Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Buna si felicitari pt rezultatele copiilor la bac si evaluare nationala! Bafta mai departe! Eu anul asta si anul urmator sunt libera, fara examene adica.... pe urma iar 2 ani consecutivi  si apoi imi cam inchei misiunea, voi mai fi undeva mai in umbra, la nevoie 

 

Eu nu am mai apucat sa intru, am fost prinsa si nu prea am avut timp.

 

La fotbal m-am uitat de cand ma stiu, de copil. Eram considerata o ciudatenie ambulanta in anii 80-90 ca sunt fata si ma uit la fotbal si primeam critici de la unele rude sau cunoscuti ca fotbalul e de baieti/barbati si trebuie sa am preocupari mai feminine :))))) (desi aveam, dar eram si cu fotbalul).. Ba chiar si jucam fotbal la bloc cand eram copil ....

M-am uitat la campionate incepand cu Italia 90 pana in zilele noastre, cu intreruperi in anii cand am avut fetele  mici si nu am avut timp (perioada cam 2008-2012).

 

Deci am urmarit meciurile si acum, mi-a mai scapat cate unul daca am fost plecata, mai ales cele care incepeau la 4 sau 5. In rest, dadeam pe meci si ma uitam, mai imi faceam din treaba. Si am urmarit meciurile in special cu Andreea, ne uitam impreuna.

 

Eu am tinut normal, ca tot omul cu Romania si cred ca au obtinut maxmum din ce se putea, optimi de finala e superbine, inca nu avem jucatori chiar de top, dar au grup unit si asta e bine. 

Si in afara de Romania, cu echipa mea de suflet, Croatia cu care am tinut de copil dintotdeauna (ma rog, am prins Iugoslavia in 1990, iar apoi Croatia din '95-'96 dupa separare). Cum croatii au iesit repede anul asta, nici nu au trecut de grupe, nu am mai avut "clienti" deci m-am uitat detasat. Sper sa castige Spania, au jucat  cel mai bine si mai constant tot campionatul. Mi-au placut si copilasii astia de 16-18 ani pe care ii au si au jucat la superlativ.

 

Arbitrajele in schimb au fost varza total Cu tot sistemul VAR, tot varza au fost... cu decizii controversate, cu timp extra dat nejustificat de mult (cat sa inscrie altii), cu arbitri cu un trecut dubios, cercetati in trecut pt acte de coruptie si tot asa....

 

Vacante placute tuturor!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 132
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Mulțumesc tuturor!  [flo2] o să îi transmit Crinei cât e de felicitată și încurajată!

 

Laura, felicitări copiilor! baftă multă Biancăi cu admiterea! Te cred că ești mândră de ei, ai de ce!

cald e și la noi, foarte cald. astăzi a venit aerul condiționat dar nu știu cât vom aștepta pentru montaj...

 

Monica, ma bucur că ai mai intrat pe aici! vacanta frumoasa fetelor! 

 

Roli, LauraNico, facem galerie pentru voi anul viitor, si apoi pentru Monica. e bine că suntem toate cu emoții în același timp, mai facem și pauze.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, noi plecăm în vacanța "mare", adică în Spania și Ro, peste 10 zile, pe 21.

Până atunci, băiatul pleacă sâmbătă în tabăra de cercetași, o săptămână.

 

Eu sunt la dr. endocrinolog și am și o problemă la o ureche, s- a înfundat, mă doare îngrozitor, e o infecție probabil. Am luat picături cu antibiotic de la farmacie și abia aștept după endo să mă duc acasă să- mi pun picăturile. Sunt și cu băiatul să mergem la cumpărături pt tabără.

 

Felicitări tuturor copiilor și tinerilor care au scăpat cu bine de examene! Vacanță plăcută!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, vacanta placuta copilului, sanatate multa si apoi drum.bun spre Europa! Sepr sa aveti o experienta cat mai placuta in Spania! (Citeam articole despre localnicii satui de turisti care se comporta urat si nu te fac sa te simti prea bine venit, dar poate e exagerare jurnalistica) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fleur, vacanta placuta copilului, sanatate multa si apoi drum.bun spre Europa! Sper sa aveti o experienta cat mai placuta in Spania! (Citeam articole despre localnicii satui de turisti care se comporta urat si nu te fac sa te simti prea bine venit, dar poate e exagerare jurnalistica)

 

Merci, da, am auzit și eu, din câte am înțeles sunt în principal împotriva airbnb-urilor, nu a turiștilor, deși și aceștia au suferit în urma manifestațiilor.

