Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Si noi am fost in vacanta.  Vacanta linistita, nu am facut mare lucru: plimbari in zilele frumoase, muzee in cele urate. Au fost si parintii mei aici; am profitat uniii de altii.

 

Vio, foarte faina excursia voastra.

Laura, bafta copiilor la simulare!

Judoka sa va fie de bine plimbarile. Si la noi de azi s-a racit bine pentru cateva zile. Ieri a plouat cu clabuci toata ziua.

 

Maine mergem la concertul Mayei. Abia asteptam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

orilia , unde mergeti in vacanta ? Mai ajungeti in bucuresti? 

Am donat carti pentru copii , in centru, la biblioteca creanga. F dragute doamnele de acolo. Tot acolo se organizeaza tot felul de activitati / ateliere pt copii. 

 

 

La Bucuresti mergem si in iulie dar si in octombrie la o nunta.

 

Mersi pentru pont. Am pus-o deja cu stegulet pe google maps. Imi place ca e in centru ca as merge hai-hui pe stradute. E pe langa casa Mita Biciclista    pe care am remarcat-o pe Instagram ca e tare frumos decorata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O primavara cu sanatate, zambete si spor in toate va doresc! 

 

 

Otilia, dar ce muncesti asa intens ? Ce mai face studenta? cum e?

 

Dana, tare frumoasa a fost iesirea voastra! Sa va fie de bine! 

 

Lucrez in oil & gas dar mai nou si energie mai verde. 

Studenta e bine mersi. Azi ne-a trimis poze cu ce a gatit ea sa ne faca pofta 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lucrez in oil & gas dar mai nou si energie mai verde. 

Studenta e bine mersi. Azi ne-a trimis poze cu ce a gatit ea sa ne faca pofta 

Stiam ca in industia asta lucrezi, ma intrebam ce s-a schimbat de te-ai aglomerat asa cu treburile. Sper ca munca vine si cu satisfactia rasplatei pe masura . Inainte de 2021 am lucrat cativa ani la aplicatii folosite intern de KCA Deutag  (erau subcontractori pt Statoil pe niste platforme si aveau si ceva departament de inchirieri si mentenanta de tevi si scule pt forat. Oamenii pareau destl de relaxati, rar aveam termene foarte stranse si nu parea nimeni agitat pe acolo , din cei cu care lucram noi).

 

Ma bucur ca studenta e bine . Cea mai mare frica legata de plecatul fiica'mii de acasa o are barbatul ca va muri odorul de foame. Efectiv, asta e ingrijorarea maxima, ca nu o sa isi faca nimic (ea de altfe nu stie sa gateasca nimic ... si nu o intereseaza, face frate'su si pt ea cand sunt singuri acasa)  si o sa primeasca un telefon ca a fost gasita lesinata de foame pe strada  [:-)))] . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mcoca, sa va fie de bine vacanta! Succes Mayei si voi sa va simtiti bine, sa va bucurati de fiecare clipa a concertului  ( poze!) 

 

judoka, frumoase locuri de plimbare ai! 

 

Ieri la simulare la romana a fost ok, au picat pe subiect cum se spune. Au vazut si unde pot gresi, ce mai au de pus la punct, au trecut si prin emotiile inerente. E bine, ma bucur ca se dau aceste simulari. Zicea si Rares ca nu a mai dat o testare asa serioasa de 4 ani, nu mai stie cum e. Azi aveau emotii cand au plecat, desi e materia pe care o stapanesc mai bine decat romana testata ieri. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salut voua  [cit]  

 

Mcoca cum a fost la recital ? este la pian sau la balet ? 

 

Eu am fost ieri cu Ale iar la cosmetica, foarte bine ii arata fata acum, sunt foarte multumita. Merge acum doar 1data/luna ptr ca s-au curatat cosurile urate si acum este mai mult de intretinere. O mai penseaza, o mai epileaza la axila etc. 

 

Am vazut primele 2 episoade din Shogun, mai faina ecranizarea decat cea veche. Ale si Iulia s-au uitat si ele si au zis ca GoT a fost nimic ( au vazut cum l-au fiert in cazan pe unul )  [fri]

 

Laura tinem pumnii sa fie bine. 

O zi faina sa aveti  [flo2]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! 

 

Am intrat sa ma plang . Am asa o panica si un stress cu copiii astia si cu examenele lor! Nu stiu ce fac in iulie daca de pe acum sunt asa. La simulare a fost ok in unele locuri, cu semnale de alarma  in alta parte. A fost un exercitiu bun, sper doar sa fie semnale de trezire si mobilizare, nu de dezarmare. 

Urmeaza si niste simulari pentru admitere la fiecare , nici nu stiu ce sa sper. Sper sa nu se demoralizeze in caz ca nu iese la ce se asteapta pentru ca eu nu prea mai stiu cum sa ii tin si pe ei ok emotional. Amandoi au momente cand zic ca nu mai pot, ca s-au saturat. 

 

 

In alta ordine de idei, am fost toti patru aseara la Dune 2 la cinema. Mi-a placut foarte mult coloana sonora, calitate sunetului si a imaginii, cum e construita povestea in ecranizarea asta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...