Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

 

ce vroiam sa va scriu e ca la 13 ani de când sunt interna in corporație am devenit Senior Consultant & programator .( acu vreo 5 ani mi- am luat cheia de programator )  

pt mine e o super recunoaștere pt ca vorbesc ( încă , dar nici nu fac ceva sa o îmbunătățesc ) germană . 

deci sunt mândra de mine, și parcă copila cea surdă și umilită dintr- un sat din Moldova a dispărut încet-încet 

[il]  [il]  ,

 

elkia, bravo, felicitari. 

 

si pozele  le am admirat. Sunteti tare eleganti si frumosi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vineri am ajuns la 22.30 acasa.

 

La volei a fost ultimul antrenament pe sezonul asta. S au facut echipe cu fetele si cu parintii.

Doua ore am jucat volei  , cu muzica , cu ambianta. A fost tare fain. La sfarsit poze si un mic apero cu chipsi si prajituri. 

 

Copiii se pregatesc, vad, serios de examene. Bine, ado, e ba la antrenament, ba la party, ba , afara cu prietenii.   [bib]  Dar se duce si la biblioteca si se tine de invatat. 
 

Ioana , frumoasa iesirea  [il]

 

———

 

ieri am fost si cu L. la shopping, aveam nevoie de costum de baie si ea s alipit de mine si s a ales cu un pantalon de vara, costum de baie, rochita de plaja , desi nu avea nevoie de nimic.  [soricel]

Da, mi am gasit ceva tare dragutz, pe albastru, cu flori. Mai trebuie doar sa slabesc acum , sa fie operatiunea bikini. 
 

duminica frumoasa tuturor  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elkia, sunteti toti 4 niste frumosi si eleganti! Mi-a placut foarte tare rochia ta! Ai toate motivele sa fii mandra de tine si de realizarile tale si la job si acasa. Bravo pentru tot ce faci! 

 

ioana, sa iti fie de bine vacanta ! Cu bautura m-ai lamurit, dar macar mancarea ti-a placut ? Vacanta placuta domnisoarei! Suna ca un plan bun ce si-a propus sa faca!

 

Multumim pentru urari si sfaturi! Teoria cu stresul si emotiile o stiu, mai greu cu practica  [:-)))]

 

Fleur, inteleg ca dupa liceu trebuie sa faci un fel de colegiu, pre-med school, cum e la americani, ca sa poti aplica pt medicina? Si daca nu intri sau te razgandesti legat de facultate, ai ce face cu studiile alea din colegiu? Conteaza la ceva ?

 

Judoka, foarte frumos ce s-a intamplat la ultimul antenament de volei! E super cand se implica si parintii in activitatile copiilor. Sa purtati cu placere noile achizitii! Era o poza pe internet, ceva de genul:

" How to get a beachbody :

1. have a body 

2. go to beach"

 

 

 

Binca azi zice ca nu a avut nici o emotie, a iesit vesela si increzatoare, spune ca a fost usor si super ok. Rares cam are un nod in gat pt maine, dar il vad ca prinde curaj cand ii aude pe cei care au fost azi.

 

In perioada 4-7 iulie are loc in oras un festival de film 'Filmul de piatra". Conform programului, pe langa proiectiile de la un cinema din oras, vor fi si undeva in aer liber, pe malul lacului Batca Doamnei, in fiecare seara, 2 trupe care canta si proiectia unui film. Duminica, in ultima seara, canta si trupa lui Rares. Incearca sa strecoare si 2-3 repetitii ( de 3-4 ore)  pe saptamana pana la bac (toti sunt in clasa  a 12-a) . Desi cateodata urlu in capul meu ca mi se pare ca pierd timpul, imi dau seama cade fapt le face bine sa se deconecteze de la un stress, sa se conecteze intre ei, sa se planga, sa se streseze de altceva. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iar mai mult nu merge forumul decat merge.

Neata buna!

A trecut bine proba orala la romana pentru amandoi, le-a picat texte care le-au placut si au avut ce vorbi pe marginea lor. Au mai capatat un pic de incredere si curaj, deci e de bine.

Avem zile caniculare, speram sa nu vina si furtuni urate dupa asta.

 

In rest, suntem bine, ceea ce va dorim si voua!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Oau, merge forumul!

Ma grabesc sa va scriu, in cazul asta. Sper ca sunteti bine cu totii.

 

Laura, m-am gandit la tine toata saptamana. De luni incepe runda a doua, asa-i? Mult succes copiilor!

 

La noi e foarte cald, si spun eu asta, care sunt o friguroasa. 32 de grade se anunta astazi, 34 maine si 35 luni! Fara ploaie. Asa ceva... Nu avem autostrada, nu avem ploaie, cum sa ne dezvoltam? 