Rușine le- ar fi să aibă ceva cu turiștii care le aduc anual sute de milioane la buget. 

Cu banii pe care i- am dat pentru cazare + mic dejun o săptămână la Barcelona luam o săptămână all- inclusive cu tot cu zbor, în Caraibe, așa că, ar fi cazul să lase turiștii în pace.

Sper să nu avem probleme, suntem cazați într- un orășel din apropiere, zonă de hoteluri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Silvi felicitari fetei! Mult succes pe noul drum!  [flo2] Da, eu sunt ocupata cu multe, astept sa termin si sa ii vad la liceu, sa le fie bine acolo unde intra. S-au descurcat bine copiii mei, majoritatea note bune, chiar  9,97,9,92, 9,65, dar si in jur de 8,50 si cateva note mai mici. Multumesc pentru urare  [flo2]

 

Lauranico felicitari nepotului!  [flo2]

 

Laura felicitari copiilor tai pt rezultate si succes fetei tale la examen! 

 

Fleur sanatate! Sa treaca urechea repede! Si vacanta frumoasa sa aveti!  [cupisi]  Pisii unde raman?  [mata]

 

Zile suportabile sa aveti!  [ventilator]  [ventilator]  [ventilator]

 

Si vacante frumoase tuturor! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc Velvet!

Am pus picături în ureche și deja s- a diminuat durerea, tot înfundată e, abia aștept să repet, am voie din 6 în 6 ore.

 

Pisicile vor sta la cineva, contracost, cât suntem plecați. Sunt persoane care se oferă petsitter la domiciliul lor. I- am vizitat apartamentul și e totul ok. Mai era varianta "pensiuni" pentru pisici, mult mai scumpe și ar fi ținute în cuști, mai mari sau mai mici, în funcție de buget... Bine, acolo nu aduci nimic decât pisicile, la petsitter duc eu tot ce le trebuie mâncare, litieră, etc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur ma bucur ca ti-a mai trecut durerea. Si ma bucur ca pisii tale stau si in alta casa, eu nu as putea asta, ai mei nu stau in alta parte, nu a fost niciodata o  optiune. Am avut noroc , m-a ajutat Dumnezeu si cu asta, sa vina cineva zilnic la ei chiar si cand m-am mutat in alt oras. Dar eu nu plec mai mult de o saptamana, mai plec cate 2,3 zile, depind de ei, dar nici fara ei nu as putea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cald si la noi! Asa ma bucur, ca de frig mi s-a luat. Noi avem iarna 7 luni pe an, asa ca ma bucur de vara asta calduroasa.

 

Fleur sanatate si vacanta frumoasa! Planific si eu o Barcelona, dar mai la toamna, pe buget mai redus.

 

In week-end mergem la o cabana in Covasna la ziua unui prieten.

 

Marc ramane acasa, si-a invitat iubita.

 

Andrei e la Costinesti.

 

Vacante frumoase celor care plecati!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am rămas singură o săptămână, băiatul a plecat în tabără, pe o căldură... Sper să se distreze, dorm într-- o cabană, au și piscină, fac drumeții, etc. Trei mame benevole stau cu ei acolo și le pregătesc mesele. Este tabără de cercetași și nu avem voie să comunicăm cu copiii, decât în situații de urgență, evident.

 

Eu cu treburi pe acasă, trebuie să fac bagajele și să pregătesc pisicile pentru "pensiune". Mă mai duc la medic (urechea! vreau să-mi dea trimitere la orl) și coafor. Să golesc frigiderul de perisabile și să duc florile și plantele din ghivece la o prietenă. Să cumpăr rechizite pentru băiat, acum e sezonul.

Deci agenda e cam plină. Printre picături, să mă și relaxez un pic, la piscină, mi-am luat și de citit de la bibliotecă.

Am început și un serial interesant: A body that works, am citit o recenzie foarte bună. E israelian și e pe Netflix în Ro, aici îl văd pe altă aplicație. Joacă și actorul din Fauda (Doron), dacă l- ați văzut. Subiectul e total diferit de Fauda.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...