Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Laura, bine ca ai scris, ma gandeam ca numai eu nu am instalat nici un app de urmarire pe telefoane , God forbid. si merge singura la scoala de la 11 ani( local) si de la 16 ani cu trenul

A mea a avut o colega care avea camere peste tot in casa , si in dormitorul ei. Saraca fata era ingrozita.

Am auzit de multi care au camere in casa , mai ales in living si la intrare.

Colega mea are trei copii, cel mai mare 19 , ii urmareste pe toti pe telefon

Cred ca ti-a scapat ceva din conversatie, de scrii ce scrii aici. Una e sa spionezi pe cineva cu o camerade luat vederi si alta e sa instalezi un app cu consimtamintul tuturor, care poate fi blocat oricind. Cine stie ca nu se poate contrala si va suna si bodogani copilul la fiecare miscare ce o face, mai bine sa nu-l instaleze.

 

Probabil aia de care ai auzit locuiesc in Londra si au fost "vizitati" pe persoane "neinvitate" ca Mizzy. La ce criminalitate e in Londra in mod sigur mi-as pune camere de luat vederi in toata casa plus alarma noaptea si cind nu sint acasa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 

 

dar am o curiozitate, nu ar fi mai avantajos sa stea cu un coloc?adica mai ieftin. Nu platiti voi cazarea ?

Doamne ce sperietura ati avut !! 
Normal costul e dublu și noi plătim. 

A zis ca nu a gasit pe nimeni care sa stea cu el ca toti au aranjament de anul trecut, dar intuiția mea îmi spune ca nici nu s-a străduit mult sa caute și vrea mai bine singur.

Asta cu statul cu cineva e cu dus și întors, bine din motiv de securitate și socializare, rău dacă persoana aduce droguri sau te miri ce prieteni, dacă stă în mizerie , sau face gălăgie.

Eu aș fi vrut să fie cu cineva, el și cu taică-su au vrut mai bine singur. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi avem Find my Phone cu acordul lui dar știu ca dacă vrea poate să îl blocheze pe  moment sau să schimbe locația și să arate eronat .
Appul asta pr noi ne-a ajutat f mult în primul an și ne da și acum un strop de liniște. 
 

Nu e vorba de urmărire și control e vorba de o măsură de securitate într-o lume plină de arme, droguri și nebuni. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi nu i-am spus niciodată unde ai fost, te-am văzut pe app … sau de ce ești acolo și nu ești în apartament. Eu prefer mesaje scurte mai ales seara și mă rog la Dumnezeu să-l protejeze.

La facultate ​i-am dat toată libertatea, avem încredere în el, știm ca în general ia decizii bune, nu ne-a făcut nici o problemă , dar a trăit toată viața în suburbie , într-o comunitate deosebit de prietenoasă, și nu are școala vieții. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Se vede ca eu am copii mai mici, deci sunt la 100% cu Laura si cu Mik. Nu stiu cum o sa fiu mai tarziu dar .... imi doresc sa aiba viata de student frumoasa pe care am avut-o eu fara sa ma chitaie mama ca am venit la 5 de la chef.

Vremurile s-au schimbat considerabil, tarile in care trăim si mai ales America sunt f diferite de România de acum 20-30 de ani. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...