Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

La mine sunt 11grC si se simt ca si 9grC si ploua. 

Me very happy. 

Dupa-amiaza ies la plimbare. 

Maine mergem la teatru la spectacolul unei trupe de amatori. 

Avem una in oras, dar asta e acum din alt oras, in turneu. 

Regizor si actor este varul meu, toata viata si-a dorit sa fie actor. A fost politist si acum este regizor si actor. Ma bucur mult ca nu a renuntat la visul lui. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Bună dimineața,

coca, școala le a identificat și notat pe cele care sunt la ei, dar pe asta care sta provocativ  fața liceului , nu știu ce poate să i facă .
A mai abordat o , de atunci, pe L . de vreo două ori cu jigniri și provocări . 
îmi făceam griji înainte cu ce anturaj are, ce prietene, ce postează pe net, pe unde umblă, ca să vină individa  asta acum cu probleme . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

15 hours ago, devo a spus:

dar asa m-am bucurat de reusitele copiilor de aici la liceu, facultate, master!!!! 💕 

M- am logat , defapt , ca sa scriu ca sunt absolut superbe pozele . Felicitări pt reușita . Parcă acum ceva timp scriai cum e cu admiterea, cum e cu acomodarea, cu perioada tâmpită de pandemie .

Mult  succes și să găsească ce îi place și i se potrivește . 💝

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aseara a fost primul antrenament la volei. Așa fain a fost , m am dus și eu la sf și am admirat cum se joaca  , cum se amuza , cum creează prietenii. Au și un antrenor nou , și două fete noi . 

nu știu, atunci când practici un sport colectiv , e altfel, înveți să lucrezi în echipă, îți faci prieteni , nu ai timp de golaneala și prostii pe străzi . 

sper să aibă un sezon frumos și plin de succes . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Curaj, Dana, la schimbat centrala. 

Laura, ma asteptam sa vad centralele si cu un balon in care apa care se incalzeste e pastrata, caci gazul care arde non-stop e oarecum risipitor. Pe de alta parte, apa la Iasi e plina de calcar si balonul asta  ar fi facut praf destul de repede. Centrala de la Iasi imi place ca nu face zgomot (bine, n-am vazut-o functionind si cu caloriferele deschise). Centralele Motan (excelent ca sunt facute in Romania) se pare ca au si un sistem de "condensare", adica se recupereaza si caldura care e in fum si vaporii de apa de la ardere. Are un randament mai mare decit cele clasice. 

Judoka, si mie imi placea sa stau in tribuna la antrenamentele de basket si la tenis la copii. 

Devo, poze am vazut pe FB. iti mai felicit o data copila. 

 

Fiica-mea incepe de luni cursurile, primul an de Master. Se pare ca nu scapa de cursul de sculptura, care ii oboseste miinile cum nu se mai poate. 

 

La noi a fost frig si a plouat, acum e soare cu dinti. Si cind ma gindesc ca acum 3 saptamini mai eram inca la Iasi si era asa de cald. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am apucat sa vad pozele lui Devo, dar sunt sigura ca are un copil foarte reusit. Cred ca e aceeasi generatie cu fii-miu, nascuti in 2001, asa-i?

Judoka, acum am inteles despre ce este vorba. Mi se pare de competenta politiei, bine ai facut ca ai depus o sesizare.

Cand juca baiatul meu basket mergeam si noi la competii (locale, ca nu a ajuns mai departe). Imi placea foarte mult. Si acum face sport 😁: s-a inscris in cluburile de frisbee si de sah, in campus. Au si sala de sport, spune ca se va duce acolo cand va fi prea frig pentru frisbee.

Mik, succes fetei la master! 

Noi l-am primit pe Boris ciclonul. Ploaie si frig. Inundatii in unele locuri. Pacat, ca erau multe activitati interesante in oras in acest week end, toate au fost perturbate.

Am terminat de citit cartea lui Bogdan Suceava, despre studiile lui la Michigan State University si cautarea unui loc de munca dupa terminarea doctoratului. A depus nu mai putin de 147 dosare de intentie, a participat la multe interviuri, in final a fost selectat de o universitate din California, unde preda si in prezent, cred. Descrierea interviurilor cu diverse universitati este cea mai buna parte a cartii. Foarte, foarte competitiva piata muncii in SUA. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...