Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

On 14.09.2024 at 19:05, Mik a spus:

Curaj, Dana, la schimbat centrala. 

Laura, ma asteptam sa vad centralele si cu un balon in care apa care se incalzeste e pastrata, caci gazul care arde non-stop e oarecum risipitor. Pe de alta parte, apa la Iasi e plina de calcar si balonul asta  ar fi facut praf destul de repede. Centrala de la Iasi imi place ca nu face zgomot (bine, n-am vazut-o functionind si cu caloriferele deschise). Centralele Motan (excelent ca sunt facute in Romania) se pare ca au si un sistem de "condensare", adica se recupereaza si caldura care e in fum si vaporii de apa de la ardere. Are un randament mai mare decit cele clasice. 

Judoka, si mie imi placea sa stau in tribuna la antrenamentele de basket si la tenis la copii. 

Devo, poze am vazut pe FB. iti mai felicit o data copila.  

 

Fiica-mea incepe de luni cursurile, primul an de Master. Se pare ca nu scapa de cursul de sculptura, care ii oboseste miinile cum nu se mai poate. 

 

La noi a fost frig si a plouat, acum e soare cu dinti. Si cind ma gindesc ca acum 3 saptamini mai eram inca la Iasi si era asa de cald. 

Mik, sa inteleg ca fetele noastre sunt in acelasi an nascute?  

Mult succes cu Masterul! 🌼

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

20 hours ago, ioana a spus:

Nu am apucat sa vad pozele lui Devo, dar sunt sigura ca are un copil foarte reusit. Cred ca e aceeasi generatie cu fii-miu, nascuti in 2001, asa-i?

Judoka, acum am inteles despre ce este vorba. Mi se pare de competenta politiei, bine ai facut ca ai depus o sesizare.

Cand juca baiatul meu basket mergeam si noi la competii (locale, ca nu a ajuns mai departe). Imi placea foarte mult. Si acum face sport 😁: s-a inscris in cluburile de frisbee si de sah, in campus. Au si sala de sport, spune ca se va duce acolo cand va fi prea frig pentru frisbee.

Mik, succes fetei la master! 

Noi l-am primit pe Boris ciclonul. Ploaie si frig. Inundatii in unele locuri. Pacat, ca erau multe activitati interesante in oras in acest week end, toate au fost perturbate.

Am terminat de citit cartea lui Bogdan Suceava, despre studiile lui la Michigan State University si cautarea unui loc de munca dupa terminarea doctoratului. A depus nu mai putin de 147 dosare de intentie, a participat la multe interviuri, in final a fost selectat de o universitate din California, unde preda si in prezent, cred. Descrierea interviurilor cu diverse universitati este cea mai buna parte a cartii. Foarte, foarte competitiva piata muncii in SUA. 

Ioana, fii-mea e nascuta in 2002, deci tot cam pe acolo. 🌼

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

On 14.09.2024 at 10:43, dana vio a spus:

Buna dimi. 

Devo, felicitari fetei ! Wow, ma bucur mult de realizarile ei si de bucuria si implinirea voastra. 💐

Nu am vazut pozele, dar sunt sigura ca erau grozave. 

Ptr abces recomand cu caldura gargara cu bicarbonat sodiu ( alimentar ) si pui si pe periuta de dinti peste pasta de dinti pana trece. 

Solutia asta functioneaza perfect si ptr afte. 

Va multumesc la toate pentru cuvintele frumoase la adresa maimutelei mele. 🥰

(Cand ai mai multi copii, probabil ca nu esti asa ahtiat cum sunt eu cu fii.mea. Eu o am doar pe ea, asa ca ma laud si ma dau in stamba.)

Multumesc mult pentru recomandare, a functionat Azi am programare, sa vedem ce zice si doctorul.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata inca odata! Totul ok la voi? Sper ca nu sunteti afectate de ploi si inundatii! 

La noi e frig si partea cea mai proasta, ne-a intrat apa in apartament. Noroc ca am fost acasa si am remarcat.

M-am suparat tare, dar daca e sa o iau la rece, asta sa fie tot ghinionul.

Sa aveti o saptamana usoara la munca, succes la scoala la copilasi!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

On 13.09.2024 at 20:50, Laura25 a spus:

Devo, ai o fata superba!! E frumoasa foc și radiază fericire, incredere în toate pozele. Ma bucur ca ne-ai aratat-o. 

Multumesc! 🌼Dupa ce a plecat de acasa si si-a dat seama cine este ea fara noi, ce poate fara noi... a inflorit. 🥰

Ai sa vezi asta si la copii tai. ❤️

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Devo, si a mea tot 'maimutza' e 🙂 si nascuta in 2002. 

Bine ca erai acasa si ai putut rezolva rapid. 

 

Ioana, Laura,  totul e OK in Romania ? 

 

Si la noi e rece si soare, mai mare placerea. Rece (vreo 3 grade dimineata) si nu vreau sa inghete. 

 

O saptamina placuta. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! 

Didi, la multi ani frumosi si fericiti feciorului! Foarte frumos tortul si tare dulci si frumoase gesturile tale pentru el! Se vede ca esti topita dupa baietii tai. Cred ca aveti o relatie tare frumoasa, va admir! 

Sanatate multa si ai grija de tine!

 

Mik, centralele Motan sunt inventate si produse de o firma romaneasca din Neamt, Kober. Stiu despre ce vas spui (pufer cred ca ii zice barbatul ca ma tot zapaceste pe mine de cativa ani ca ne-ar fi de mare folos la centrala noastra pe lemne, dar nu avem spatiu unde sa il punem ) , dar cred ca la centralele mici, de apartament, ar insemna un cost si o complicatie prea mare pt ce economie ar aduce. Ma rog, nu ma pricep deloc. Mult succes fetei la master! Sa fie cu sens si pasiune! 

 

dev, lauda-te cat de mult poti, ca ai toate motivele sa fii mandra! Imi pare rau ca ati avut probleme din cauza ploii

La mine acasa a plouat, dar nu exagerat, nu au fost probleme. Insa in Vaslui, Galati a fost si inca este dezastru. Case cu apa pana sus la streasina, drumuri distruse (am vazut imagini cu TIR-uri cu apa pana la plafon si soferi urcati pe cabine sus)  , oameni inecati, animale luate de ape. Si inca nu e gata, mai ploua si azi. 

De frig, nu e frig. Si noaptea sunt minim 11-12 grade.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...