Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Vara e aproape, e deja aici, cu aerul de lejeritate și cu miros de vacanță și relaxare. Cu absolvenți, examene și emoții pentru puii de pinguini și părinți. Cu grătare și cocktailuri, frappeuri, cireșe la urechi, pepeni și înghețată.

 

 

Bun venit pe terasă. Vă aștept la taclale!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 132
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutari!

 

Eu tot intr-un iures cu copiii astia care ma tin in priza. Unu vine, altu pleaca. Marc a fost la Belgrad la Rammstein. A zis ca a fost fantastic. Lume foarte multa, puhoaie de turisti pe strazi, veniti pentru concert. II recunostea dupa tricourile negre de rockeri, imprimate cu Rammstein.

Dar drumul pana acolo si inapoi, infernal. Tren de 10 ore Brasov-Timisoara, apoi minibus pana la Belgrad. 

Azi si maine amandoi baietii sunt ghizi cu excursii de copii. Trebuie sa ma scarpin iar de scutiri pentru scoala.

In week-end, Marc isi serbeaza majoratul acasa. Vor fi 13 copii. Speram sa fie cald, ca vor sa faca gratar in curte si sa mute petrecerea in casa dupa 11 seara, ca sa nu deranjam vecinii.

Eu cu sot mergem la relaxare in secuime, plimbare, baie la strandul cu apa sarata de la Praid si speram sa gasim curat acasa duminica seara, cand ne intoarcem, asa cum a promis copilul.

Major va fi abia peste o saptamana, dar atunci va fi plecat la Budapesta, la alt concert de rock.

Intre timp, a inceput si scoala de soferi, ca nu mai are rabdare, dom'le!

Dupa asta, sper sa avem o vara mai linistita.

La noi pana azi a fost extrem de frig si ploios. De azi a iesit soarele si pe week-end se anunta 26 grade.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, felicitari Crinei si spor in continuare la invatat! Va fi bine!

 

Laura si voua spor la invatat! Mai e putin si va fi bine si la voi! La anu' joc si eu in liga ta cu Marc. 

 

Fleur, multumim  de capitol nou si spor si lui Eric! Am inteles eu bine, ca are si el de trecut in alt ciclu scolar?

 

Marc a fost admis la o facultate in Germania, care organizeaza un soi de scoala de vara pentru viitori studenti internationali. E in ultima saptamana de iunie. Totul oferit de facultate - casa, masa, activitati, avion, tren.

 

Cred ca s-a instalat vara si la noi. Imi place mult vara, caldura, soarele. Curtea e plina de flori, iasomia miroase tare fain. Trebuie sa ne ocupam de biciclete, ca sunt desumflate si e pacat de vremea asta, sa nu le punem la treaba. Mai ales, ca stau mult pe scaun la birou.

 

Va doresc un week-end insorit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Fleur multumim pentru capitolul cu terasa!  [flo2]

 

Roli felicitari baiatului pentru admiterea la facultate! Sa se simta bine sa aiba the time of his life!   Si La Multi Ani baiatului major!  [balo]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua! 

 

Fleur, mulțumim pentru capitolul nou!  [flo2]

 

Velvet, mulțumesc! felicitări și copiilor tăi! cât despre timp, trece, nu avem ce face...nici mie nu-mi vine să cred că Crina are deja 15 ani. Noroc că indiferent ce se întâmplă în jur eu sunt tot tânără și frumoasă [:-)))]

 

Laura, multumesc! ai dreptate, a luat notele fix pe talentul ei. sunt mândră de ea. așteptăm acum evaluarea națională și vom vedea.

 

Roli, La mulți ani de pe acum majorului! petrecere frumoasă copiilor si voua relaxare maximă la Praid. Felicitări pentru admiterea la facultate! Bravo!

 

Eu mâine muncesc. nu îmi place dar nu am ce să fac, asta e.

Crina se luptă cu meditațiile și școlița. 

Mica are otită. am găsit cu greu un dr. să o vadă. Are o sacoșă de medicamente dar e bine.

 

săptămâna trecută a murit peștișorul pe care l-a primit Iuli în decembrie. nici nu am vrut să vă scriu. era doar un peștișor dar tare ne-a afectat. Iuli a pșâns câteva zile. am fost pe baltă și l-am depus în apă, cu floricele, și-a luat la revedere de la el. 

acum avem altul. e albastru cu aripioare roșii dar i-a pus numele Snow   

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roli, Eric intră toamna asta la secondaire (highschool). Nu sunt examene, dar ca să fie admis unde voia el s-au luat în considerare mediile a doi ani, la franceză și mate.

Luni începe examenele finale ministeriale de clasa a 6 a. Sunt niște testări naționale, contează 10% sau 20% din media finală. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roli, felicitari lui Marc! La ce facultate a fost admis?

Fii-mea participa la niste cursuri organizate de facultatea de drept unde au primit cazuri reale. La primul ea a fost din partea procurorilor si i-a placut foarte mult, la al doilea a fost avocatul apararii si nu i-a placut nici cazul si nici faptul ca a pierdut. Urmeaza sa fie judecator si la ultimul curs pot participa si invitati asa ca abia astept sa ma duc. [:-)))] A trecut de la medicina la drept, sunt curioasa ce urmeaza pana termina liceul. Din pacate pentru ea a ales fizica in ideea ca va da la medicina si acum se cam chinuie cu ea.

 

Laura, ai tai s-au decis in ce orase vor merge?

 

Silvi, imi pare tare rau de pestisor. Felicitări Crinei pentru notele obtinute.

 

Fleur, mult succes lui Eric la teste!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...