Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Last minute grecia sau cipru,dar nu in formatie completa Voi? 

Mai trage prietenul  nostru de noi sa mergem cu ei in Palma. Ati fost acolo? M ar tenta, pt ca au clima mai blanda, nu e caldura din grecia.

 

Buna alegere last minute. Banuiesc ca voi doi porumbei. 

Eu tot zic ca nu are sens sa vina cu noi daca n-au chef.

 

Palma, adica in Mallorca? Am fost si recomand. Pentru noi e foarte convenabil ca sunt zboruri directe, durata rezonabila iar pe insula sunt multe locuri frumoase.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cred ca e insula La Palma

 

scriu aici sa recitesc poate

 

saptamana asta iar sunt pe val. Luni am dus sarmalele in caserole la servici. s-au incurcat in ele. imi povestea o colega, romanca ca marti era agitatie la frigider. nu credea ca niste barbati se pot agita atata pt niste sarmale  [:-)))]

 

in timp merg de 2 ori pe sapt la masaj, la spate. imi cam strica ziua ca programarile din scurt sunt la ore imposibile, dar e bine.

tre sa imi fac programare prima oara la Fizioterapeut si apoi cu max 2 sapt in avans sa imi iau reteta de la ortoped [alcool]  e foarte aglomerat.

 

azi am in meniu cartofi noi, din gradina proprie; sa ii fac in tuci. Abia astept :) am scos vreo 7-8 cuibare, daca nu i-am ingrijit i-au mancat gandacii. tre sa ii scot pe toti. la un moment dat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut voua. 

In primul rand, Laura bafta multa Biancai !! Doamne-ajuta sa fie cum vrea ea ! Tinem pumnii stransi tare !  [flo2]

Aici este o caldura groaznica ! Nici la mare nu era asa de cald si nu ma simteam atat de stoarsa ! 

Ieri am avut ceva de mers prin oras, mi-am luat palarie de soare si sticla de apa cu mine. Si ma uitam la oameni. Fara palarii, nici macar copiii mici nu aveau !  [batcap] Eu chiar nu-i inteleg.

Am intrat la o alimentara doar ca sa stau la aerul conditionat si am facut ceva cumparaturi. 

Ale se odihneste activ. A avut sapt asta 2 meciuri de debate online, citeste, a fost la cosmetica si la unghii. I-am spus sa-si dea jos unghiile si sa ramana cu unghiile ei si manichiurista ( care ma cunoaste ) a zis "pai daca asa a zis mama asa facem" . Pana la urma e foarte incantata de manichiura ei normala. 

Eu ma straduiesc sa termin Cei100. Mai am cateva episoade din ultimul sezon. Scenariul este foarte bun. Si actorii, dar scenariul mi se pare grozav. 

Sapt asta am gatit o ciorba de zarzavat, tocanita de pui cu galusti ( am refacut galustile ca le-a mancat Ale pe toate ) si spanac cu ou. 

Am descoperit un magazin italienesc ce are fructe de mare, vreau sa merg sa iau ceva de-acolo. Lui Ale ii plac crevetii ( mie nu ), dar ne plac midiile si poate iau de-astea. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, multumim tare mult! Vacanta cat mai placuta in continuare! Daca aveti timp de citit, recomand "Pamant American" de Jeanine Cummins. O poveste tulburatoare, eu o ascult pe voxa si simt nevoia sa pun pauze dupa unele capitole.

Si eu cu Rares suntem mari amatori de creveti. Bianca ii vrea doar daca ii fac saganaki, ca in Grecia. 

Tare greu suport si eu caldurile astea. Prognoza anunta un pic de racoare si ceva ploi zilele urmatoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura felicitari copiilor! Bravo voua ca sunteti o super echipa. 

 

Bafta Bianca, cat stress, cat stress

Multumim tare mult! Da, e cumplit de stresanta perioada asta. In urma cu 2 zile s-a trezit cu o stare de rau dimineata, somatizeaza la greu tot ce simte. A si plans ca ea nu stie nimic, ca se teme foarte tare. Incercam mereu sa o incurajam, sa o sprijinim. Eu stiu cat a muncit si cat s-a pregatit. Sper sa reziste psihic, sa nu ii fie rau, sa poata fi apta si concentrata in ziua de examen si va fi bine! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, multumim tare mult! Vacanta cat mai placuta in continuare! Daca aveti timp de citit, recomand "Pamant American" de Jeanine Cummins. O poveste tulburatoare, eu o ascult pe voxa si simt nevoia sa pun pauze dupa unele capitole.

Si eu cu Rares suntem mari amatori de creveti. Bianca ii vrea doar daca ii fac saganaki, ca in Grecia. 

Tare greu suport si eu caldurile astea. Prognoza anunta un pic de racoare si ceva ploi zilele urmatoare.

 

Am citi cam jumatate si am lasat-o in pauza si eu.

Unele capitole sunt greu de digerat emotional. 

 

Eu si sora-mea ( si fetele ) impartim netflix-ul. Si chiar povesteam ca eu am in lista distopii, SF, politiste, thriller etc si sora-mea are drama si romantice. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim tare mult! Da, e cumplit de stresanta perioada asta. In urma cu 2 zile s-a trezit cu o stare de rau dimineata, somatizeaza la greu tot ce simte. A si plans ca ea nu stie nimic, ca se teme foarte tare. Incercam mereu sa o incurajam, sa o sprijinim. Eu stiu cat a muncit si cat s-a pregatit. Sper sa reziste psihic, sa nu ii fie rau, sa poata fi apta si concentrata in ziua de examen si va fi bine! 

 

In momentele astea orice i-ai spune nu mai ajunge la ea.

Este stresata si atat. Nu mai este loc de altceva. 

 

Inainte de examenul de EN Ale a dormit doar cu mine, trebuia s-o tin in brate ca sa adoarma. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...