Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Prestigiul Universitatilor Ivy (private, publice) si a facultatilor de elita in general este pur si simplu patat datorita protestelor, violentei, si bineinteles a educatiei woke...nu o spun eu sau cei carora "strugurii e acri", dar acum chiar iese in evidenta cultura si educatia acestor studenti si profesori.

 

Studentii si profesori sunt oglinda acestor facultati. Cand un student la o facultate de elita nu stie unde e palestina ori se identifica cu o grupareterorista, cand invadeaza si vandalizeaza campusurile si influenteaza drastic in mod negativ vietile a zeci de mii de studenti si mai ales cand  flutura steaguri straine, astea sunt rezultatul sistemului de admitere si a educatiei primite in aceste facultati.

 

N-au decat sa paraseasca tara daca nu le convine si sa se duca in tarile care le sunt dragi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anul viitor William se va inscrie la masterat.

cu mediile si majorul care le are poate sa fie primit la multe scoli de elita, desigur va fi alegerea lui la care va merge, dar nu stiu daca se merita peste 100k in plus cand le-a scazut reputatia.

Chiar am auzit angajatori care nu vor sa mai angajeze pe cineva care vine de pe banciile acestor facultati. Iar evreii cu siguranta isi vor retrage fondurile atita timp cat copii lor sunt haituiti ca pe vremuri. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Și McGill, cea mai bună universitate (anglofonă) din Montréal s-a aliniat protestelor și are manifestanți și corturi la intrare. Se spune însă că mulți dintre ei nu au de-a face cu mediul universitar, sunt agitatori de profesie.

 

BTW urmăresc discuția voastră cu interes deși fiu-miu absolvă anul ăsta doar școala primară, va fi la secondaire/high- school, din toamnă. Oricum, timpul trece atât de repede. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Michelle, toata lumea cu scaun la cap stie ca proteste sunt facute de o mina de studenti care nu sunt représentativi.

Si totusi din cauza lor TOTI studentii  (de la Univ Columbia) vor invata online semestrul asta (sau pina la sfirsitul anului, nu mai stiu), din cauza ca e unsafe sa vina la ore. E normal asta? N-ar trebui politia sa ii ia cu furtunul de apa din curtea facultatilor? 

 

Da, au spus ca sint foarte multi inflitrati sa creeze haos, antifa, Eco mob si altii ca ei.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

anul viitor William se va inscrie la masterat.

cu mediile si majorul care le are poate sa fie primit la multe scoli de elita, desigur va fi alegerea lui la care va merge, dar nu stiu daca se merita peste 100k in plus cand le-a scazut reputatia.

Chiar am auzit angajatori care nu vor sa mai angajeze pe cineva care vine de pe banciile acestor facultati. Iar evreii cu siguranta isi vor retrage fondurile atita timp cat copii lor sunt haituiti ca pe vremuri. 

Nu-i de mirare avind in vedere ca foarte multi multi proprietari de companii in SUA sint evrei la origine... Sincer eu cred ca toti studentii care s=au remarcat in mod negativ in toate aceste "proteste" au deja dosar si nu m-ar mira sa le fie foarte greu sa se angajeze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...