Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Ai fost în Ro? Și noi am avut o nunta, în oraș la Devo  . Ne- am distrat pe cinste . dar înainte numai timpenii mi s- au întâmplat : am căzut la munte cu bicicleta, m- a muscat o căpușă, și zilnic boroboante . Am ajuns luni în Germania și am avut marți planul cu echipa și workshop și numai prin oraș am mâncat sau i- am dus la grădină . sper să mă hodinesc.

 

poate urcă Laura poze cu gemenii ei de 19 ani și tortul [il]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

coca, Judoka, multumim pentru urari! 

 

Oh, Elkia, din pacate suntem atat de stresati si apasati cu examenele, ca nu am facut nimic special de ziua lor. Rares a iesit aseara cu cativa prieteni la o berarie, Bianca iese azi cu fetele ei la o terasa, apoi merg la film ( la Inside Out 2) . La 12 noaptea i-am pus sa sufle in cate o lumanare infipta in cate  o prajiturica. Si cam asta a fost. Asteptam farsitul lunii iulie, speram sa fie numai cu vesti bune, si apoi facem noi si petreceri! 

 

Luni Bianca are proba orala la romana, Rares marti. 

 

Ma bucur ca v-ti distrat la nunta , imi pare rau de celelalte patanii. 

 

Judoka, imi pare rau ca nu ti-ai rezolvat treburile, ai prins o perioada aiurea tare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trec doar să vă zic că în Québec nu se dă "admitere" la medicină, de fapt nu se dă admitere la nici o facultate, cu excepția programelor de arte,.muzică, etc. Este un concurs de dosare foarte strict, cu condiții de medie minim x la științele naturii iar candidații trebuie să fi urmat programul de științele naturii la colegiu (2-3 ani între liceu și universitate). Trebuie și dovezi de voluntariat, benevolat la dosar si parcă și recomandări. Nu e neapărat mai simplu fără admitere, plus că locurile sunt foarte puține (apoi ne plângem că nu sunt suficienți medici)

 

Baftă multă Biancăi, e important că e așa determinată și s- a pregătit din timp. Studenția în Iași e foarte frumoasă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am scris multe pe forumul asta . Și am învățat mai multe după forumul asta . Și cred ca adminilor nu le- am mulțumit vreodată , pt ca i- am perceput ca nesuferiți ( habar nu am de ce) 

 

ce vroiam sa va scriu e ca la 13 ani de când sunt interna in corporație am devenit Senior Consultant & programator .( acu vreo 5 ani mi- am luat cheia de programator )  

pt mine e o super recunoaștere pt ca vorbesc ( încă , dar nici nu fac ceva sa o îmbunătățesc ) germană . 
deci sunt mândra de mine, și parcă copila cea surdă și umilită dintr- un sat din Moldova a dispărut încet-încet 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura,

 

Am vazut fotografiile de absolvire, foarte frumoase, preferata mea este cea in care sunteti toti 3. Ce mandrie pentru voi, ca parinti!

Mult succes saptamana viitoare! Nu te stresa prea tare, bacalaureatul nu este un examen greu pentru niste copii care au invatat pe parcursul liceului. Nu trebuie sa-l ia cu 10, iar cunostintele generale, acumulate pe parcurs, conteaza foarte mult.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, asadar!

 

Am citit din urma, asa-mi place cand vad crampeie din vietile noastre, mai bune, mai rele, ca viata insasi. 

 

Eu am fost cateva zile in capitala Scotiei, m-am intors ieri dimineata, cu ceva intarziere, dar macar multumita ca wizz nu a anulat cursa de la Londra, unde tocmai fusese o furtuna.

De data asta am stat mai mult, am avut timp sa vizitez si sa ma plimb. Am plecat de la 30 de grade si am ajuns la 13. Din cauza frigului, nu am baut nicio bere, iar whisky nu-mi place deloc.

Ce viata diferita au scotienii, totul functioneaza bine, sunt organizati, calmi, politicosi. Multi asiatici, atat printre turisti, cat si in zona universitara. 

As fi vrut sa ajung si la St. Andrews, nu a fost sa fie, macar am respirat pe indelete atmosfera de pe High Street si imprejurimi.

 

Back to work. Ma asteapta niste saptamani grele.

Fiica-mea  e aproape in vacanta, in prima luna nu vrea decat sa citeasca pe saturate si sa se uite pe Netflix. Nu-i rau, are de recuperat in ambele directii  .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...