Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 132
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Salutari din Sacele 😉 si bine ne regasim in casa noua.

Succes scolarilor si studentilor in noul an scolar.

Am ajuns cu bine in tara, dupa 2 zile de condus (doar eu). A 2a zi am fost la nunta, a fost frumos, dar obositor 😄  

Marti m-am revazut cu pinguinii la beraria H 🍻 imi plac mult intalnirile astea.

Miercuri am venit la Sacele, la mine acasa 😊 

Aseara am fost cu Roli si sotul si fostul proprietar la Oktoberfest. Muzica buna, veselie, dans, bere si ciolan cu varza, mici etc..ne-am simtit tare bine, am ajuns la miezul noptii acasa..i-ar fi placut si lui Marco sa fie cu noi, i-am trimis cateva filmulete ☺️

Maine merg cu ai mei la Pofta sau Foame in Brasov. 

Ai mei pleaca miercuri (vine si ii ia fratelo), eu joi. Plec singura, ajung vineri. 

In octombrie venim o saptamana la Sacele. De cand ajung, mai stau 2 saptamani si revin iar 😄

Cam atat de pe frontul de est. 

Sa ne reauzim cu bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața!

Laura, sper sa gestionați cat mai bine emoțiile și trăirile, atât tu cât si copiii. O sa fie bine, ei o sa isi faca prieteni si o sa aiba parte de experiente frumoase...iar tu o sa te bucuri pentru ei, chiar daca iti va fi greu. Te imbratisez cu mare drag! Așa, în glume, cine te-a pus sa faci gemeni, ca sa plece in acelasi timp? Bianca nu va fi in oraș cu matușa ei? Poate mai merge în vizită în prima perioadă sau se mai văd prin oraș și o ajută să se acomodeze. 

LauraNico, compunerile cerute chiar sunt simple, important este sa fie scrise corect si sa respecte tema/subiectul. 

Crina e ok, după prima săptămână. zice că nivelul este mai jos decât la liceul de unde vine, cerințele mai mici. Problema este la engleză unde ea a fost în sistem intensiv, a avut patru ore pe săptămână , două manuale diferite în fiecare an, orele se derulau doar în engleză, aici e ușurel...cam ca la a V-a zice ea. A avut o temă că ne-am prăpădit de râs. e clar că va trebui să facă în altă parte engleză. pe partea de arte/arhitectură încă nu știe cum se va descurca că de abia și-au achiziționat lista cu ce le trebuie și au lucrat puțin. Colegii sunt ok, 20 de fete și 4 băieți.

mai vin. pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ela, ma bucur ca ai reusit sa ajungi acasa, sa iti revezi parintii si prietenii. Suna tare bine tot ce povestesti tu acolo. Drum bun inapoi! 

Silvia, ma bucur pentu Crina ca se simte bine la noua scoala. E important asta. Pentru engleza o sa gasiti cu siguranta un mediu mai competitiv. 

Bianca are chiar doua matusi in Iasi dispuse si dornice sa o ajute. Va fi bine. A fost ieri la facultate in ziua de introducere. Si-a cunoscut tutorii si colegii de serie. A socializat cu colegii de grupa, a venit foarte incantata si entuziasmata.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

Se vede ca a inceput scoala: ieri am avut sedinta la Ramona, s-a schimbat dirigintele. Fosta diriginta a plecat din scoala, speram ca macar cel de acum (profesor de geografie) sa-i duca pana la final.... 

Acum astept cu interes la Mihai ... sigur vom avea. 

Ella, foarte frumos ce povesteti tu acolo: vizite cu famili si prietenii.Noi in acest weekend ii vom serba pe tata (69 de ani) si pe bunica (90 de ani).

Fleur, am auzit ca in unele zone ale Canadei a nins....chiar foarte mult. Voi cum sunteti?

Laura, ma bucur ca se aseaza lucruri si pentru voi cu plecarea lui Rares si a Biancai la facultate.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ce m-am enervat cu forumul ăsta care nu mă ascultă...bine că în sfârșit au apărut mesajele.

Laura, poate e o idee bună cu deschiderea unui subiect nou! mă bucur că Bianca a început bine, să îi fie așa toată facultatea!

LauraNico, La mulți ani pentru tata și bunica! petrecere frumoasă! saptamana viitoare am si eu sarbatoare la dublu: tata și soacra mea. 

Ella, ce frumos ți-ai petrecut timpul în țară! e bine să fii liberă! Marcia cum e? cand vii in octombrie, cand esti la Sacele? o sa venit si noi prin zona cred, dar in vacanta copiilor, adica la finalul lunii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit in noua casa!

Am sarit din vacanta direct in scoala si munca. Ne-am intors in ultima zi de vacanta.

A fost fain in vacanta si cu peripetii. La jumatatea vacantei, Radu si-a rupt degetul in portiera masinii, am ajuns la spital si l-a cusut, iar in a doua parte a vacantei a facut baie stand cu o mana afara. Am alergat ceva in ziua aia, ca s-a intamplat fix cum am ajuns la plaja. Dimineata inchiriasem un scuter, ca vroiau copii sa se dea si mergeam catre plaja 2 in masina, 2 pe scuter. La plaja am parcat si Radu si-a inchis portiera peste deget. Le-am lasat baietilor lucrurile de plaja si am fugit la spital, care era cam la 1 ora cu masina, pe drumurile grecesti, inguste, in panta si aglomerate. La spital au fost exceptionali: L-au acceptat cu buletinul pozat pe telefon, ca originalul era la inchirierea de scuter si nu a costat nimic. Nici de asigurare nu a fost nevoie, desi o aveam si ne putem recupera banii ulterior (vorbisem cu ei la telefon). Dar a fost apoi mare alergatura dupa antitetanos, care nu se gasea pe toata insula, ca in sezon e cerere f mare. Pana la urma am gasit si ne-am intors la plaja. Farmacista a fost foarte draguta si ni l-a tinut la rece, ca sa stam linistiti la plaja si sa nu fie nevoie sa alergam imediat la un centru medical care era la 20 km sa i-l faca.

Din ziua aia am condus numai eu, pe niste drumuri pe care n-as fi crezut vreodata ca pot 😛, dar am zis ca vreau sa ne facem in continuare vacanta la fel cum ar fi fost daca era Radu in parametri. S-a bagat la condus doar la intoarcere prin Bulgaria.

Acum e ok, si-a scos firele si e in refacere. Copiii au inceput scoala. Marc a zis ca vrea meditatii la mate si si-a gasit singur profa. Deci am scapat de asta. 

Am gasit toamna aici, cu frig si ploi. Ne-am adaptat cam greu direct de la 30 gr.

Succes tuturor copiilor mici si mari, la scoli, licee si facultati!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...