Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

 

Asa ca, duminica de dimi, m-am trezit cu o criza fiere cum n-am mai avut de mult. Wow, toata ziua am trait cu medicam si oaine prajita. Dar spre seara a trecut. 

Si stiam ca de la cioco se poate intampla asta. 

 

ce chestie. De la ciocolata. [:-/]  Multa sanatate , dana  [flo2]

noi avem o prietena de familie care a facut hepatita E. Trei saptamani a stat pe bara, din care 5 zile in spital cu perfuzii. Se pare ca a luat de la restaurant, ceva carne de porc. 

 

Bine ca e mai bine acum. Sanatatea e cea mai pretioasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Intrebare pt cine a fost la Roma: ce v-a placut cel mai mult?

 

La Pieta.

dar eu am fost acum muuulti ani, nici nu era net si tripavisor si alte minuni.si am avut numai doua zile la dispozitie de vizitat.

qarina, f frumoasa vacanta voastra.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oo Elkia ce idee buna cu ghidul. Din pacate ne-realizabila de data asta :(( : suntem 10 si nu toti vb engleza si nici toti franceza .... toti vb romana :).

dar cu bus ul turistic? 

la strassbourg si Colmar am fost cu trenuletul turistic.    [il] . Are farmecul lui.

Si la Paris , cu vaporasul pe Sena. Mie mi a placut tare mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Ioana, 

 

pe netflix nu prea mai stiu ce sa vad. SF nu imi plac. de politiste nu am nervi.

la mine e o alinare Grey's anatomie. ma uit prima oara cap coada cu toate ca unele episioade le-am vazut de 4 ori. 

ma uit, urmaresc dialogurile, nu ma stresz, inchid cand am chef si tot asa.

https://www.imdb.com/title/tt18482892/

 

machos alfa. Comedie. Parodie a societatii actuale, despre job, infuentari, adolescenti.

Ne am distrat bine. Si inveti si puțina spaniolă.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

In weekend (dupa cum m-am laudat deja pe facebook) a fost regionala de robotica, iar echipa liceului s-a calificat la nationala . Super-fericiti copiii, super fericit al meu care e mentorul echipei si a pus suflet si toate sambetele in proiectul asta alturi de copii. Bianca a fost la simulare la UMF duminica in paralel cu robotica. E multumita si incarcata pozitiv in urma experientei. A facut destul de bine, i-a dat incredere, ceea ce ma bucura tare mult. 

[il] 

felicitari echipei si mentorului. 

 

La fel si Biancai , e bine sa ai moralul bun si incredere in tine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am o etapa ciudata , pe care n o mai inteleg.

 

Ado a fost la concurs, a avut un singur meci, pe care l a pierdut din ghinion. Nici acum nu prea stim ce s a intamplat, era f bine pregatit si motivat.

 

L. nu mai pleaca in excursia cu clasa. Prea multe comicarii la scoala. C est la vie.

La pian, nu vrea sa se prezinte la examen. E stresata si vrea sa o dam bolnava. mai mult se duce pt profesoara ei, ca sa vada astia ca are rezultate. 
 

o fi si luminitza aia undeva, ca am impresia ca numai muncim si ne stresam. 
 

[flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka , imi pare rau ca esti intr-o perioada ciudata. Ado va trece peste ce s-a intamplat, sunt si zile de astea in viata unui sportiv. Trece si vin alte competitii unde va avea succes!  L sa inteleg ca e pedepsita de cei de la scoala ?! Cam naspa situatia in care e pusa. Imbratisari calde la toti 3 ! Cu pianul, daca nu e motivata si o face doar de gura altora probabil ca nici nu o sa performeze prea tare la examen. E important sa vina de la ea dorinta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, chiar trebuie sa facem ceva cu forumul asta care ne lasa balta.

 

Judoka, daca se duce pentru profa la concursul de pian, pai de ce streseaza? Chiar trebuie no stress.

 

Si la Maya e o perioada extrem de aglomerata cu o gramada de teste. Este foarte obosita ca si invata mult dar si pierde mult timp ..... Sambata a lucrat vre-o ora in rest a iesit in oras, seara a fost la un meci de volei .... plus activitatile timpul de invatat e redus si are nevoie de concentrare 200%.

 

In rest asteptam primavara. Astia tot zic ca avem 18-19 grade dar deocamdata nu le-am simtit. Ploua mult, e innorat... astept primavara adevarata. Astept Pastele. Anul asta nu facem nimic de Pastele catolic, vom fi numai noi 4. Prietena mea la care mergem de obicei nu e aici. Dar cu toate ca nu e Pastele nostru il asteptam :), iar fetele nici nu concep sa nu facem mancare de pasti ... Deocamdata am comandat drobul :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, eu acum am reusit sa ma loghez, nu promit ca si posteaza ceva. 

In week-end am fost doar eu si Ale, sotul a fost in delegatie pana duminica. Asa ca am facut curatenie generala, evident ca am aruncat o gramada. 

Am vazut o gramada de seriale, am vazut si Damsel ( foarte fain ). 

La mine e soare stralucitor, dar sunt 5grC acum. Azi a fost chiar frig. 

Sambata tb sa ies la shopping. Ne tb cateva haine de primavara, ceva camasi, de-astea. 

Sper ca sunteti ok. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...