Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Letitia, la Paris au fost doar 2 institutii blocate : Sorbona si Ecole supérieure des Sciences Politiques. Cei care blocau nu erau cu totii studenti ai institutiilor, studentii au fost suspendati de la cursuri. 

 

[ eu inca n-am vazut in 30 de ani proteste de felul asta cu motive de 3 lei la studenti de medicina, de ingenierie. ]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

 le-a scazut reputatia.

 

 

 

Chiar am auzit angajatori care nu vor sa mai angajeze pe cineva care vine de pe banciile acestor facultati. Iar evreii cu siguranta isi vor retrage fondurile atita timp cat copii lor sunt haituiti ca pe vremuri. 

 

 

 

 

Nu le-a scazut reputatia deloc, cine spune asta?

 

 

Companiile care nu angajeaza fosti studenti la universitatile de tot e ca nu si-i permit, nu pot sa ii plateasca la nivel competitiv

Aceste universitati formeaza antreprenori sau pe cei care conduc serviciile publice, finante, institute, etc

 

Eu nu cred ca o nedreptate se indreapta cu alta nedreptate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu le-a scazut reputatia deloc, cine spune asta?

 

 

Companiile care nu angajeaza fosti studenti la universitatile de tot e ca nu si-i permit, nu pot sa ii plateasca la nivel competitiv

Aceste universitati formeaza antreprenori sau pe cei care conduc serviciile publice, finante, institute, etc

 

Eu nu cred ca o nedreptate se indreapta cu alta nedreptate

cine spune asta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Qarina, ce lectura ! Nu, la noi in institutie se fac planuri cu ce aplicatii si domenii stiintifice si tehnice sa mai exploram, numar de studenti, de doctoranzi, etc; asta ar mai lipsi. [vraji]

 

Ma bucur ca mai exista institutii in lume unde ratiunea dicteaza.

 

Imi povesteste fii-meu ca la unul din cursuri au avut task sa conceapa un maner de usi. Aic8 totul tb acum sa fie conceput in asa fel incat sa fie accessibil persoanelor cu dizabilitati. Totul bun, doar ca grupul s-a blocat si pierdut timp in " cum proiectam un maner de usa care sa poata fi folosit de persoanele care nu au maini sau nu pot folosi mainile"

 

El a incercat saracul sa argumenteze ca ala e un produs diferit, deja, nu mai e un maner de usa. A fost foarte frustrat. Nu stiu cum au scos-o la capat pana la urma nu am mai intrebat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Experienta locala imi spune ca un grup minoritar, fringe, foarte vocal, are castig de cauza atunci cand toti ceilalti tac.

 

Si in Canada taci, altfel imediat se afiseaza Mr Trudeau si proclama ca toti cei care au o parere diferita sunt fascisti, rasisti etc not to be tolerated

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu le-a scazut reputatia deloc, cine spune asta?

 

 

Companiile care nu angajeaza fosti studenti la universitatile de tot e ca nu si-i permit, nu pot sa ii plateasca la nivel competitiv

Aceste universitati formeaza antreprenori sau pe cei care conduc serviciile publice, finante, institute, etc

 

Eu nu cred ca o nedreptate se indreapta cu alta nedreptate

Sint o groaza de articole pe tema reputatiilor acestor unverstitati. Pai cum naiba, arborezi slogane antisemitice si nu ti se intimpla nimic? Normal sa ti se stirbeasca reputatia.

 

 

Columbia University was sued for a second time over its response to an explosion of antisemitism on campus. The suit is yet another indication that top US universities have a long road to redemption in the public eye, a path that could lead to massive legal expenses.

Schools including Harvard, Penn and Columbia are likely to see their legal bills spike as they respond to Congressional investigations and lawsuits over their handling of antisemitism complaints in the wake of the Hamas terror attacks in Israel.

While the legal costs will be a small percentage of their overall budgets, the universities will shell out millions more over the next few years to contain the reputational damage they’ve sustained. And the increased costs come at a time when many donors are pulling back amid the controversy.

https://news.bloomberglaw.com/us-law-week/harvard-columbia-face-legal-fee-spike-amid-antisemitism-claims

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Experienta locala imi spune ca un grup minoritar, fringe, foarte vocal, are castig de cauza atunci cand toti ceilalti tac.

 

Si in Canada taci, altfel imediat se afiseaza Mr Trudeau si proclama ca toti cei care au o parere diferita sunt fascisti, rasisti etc not to be tolerated

Mr Trudeau filmat in blackface acum e mai catolic decit Papa. Ipocriti de 2 bani.

 

Off topic: Da si la noi, e un grup mic care face zarva multa, in general vorbind, nu numai in ce-i priveste pe studenti. Insa incetul cu incetul lucruririle revin la normal. Deja sistemul de sanatate national a renuntat la denumirile de chest feeding si people with womb si e pe cale sa revina la breastfeeding si women (asta ca sa dau un exemplu de nebunie woke).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In sfirsit the riot police a tabarit pe ei si a arestat cel putin 100.Sa vezi cum se rostogoleau pe scari puisorii, cu masti pe fata, ca sa nu fie recunoscuti si cum tipau infricosati. Ei chiar credeau ca or sa fie tolerati sa stea in corturi si sa persecute oameni nevinovati, pentru o cauza de care n-au habar, asa a la long?

 

Nu-i nevoie sa ii tina inchisi, e suficient sa le ia bursele si sa le faca dosar easily available tuturor angajatorilor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...