 

Baiatul paraseste astazi caminul studentesc si vine acasa. Foarte fain a fost la caminul asta, i-a placut. Pentru celelalte activitati din iulie (inclusiv sustinerea licentei) va inchiria ceva in regim airbnb. Abia astept sa ajungem si noi cateva zile la Bucuresti, cu ocazia cursului festiv.

 

Am avut cateva zile mai lejere si am fost la shopping. Sandale, rochite... Acum trebuie sa fac curat prin dulapurile din balcon si sa arunc tot ce nu mai port, ca ma sufoc.

Am mai dus niste pisici la sterilizat. 4 flacai si o domnisoara. Stresant, dar am facut-o si pe asta. Cu ajutorul vecinei mele, cu care impart custodia catorva creaturi cu labute si codite.

 

Ioana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Elkia, sunteti toti 4 niste frumosi si eleganti! Mi-a placut foarte tare rochia ta! Ai toate motivele sa fii mandra de tine si de realizarile tale si la job si acasa. Bravo pentru tot ce faci! ioana, sa iti fie de bine vacanta ! Cu bautura m-ai lamurit, dar macar mancarea ti-a placut ? Vacanta placuta domnisoarei! Suna ca un plan bun ce si-a propus sa faca! Multumim pentru urari si sfaturi! Teoria cu stresul si emotiile o stiu, mai greu cu practica [:-)))] Fleur, inteleg ca dupa liceu trebuie sa faci un fel de colegiu, pre-med school, cum e la americani, ca sa poti aplica pt medicina? Si daca nu intri sau te razgandesti legat de facultate, ai ce face cu studiile alea din colegiu? Conteaza la ceva ? Judoka, foarte frumos ce s-a intamplat la ultimul antenament de volei! E super cand se implica si parintii in activitatile copiilor. Sa purtati cu placere noile achizitii! Era o poza pe internet, ceva de genul: " How to get a beachbody : 1. have a body 2. go to beach" Binca azi zice ca nu a avut nici o emotie, a iesit vesela si increzatoare, spune ca a fost usor si super ok. Rares cam are un nod in gat pt maine, dar il vad ca prinde curaj cand ii aude pe cei care au fost azi. In perioada 4-7 iulie are loc in oras un festival de film 'Filmul de piatra". Conform programului, pe langa proiectiile de la un cinema din oras, vor fi si undeva in aer liber, pe malul lacului Batca Doamnei, in fiecare seara, 2 trupe care canta si proiectia unui film. Duminica, in ultima seara, canta si trupa lui Rares. Incearca sa strecoare si 2-3 repetitii ( de 3-4 ore) pe saptamana pana la bac (toti sunt in clasa a 12-a) . Desi cateodata urlu in capul meu ca mi se pare ca pierd timpul, imi dau seama cade fapt le face bine sa se deconecteze de la un stress, sa se conecteze intre ei, sa se planga, sa se streseze de altceva.

 

Colegiu se face obligatoriu după liceu, pentru a merge la universitate mai departe. Desigur, un profil în funcție de facultatea vizată.

Diploma colegială este diplomă de studii superioare și cu ea se pot face meserii bune, bănoase. De exemplu, asistent medical (numit aici infirmier), meserie foarte căutată pe piața muncii și plătită mai bine ca profesorii, de ex. Sau tehnician de laborator sau altele.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu spun sincer ca mi-a lipsit f mult forumul ( am facut refreshuri intr-o veselie sperand sa isi revina spectaculos) si mi-a fost dor de voi , de discutiile noastre.

 

Ioana, multumesc mult! Am inima in gat de emotii, incerc sa mimez ca sunt ok, incurajez si sustin cat pot. Amandoi au tras foarte mult in ultimele saptamani, au repetat, exersat,invatat. Amandoi spun ca nu mai pot, nu le  mai intra nimic in cap si abia asteapta sa treaca odata. 

Mult succes baiatului tau la licenta! Si va doresc un curs festiv cat mai frumos si emotionant!  Sa le fie de bine patrupedelor, sa aiba viata lunga si linistita ( esti o mama de pisici tare buna ca ai asa grija de ele! ) 

 

 

Fleur, liceul se termina la 17- 18 ani si colegiul e dupa asta? Cati ani dureaza? 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare salutare,

 

mama mia merge Forumul. deseori nu scriu dar citesc regulat. 

 

vroiam sa ii urez bafta multa Laurei la Bac gemenilor nazdravani!

 

Bafta Ioana absolventului!

 

pe tine te invidiez cu calatoritul. [fri]

 

 

noi dupa Corona suntem cam redusi la 0 cu delegatiile si imi lipsesc teribil. imi placea din cand in cant notpile la hotel cu mic dejun, mers cu taxi la birou  [biz] , 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...