va spun Sarbatori Fericite!

 

Eu am o perioada extrem de incarcata. Trebuia sa fie masa de Paste la noi, dar nu am fost in stare, asa ca am schimbat si am mers la prietena mea.

Am 2 zile f pline saptamana asta si apoi 5 zile de vacanta. Abia astept!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Masina noastra e la mecanic de o saptamana. 
problema e , ca la primul garaj am fost de doua ori. Prima oara nu a descoperit ce are, a doua oara au descoperit, dar au zis ca nu pot sa rezolve. Si ne au incasat si. 40 euro sedinta. Ori trebuiau sa spuna , ca e periculos sa mai rulam , si ca e urgenta sa reparam masina. Bine ca nu a patit nimic motorul. 
 

Urmeaza trei zile libere de la scoala. Si vremea e naspa, naspa. Ploua tot timpul, mai tare sau mai incet.  [pl]

Nu evem exact un plan pt zilele astea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce inseamna cateva zile de odihna si leneveala! Parca sunt alt om, actionez mai rapid, mai eficient, am spor, parca vad altfel viata. 

 

Am profitat de vremea excelenta si ne-am plimbat, sa ne incarcam bateriile (in cel mai eficient mod pentru noi - calatoriile). Am ajuns si la Zaga Zaga Land (Delta Siretului). Au mai construit cateva spatii de cazare, dar ramane inca un loc frumos si linistit. Salcamii erau in plina floare, o nebunie. Bine, si plopii  .

Si acasa am zacut in hamac, sub doi salcami infloriti. Pe astia i-am plantat acum multi ani, cand am cumparat terenul, asa ca acum avem copaci mari, cu o coroana bogata.

 

Ariciul mi s-a intors. Doua zile i-a luat sa ajunga din nou in magazie si sa isi lase urmele (hmm) peste tot. Desi acum ii las mancare (boabe pentru pisici) si langa casuta lui, in coltul gradinii. Melci sunt din belsug, rame la fel, ar putea sa se hraneasca singur, da' ce, ii prost...

 

Tot am impresia ca astazi e luni, fiind prima zi de scoala pentru elevi. Cand imi amintesc ca e miercuri, vad luminita de la capatul tunelului.

 

O saptamana buna tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut voua. 

Ioana faina plimbarea ! E bine ca te-ai odihnit. 

Eu ieri am calcat un munte de haine si am continuat cu Cei100 ( imi place acum, sunt la sezonul 3/7 ), azi merg cu Ale la cosmetica si ceva cumparaturi si tb sa gatesc ceva usor. 

Mi-am mai luat niste carti  [ph34r] Citesc acum The first lady / James Patterson

De Pasti am fost in vizita, a fost foarte cald, am stat afara in curte. 

O zi faina sa aveti !  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! 

Eu, spre deosebie de ioana, nu pot sa zic ca am venit plina de chef, elan si energie dupa zilele libere. Am petrecut cateva zile frumoase cu familia (a venit si una din surorile mele la tata si am trebaluit dar mai ales ne-am relaxat impreuna) , ne-am odihnit, a fost placut. 
 

Maine seara plec la Iasi cu Bianca, are in weekend simulare la UMF. Vrea si shopping si sa mancam la restaurantul ei mexican preferat. Si-a comandat rochii pentru banchet de pe net si e foarte incantata (daca e slaba, ii vin super  toate) , problema e la pantofi, ca poarta 35 si are piciorul foarte subtire si greu tare de gasit ceva sa i se potriveasca. 

 

In rest, suntem in grafic. Astept sa se opreasca ploile sa imi pun rasadurile de rosii, castraveti si ardei iuti in gradina. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am fost cu baietii 1,5 ora la piscina. Dupa care, infometati, ne am oprit la o terasa, la kebab(stiu ei toate fast foodurile din zona) . Dar e f bine, asa din cand in cand. 
 

Azi am mici comisioane de rezolvat si copiii se duc la biblioteca sa invete.
Ado are luni simulare la bac. 
 

si  trebuie sa profitam un pic de terasa (e superba vremea afara) , iar eu am reusit sa o curat si sa plantez  niste plante. Deci e perfect de stat seara la un pahar de vorba.

 

otilia, tot asa program incarcat ai? 

week end frumos  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

Am fost in simulari zilele astea.

Ado a avut oral la franceza. A facut bine (chiar si colegii lui au fost surprinsi) , a spus la comisie, totusi, ca nu e limba lui materna si face eforturi sa progreseze. 
Laura so, so. La tehnologie nu prea au facut, ca nu au inteles subiectele. Dar nu ma mira, ca au un tampit de profesor. 
———
Maine au iar sorrie la muzeu in germania. Se intalnesc si cu o clasa de nemti, dupa care dupa amiaza au program liber, sa se plimbe singuri prin oras. 
 

sper ca e toata lumea in forma.

 

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...