Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

coca, 

dar alte optiuni nu ati luat in calcul? Daca a asa greu sa treci in anul doi si pregatire costisitoare. Nu stiu, intr o tara anglofona, daca tot e la bilingv. Sau in romania, la Iasi sau la Bucuresti? Sau la Cluj? Parca si la cluj au ceva pt studenti straini. 

 

Dupa noua reforma, nu mai ai voie sa repeti anul 1 :(. Dar esti obligat sa faci in paralel un minor (economie, mate, chimie, sport etc, nu conteaza) si minorul devine major daca ai nota de trecere.

Ne-am gandit la optiunea cu Romania.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot am citit ultimele discutii despre medicina, vin si eu cu sfaturi/experienta mea, nesolicitate.

Laura, urmaresc admiterea la umfcd de vreo 7 ani, ca era fii-mea cea interesata si iti zic ca daca Bianca s-a pregatit din clasa aX-a, nu exista sa nu intre. 
Se inscriu multi, uneori sa demonstreze ca intra si apoi nu depun dosarul sau nu sunt suficient de bine pregatiti, nu intra la buget si renunta.

Cea mica a virat catre medicina in ultima clipa si pentru ca a terminat IB-ul, nu putea sa se inscrie la examen, asa ca face modulul de engleza.

 

Are colegi din toate tarile dar daca nu stiu lb. romana suficient de bine, le va fi foarte greu sa inteleaga lectiile, predate uneori in lb romana de fosile care se tin de scaun.

 

Mult succes!

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Editez dublarea ca sa scriu din nou paragraful cu sfaturi pentru Bianca Laurei si nu mai pun niciun emoticon, ca din cauza lor de deformeaza textul.

 

Sunt sigura ca a facut deja astea, dar eu zic ca e foarte important sa faca toate simularile si examenele din anii anteriori, pentru ca asa se obisnuieste cu structura examenului, cu incadrarea in timp si capata incredere.

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

J sanatate Laurei ! Cum a reusit sa se raceasca asa ? 

SI Ale a fost racita acum vreo 2sapt pe supermotivul ca ni s-a stricat centrala si a facut dus cu apa mai rece.  [batcap] Noi toti am facut dus cu apa mai rece, dar ea a stat mai mult, e mai copil si a prins-o rapid. 

Azi are test la mate si sapt viitoare are alt test la mate !  [batcap]  A zis proful ( care este inpectorul scolar general pe judet ) ca "au noroc cu el, ca altfel ar trece prea usor prin scoala".   [fri]

Abea astept sa vina vacanta. E stresata, obosita, a slabit, ieri a plans ca ea nu merge la test ( bineinteles ca s-a dus ).  [batcap]

In alta ordine de idei, si-a rupt 2 unghii si ieri a fost din nou la doamna resp si i-a pus altele cu un gel mai tare si a zis ca a simtit ca o arde lampa aia. I-am spus ca ajunge cu unghiile puse. Cand le vine vremea le da jos si gata. 

 

Laura fi barbata ! Ne gandim la tine !  [flo2]  [flor]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata buna! 

 

Ieri la cursul festiv a fost emotionant, foarte frumos organizat, dar cu unele discursuri mult prea lungi (ca la noi ) . A durat mai bine de 4 ore totul. Am reusit sa plang doar foarte putin  . Si gata, am copii absolventi de liceu (ma plangeam ca a trecut timpul foarte repede, ca sunt asa mari, ca eu imbatranesc si barbatul m-a incurajat ca altii la varsta mea au copii abia la gradinita. Sa ma bucur de libertate  [:-)))] ) .

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura felicitari la dublu si multa bafta tot la dublu ! 

    [flor]    [flor]

Mult succes la examene absolventilor ! 

Si voua nervi tari sa-i sustineti.   [aerob]

Sunt foarte frumosi si se vede ca organizarea a fost grozava. Sa ne pui o poza si de la banchet.  [balo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...