Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Otilia,

ce porumbei  [il] ?? 

cu gasca dupa noi. Asteptam sa vina ado din cantonament, doar cel mare nu vine cu noi.

 

Cu ce impresii a venit fata ta din spania?  Face hanbal nivel mai avansat sau a fost o tabara normala? 

Palma e capitala. Insula e Mallorca. 

La noi sunt zboruri asa : Palma, ibiza, Korfu, Kos, Rodos, Creta. Cam pe aici ne invartim. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim tare mult! Da, e cumplit de stresanta perioada asta. In urma cu 2 zile s-a trezit cu o stare de rau dimineata, somatizeaza la greu tot ce simte. A si plans ca ea nu stie nimic, ca se teme foarte tare. Incercam mereu sa o incurajam, sa o sprijinim. Eu stiu cat a muncit si cat s-a pregatit. Sper sa reziste psihic, sa nu ii fie rau, sa poata fi apta si concentrata in ziua de examen si va fi bine! 

 

da mai, io mult timp incercam sa ignor emotiile astea. dar daca le lasi sa le traiesti, scapi mai usor de ele.

noi toti reactionam diferit la stress. vorbeam cu cel mare ca examenele sunt despre cunostinte si despre managemantul stressului.

 

pe noi "maratoanele" ne-au mai ajutat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bonjour!

 

M-am logat ca sa ii urez Biancai multa bafta la examen. E normal sa ai emotii inainte de examen, dar eu sunt sigura ca in momentul in care va avea subiectele in fata si va ramane cu ea insasi, se va concentra si va da randament maxim.

 

Am fost la Bucuresti saptamana trecuta, am inchiriat un apartament aproape de Piata Victoriei, cu gandul sa stam cateva zile, sa participam la cursul festiv dar sa si vizitam muzee, parcuri, mall-uri. Pana la urma, cel mai mult am stat in mall  pentru ca a fost foarte foarte cald. 40 de grade celsius, cred ca se simtea si mai mult de atat.

Mi-a placut mult campusul Politehnicii, aula, toata zona are un vibe fain. Nu mai fusesem pe aici pana acum. M-am gandit la Rares al Laurei, facultatea lui, daca am vazut bine, e chiar langa aula, in inima campusului. Fii-miu a avut putine ore aici, el a invatat in spatiile de langa gara de nord, in cladiri vechi. 

 

Trebuie sa inchei mesajul, revin eu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, hai curaj ca va fi bine. Incearca tu sa ramii foarte calma ca sa-i poti comunica si ei calm. Bafta zile asta Biancai ! [La iasi e miine ?]

 

Ioana,  [flo2]  felicitari proaspatului diplomat !

 

Felicit si pe Devo ca i-am vazut pozele. 

 

Elkia, sanatate si sedinte de recuperare placute. 

 

Dana, Judoka,  [flo2]

 

La mine nu e nimic de semnalat, decit o vreme ciudata. Ma bucar ca imi vine copilul mare in week-end. Lucru mare !

 

Un week-end placut la toate si fara stres.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Doamnelor, va multumesc din suflet pentru sustinere! Nu aveti idee cat de mult ma ajuta sa stiu ca va ganditi la noi!

 

Mik, duminica sunt examene la toate facultatile de medicina. 

 

ioana, da, si mie mi-a placut mult parcul ala unde sunt sediile facultatilor politehnicii. E si o sala de sport, cantina acolo in zona.   Caminele sunt in Regie, la 15 minute de mers pe jos. In septembrie va afla detalii legate de cazare, eu mi-as dori sa fie ok si sa stea in camin, cred ca e o experienta ce te ajuta in viata. Vom vedea, ca daca e de nestat cautam alte solutii.  Felicitari flacaului tau pentru absolvire, sa ii fie cat mai bine la master si mai departe pe drumul ales! 

 

Judoka, sanatate multa si ai grija de tine! 

 

Mik, weekend cat mai frumos cu puiul tau mare! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut voua. 

La mine s-a racorit afara, dar nu si inauntru. 

Azi cand am iesit de la serviciu m-a prins o ploaie torentiala, rupere de nori. Pana am aj la masina eram uda leoarca. Plus de la masina in bloc tura2. 

Am intrat in casa si am pus toate hainele in chiuveta. Toate. 

Acum tb sa calc.  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc Mik,

a fost bine cu copilul mare?

  Am lucrat impreuna in jurul casei si mai ales mi-a scos perla clasica : "mama, mai bine fa de mincare". Si i-a facut mama-sa tot soiul de minuni : salata de vinete, cartofi cu ciuperci, ciuperci umplute, orez sirbesc, paste cu creveti, somon, ficat, carnuri. Nu, nu am facut alte dulciuri decit zmeura (din gradina) cu zahar. 

 

Voi cum sunteti ? 

 

Dana, si la noi a plouat, insa cald tare nu a fost decit o zi-doua, max 32° incomparabil mai putin decit in Ro.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...