Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Imi pare bine ca la școala lui fiu-miu nu sunt proteste , iar el oricum știu ca ar sta in banca lui și nu ar intra in astfel de grupuri.
Asta îmi aduce multă liniște. Numar zilele pana vine și abia aștept să-l văd acasă. 
am stat acum câteva zile cred ca 2 ore de vorbă pe FaceTime , dar asta se întîmpla rar.

Când îl văd cat a crescut, cum vorbește și ce face, nu-mi vine să cred dar e f interesant să-I văd personalitatea și transformarea . 
Am o poză frumoasă  cu el în bucătărie când era mic de vreo 4 ani,  făcută la Eforie… nu-mi vine să cred ce repede a trecut timpul.  Mi se pare copilăria asta mult prea scurtă.
Când e acasă, am secvențe scurte, glimpses cand  parca simt ca retrăiesc momentele alea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 215
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Normal ca universitățile o să mărească taxele la cat vor fi dați în judecată și lipsa donațiilor de la evrei. 
 

William cauta job sau internship si îl ajut și eu cu aplicații, întrebat în stânga și-n dreapta dar deocamdată nimic. Am vrea ceva în domeniu. 

Nu vreau să lucreze la restaurante sau fast food  plus ca acum nici acolo nu se mai găsesc datorită legii recente de a mări salariul minim a lucrătorilor și mulți au fost dați afară. Multa lume datorită inflației au 2 joburi și e greu de găsit entry level si partime . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia eu nu cred ca vor avea dosare facute.

asa cum a fost cu protestele BLM unde nimeni nu a fost nici macar tras de mâneca  dupa bilioane in pagube, orase distruse,  vieți omorâte. 

 

E diferita situatia fata de cea cu BLM, ca astia au dosar scolar, deci e usor sa adaugi a notita undeva despre astfel de activitati practicate. Nu stiu, zic si eu.

 

Deci in final au fost mai mult de 280 arestati, poate aflam si cine sint cei infiltrati care i-au mobilizat si spalat creierul. Ca stim ca au fost tot felul de activisti infiltrati. Un reprezentat HMS i-a numit pe studenti useful idiots. [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Letitia, unele școli, profesori sunt pe mâna cu ei.  La asta a dus îndoctrinarea din ultimii ani . Ce ne mai miră , ce altceva se putea întîmpla . 

Din fericire marea majoritate a profesorilor isi vad de treaba, insa multora le e frica sa isi spuna parerea ca sa nu fie cancelati/dati afara. Asa vremuri am ajuns. Si noi care credeam ca numai in comunism se poate intimpla asa ceva.

 

Si la noi au inceput sa intinda timid corturi la universitatile cele mai woke din tara. Ei spera sa se intinda trendul la toate univesitatile dar nu cred ca or sa reuseasca. N-am vazut o participare masiva pe nicaieri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Vai de mine! bine ca nu stau in state! Al meu nu a mers la petreceri si nu bea. Sint convinsa ca si in UK studentii au acces la droguri dar nu asa ca la voi. 

 

Exact  asta imi ziceam si eu citind jurnalul lui Michelle, pe care o salut si felicitari pentru baiatul ei.

Eu sunt cu un grad mai norocoasa fiind mama de studenta , cu o relatie foarte apropiata,stiu mai totul despre ea ,dar asta nu ma impiedica de a face fel de fel de scenarii.

Bine ca nu e adepta petrecerilor, cluburilor , nu bea , nu fumeaza , are un anturaj de 2-3 persoane apropiate pe care am avut ocazia sa le cunosc si sunt foarte de treaba , pe principiul ca cei ce se aseamana ,se aduna.

M-am bagat si eu in discutie ca sa relatez ce suferinta mare mi-a produs momentul plecarii ei la facultate.

Eu ma consider o persoana puternica , logica,rationala, insa din momentul in care i-am spus la revedere si am venit acasa cu masina din Olanda am plans in continuu + suferinta puternica pana la vacanta de Craciun cand a venit acasa .

Ma durea enorm ca era mereu fericita , pusa pe fapte mari , ca sa aflu mai tarziu ca de fapt nici nu era asa de fericita dar nu vroia sa imi spuna ca sa nu imi fac griji pentru ea.

Se simtea foarte singura, in condtiile in care acolo caminul e compartimentat in garsoniere si fiecare student locuieste singur si pana in momentul in care isi face prieteni nu are cu cine sa converseze , sa schimbe opinii etc.

Normal ca eu eram la un telefon distanta si stateam cu orele pe chat pentru a face mancare , curatenie, sortat haine si altele din grupul gospodarie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exact  asta imi ziceam si eu citind jurnalul lui Michelle, pe care o salut si felicitari pentru baiatul ei.

Eu sunt cu un grad mai norocoasa fiind mama de studenta , cu o relatie foarte apropiata,stiu mai totul despre ea ,dar asta nu ma impiedica de a face fel de fel de scenarii.

Bine ca nu e adepta petrecerilor, cluburilor , nu bea , nu fumeaza , are un anturaj de 2-3 persoane apropiate pe care am avut ocazia sa le cunosc si sunt foarte de treaba , pe principiul ca cei ce se aseamana ,se aduna.

M-am bagat si eu in discutie ca sa relatez ce suferinta mare mi-a produs momentul plecarii ei la facultate.

Eu ma consider o persoana puternica , logica,rationala, insa din momentul in care i-am spus la revedere si am venit acasa cu masina din Olanda am plans in continuu + suferinta puternica pana la vacanta de Craciun cand a venit acasa .

Ma durea enorm ca era mereu fericita , pusa pe fapte mari , ca sa aflu mai tarziu ca de fapt nici nu era asa de fericita dar nu vroia sa imi spuna ca sa nu imi fac griji pentru ea.

Se simtea foarte singura, in condtiile in care acolo caminul e compartimentat in garsoniere si fiecare student locuieste singur si pana in momentul in care isi face prieteni nu are cu cine sa converseze , sa schimbe opinii etc.

Normal ca eu eram la un telefon distanta si stateam cu orele pe chat pentru a face mancare , curatenie, sortat haine si altele din grupul gospodarie.

Si era mai bine sa stea cu alti 4-5 persoane necunoscute in aceeasi camera? Cum e in Romania in unele camine? Eu nu cred.

 

Acum cum e? si-a facut prieteni? S-a obisnuit? E bucuroasa de drumul ales? Cred ca ti-a fost greu stiind-o intro tara staina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...