Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Bravo, Laura ! Felicitari copiilor ! 

Rares s-a facut inalt. Sunt copii frumosi si destepti ! 

 

Am fost in deplasare sa asigur niste cursuri joi si vineri. O plimbare care mi-a prins bine. 

Va pup in grup. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, primul an de liceu s-a terminat ... a trecut f repede. Sambata am fost la un pool party si cred ca a fost ultima data cand toti copiii au fost prezenti. 3 au terminat liceul, deci nu cred ca ii mai vedem pe la chefurile cu babacii :(. A fost fain, toate lumea s-a distrat de la mic la mare.

 

Maya a plecat de dimineata cu prietenii la lac, cu bicicletele. Eu am inima cat un purice. E prima data cand pleaca singura. Lacul e la vreo 10km de oras ... e pista ciclabila pana acolo. I-am umpuiat capu cu sfaturi. In fiecare azi are cate ceva planificat. Eva e cam geloasa :).

 

Joi am fost la consiliul de clasa. A fost f interesant. Mai cat subiectivism ... 2 copii cu medii la fel de slabe: ei la unu ii mai dau o sansa ca e simpatic, celalalt bye bye, trimis la tehnologic (dupa mine amandoi erau de profesionala, dar na ..a e am standarde romanesti). Amandoi cu medii sub 10 (adica sub 5 in romana). Erau prezenti toti profesorii + directorul. Cele mai vocale erau proga de franceza si cea de sport. De SPORT: aaa nu gandeste deloc copilul asta, nu, clar nu, afara cu el. 

M-a distrat ca, copiii astia de la inceputul clasamentului s-au organizat si au luat cate o cutie de ciocolata de la ciocolatier profilor pe care i-au apreciat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt momente dulci-amare acum la toata lumea. 

Se termina o etapa din viata si incepe alta, mai grea, mai intensa, mai importanta. Anxietatile sunt la maxim de ambele parti, copii si parinti deopotriva. 

 

Eu inca sunt relaxata  , i-am spus lui Ale ca scopul a fost sa intre la un liceu bun si 2ani de zile avem pace. De la sfarsitul clasei10 ar trebui sa stie cam ce vrea sa faca in continuare. 

 

Vineri la ultimele 2ore toti copiii au chiulit de la scoala.

Ale ma suna, imi spune, ok.

Intelegerea noastra este sa-mi spuna unde este, n-am treaba ca chiuleste, dar eu tb sa stiu unde este, tb sa stiu ca she's alive and kicking.  [ph34r]  

Profii i-au pus absenti nemotivati. Si niste parinti inteligenti o suna pe diriga ca de ce au copiii lor absente la materiile resp, ca ei au fost la scoala ?! [batcap] Giiiz, ce s-a enervat diriginta ! 

 

Azi vreau sa fac o tocanita de miel.  [flo2]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mcoca, vacanta placuta domnisoarei si felicitari pt primul an de liceu trecut cu bine! Nu ma asteptam sa fie asa subiectivism si in scolile din vest. Dar in fond, oameni cu preferite si antipatii suntem toti. 

 

Mik, sa iti fie de bine plimbarea lucrativa! 

 

Dana, noi am fost sfatuiti de diriginta lui Rares sa ii incurajam in clasa a 10-a sa isi ia o certificare de limba si ECDL-ul, pt ca e momentul cel mai bun si scapa de un stress la bac putand echivala probele orale. Tot atunci (cl 10-11) au facut mult voluntariat, s-au implicat in diverse , e totul mai lejer un pic. Acum toata clasa lui a venit cu certificari, au echivalat si vor da doar proba de romana oral. Cu chiulitul, eu ii inteleg pe copii, asa e un aer de vacanta si o vreme de stat in parc! 

 

La banchet amandoi au zis ca a fost super. Ca si cursul festiv, a fost foarte bine organizat (s-a ocupat o firma din oras pe care am sa o recomand oricand la ce treaba au facut) , s-a dansat mult, au avut colt amenajat pt facut poze (a stat un fotograf dupa fundul lor toata seara) , s-a baut cu masura si fara incidente, profesorii au participat si ei la dans si distractie (Bia era incantata ca a dansat cu proful de mate, preferatul ei dintre toti profesorii) . Au avut DJ si , surpriza din partea organizatorilor, o trupa de tineri care fac cover-uri. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt foarte frumosi amandoi Laura ! 

Rares arata relaxat si degajat, iar Bianca este foarte sexy.  

Felicitari si multa bafta !    [balo]  [flor]

 

wow, peste 2 zile ei fac 19ani !    

Nu se vede in poze, dar Bia avea spatele gol si pantofi cu toc cui de 10. Si-a luat rochia de pe net uitandu-se la poze si nu am modificat nimic la ea. Ce inseamna sa fii tanara si slaba! 

 

Multumesc de aprecieri.  Da, chiar "wow", nu stiu cand a zburat timpul!   [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura f frumosi copiii! Ma bucur ca s-au distrat.

Bianca e intotdeauna f serioasa in poze :) si Rares f relaxat cu o atitudine cool asa.

Multumim! 

 

Da, nu stii ca divele nu zambesc in poze?!  [:-)))] I-a intrat ei in cap ca nu arata bine daca zambeste (cred ca de cativa ani in urma cand avea dinti din fata evazati, dar intre timp cu aparat dentar i s-au asezat foarte frumos) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, foarte frumosi copii ai ! Bravo !

 

Dana, la mine copiii nu chiuleau caci erau la liceu privat si ma sunau in 10 minute de la inceputul orei daca lipseau. Insa fiica-mea chiulea de la orele de solfegiu cind era la scoala de musica : avea pian, solfegiu si muzica in grup. O lasam, o luam dupa 2 ore jumatate. intre timp in loc de solfegiu fiica-mea se pitea si nu se ducea la curs. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...