Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Recommended Posts

Judoka,

 

cu rotile am zambit cand am citit. io am plecat hai hai cu piticul la dentist si bum am intrat in dordura in curtea interioara si am facut pana. 

asta mare a dat cu spatele si a intrat in bordura tot in curtea interioara. dar el, conducea bine la drum lung dar in curtea interioara era sa daramane gardul unui vecin de doua ori, si a facut pana. curge Domle sangele rapid in instalatie ca nu stiu. 

dar ca ma enervase si barbatul care zicea. iar tre sa repar io boacanele voastre am facut asa: cel mic a scos roata, io am fost la Service si mi-a facut-o pe loc si cel mare a pus-o la loc. de asta l-am si trimis pe cel mic sa faca practica la service. au fost si alte cauze dar..

e o roata. bine ca nu a fost mai grav. al tau conduce cu voi sau solo?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cu tinutul dupa copil, nu stiu, si io aveam niste setari inainte de copii dar cu ei am facut altfel. Io nu am putut nici sa dorm cand ei plangeau si putea sa mearga tatal lor la ei. nu stiu, a trebuit musai sa fiu io acolo, cel mare se trezea singur mai ales la clasele 11-12. dar ma trezeam si io si ii pregateam ceva dar asta mic nici nu se trzeste singur. las Domle ca sigur se va trezi si le va face pe toate.

io ii surprind cum strang ei masa sau fac ordine in bucatarie , uneori imi zice: pai ce imi aud urechile, sau decat sa ma doara urechile de gura ta, sau simplu: stiu ca iti fac o bucurie, 

imi place cand sunt plecati si revin in camera sa le aranjez patul. stiu sunt dusa. 

in weekendul trecut totusi cand a venit, l-am simtit dar imi era atat de rau cu burta asta ca nu am putut sa cobor din pat sa ma duc sa vb cu el. barbatul care ma stie a si tras imediat concluzia ca chiar imi e rau. acu e cu ochii pe mine ca pe butelie.

fostii colegi de apartament a lu cel mare s-au mutat cu fix mobila de acasa. si cand revin dorm pe o canapea. el imi zicea: camera mea a ramas intacta, mama mea a zis ca nimic nu se modifica 🙂

Laura, 

io am lasat anu trecut in doua transe la ikea  2.000. si apoi am luat pat, dar ala l-am luat dupa net ca il vroiam cum are acasa capitonat. Masa cu scaune a primit de la o vecina, canapea de la bunica unui coleg si tot a fost costisitor. mi-am dat seama ca si lenjerii a trebuit sa cumpar si perne, i-am luat si plus urs cum aveam acasa.

io as merge si as lua dupa ce se muta- ca nu ai ce sa faci apoi cu ele. fiecare aduce cate ceva, parca suntem insarcinate iar si cumparam aiurea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-ati facut sa imi amintesc de transhumanta vara/toamna din timpul studentiei. Tata ma ducea, tata ma aducea :), mama ma astepta cu bunatati acasa.

 

Laura frumoasa foc viitoare doctorita! Ma bucur ca s-a integrat rapid.

Ioana, nu am zis, dar imi plac mult povestile tale cu studentul danez. Ce tare ca aveti avion direct.

Hahaha Didi, cine nu avea tot felul de idei crete inainte de copii ...

 

Si eu sunt dupa fundul lor si imi place. Cu o exceptie: dimineata se descurca singure ... La inceput ma sculam cu Maya, dar ea era complet in bula ei, eu in a mea, deci 0 interanctiune. Apoi au venit pe mine problemele cu somnu, deci sa ma scol cu ea era un efort ff mare si de pomana. Asa ca am hotarat de comun acord ca nu are sens. ii prepar seara ce e de preparat. Acum a ajuns si a mica in clasa a 5-a ... e ultra happy sa faca si ea ca sor'sa. Aseara eram ff obo de la lucru, noaptea nu dormisem bine, stateam legumicola pe canapea cu Eva langa mine, o asteptam pe Maya de la orchestra sa mancam. Eva zice: mama, vad ca esti obo, fac eu ceva d emancare, ca prefer sa fii in forma n week end. Asa draguta ... am facut amandoua (nu era mare lucru, ca totul era pregatit) si Eva a scos din masina de spalat, strans ce mai era. Sotul care de obicei e cu stransu dupa noi e racit cobza de 2 zile si nu vad vreo ameliorare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Didi, din fericire, aici daca stau la caminul universitatii au camera complet mobilata, cu saltea pe pat, chiar in unele camine mai nou renovate au si frigider in camera. De cumparat am luat doar lenjerii, perne, pilote de o persoana, niste seturi de prosoape noi si ei isi iau din dulapuri hainele. Dupa ce ajung in camera si vad cu cine stau, ce mai aduce si celalat am sa le mai iau ceva electrocasnice. Unele camine au o bucatarie pe palier, altele nu au si e nevoie de o plita electrica sau ceva la care sa incalzesti/gatesti cat de cat, o cafetiera, frigider daca nu este. Dar astea le iau la fata locului, nu ma arunc dinainte. 

 

Sanatate multa si din nou, ai grija de tine! 

coca, sanatate sotului! E tare bine sa ai copii harnici , dar mai ales atenti si empatici, care te vad si pun mana fara sa le ceri prea tare.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, mcoca a spus:

Eva zice: mama, vad ca esti obo, fac eu ceva d emancare, ca prefer sa fii in forma n week end. Eva a scos din masina de spalat, strans ce mai era. 

💗🤗

love, gesturile astea sunt așa frumoase. 
eu ma trezesc cu ei , dar nu interacționăm f mult , nu mai e ca înainte 

Și caracterele le au f diferite, ado își pune singur rufele , strânge , gătește , se pregătește de antrenament .m, face uneori temele de vineri seara . ( ca să scape ).  Nu stau cu gura pe el. Celălalt poate să fie haos în jur , nu îl deranjează 🤪

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...