Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Mulți habar nu au de ce protestează și clar ca sint manipulați din moment ca scandează “ noi sintem HMS, moarte evreilor, moarte Israelului”, intimidează personalul și colegii de origine evreiasca, etc. Astea nu-s proteste pro pace, sint proteste pro raszboi. Sa vedem reacția cind evreii or sa oprească donațiile care aceste facultăți.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

O altă facultate de la noi a fost închisă, iar Guvernatorului nici nu-i pasă.

Protestatarii au vandalizat tot campusul, pagube de milioane, iar statul din taxele oamenilor care muncesc din greu le plătește taxele de facultate…  zeci, sute de mii….

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in alta ordine de idei, studentul meu a gasit o firma si din semestru 3 a aplicat pt Trainee.

noi avem in firma multi, am doi  in echipa si copila e nascuta cu 12 zile inainta lu fiimiu, sunt la o uni in oras lucreaza 16 ore pe sapt pt noi 

 

Apoi de semestru asta s-a inscris la diversi profi sa fie tester. ii plateste cu 3/ora, adica nimic, dar sunt plus valoare ca vad ce projecte sunt in cercetare.

El vrea ca semestru 5 sa mearga la alta Uni. sa vad ce aplica si unde o sa primeasca, si daca o sa primeasca vreo sansa

 

Paranteza: cautam sa faca juniorul meditatii si ce credeti ca am gasit: fata Tinei Tache de aici pe DC este studenta la mine in oras la Uni. ce mica e lumea

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

… nu au nici educație și nici influență, am auzit ca  sunt plătiți ( ca și BLMul)  să stea acolo și să facă chaos și să aducă dezbinare.

Studentii care au datoriile plătite de alții ( de Stat, Bidn , părinți)  pot să stea să petreacă și să se drogheze cu pancartele în mână și danseze kumbaya, dacă ar sa trebui să se ducă la muncă nu ar mai avea atita timp. 

 

La facultățile astea Ivy nu mai e educația care era o dată , poate sunt și câteva minți luminate… dar mă uimește câtă prostie, lipsă de cultură și educație au atitia care ies de pe porțile acestor școli. 

 

Asta e un fel de 'struguriii e acri'.

 

Protestele actuale sunt la 2 din cele 7 universitati Ivi League si la alte universitati care nu sunt in Ivy. Nu sustin deloc felul de a gindi, insa scurtatura pe care o faci nu spune nimic bun.

 

Concret : cita lume diplomata de cele 7 universitati cunosti personal ? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Asta e un fel de 'struguriii e acri'. Protestele actuale sunt la 2 din cele 7 universitati Ivi League si la alte universitati care nu sunt in Ivy. Nu sustin deloc felul de a gindi, insa scurtatura pe care o faci nu spune nimic bun. Concret : cita lume diplomata de cele 7 universitati cunosti personal ?

replica ta e un fel de “habar nu am, dar îmi spun opinia” 

… FYI nu sunt doar 7 Ivies…și strugurii nu “e” absolut de loc acri. 

ca de obicei nu ai nimic altceva de spus la subiect doar să-mi comentezi mesajele și să faci remarci jignitoare. 

“there is plenty to be learned even from a bad teacher: what not to do, how not to be” — J. K. Rowling —

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai cind Harvard pune in frunte o președinta cu zeci de lucrări plagiate, aleasa pe tot felul de alte criterii decit merit, te gindesti ca o fi scăzut standardul destul de mult. Dacă președinta e o făcătură, cum or fi studenții ei? 

 

 

Claudine Gay’s days as Harvard president may well have been numbered from the moment she appeared to equivocate on whether theoretical calls for violence against Jewish people violated Harvard’s rules while testifying before Congress last month. But it was allegations of plagiarism that ultimately led to her resignation on Wednesday.

Investigations by the Washington Free Beacon and the New York Post, at least partially instigated by the conservative activist Christopher Rufo and his crusade to chase “wokeism” and diversity initiatives from all corners of society, turned up nearly 50 instances of alleged plagiarism in Gay’s academic writing.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...