Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 132
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Tot eu... Azi am fost în vizită la tipa la care vom lăsa pisicile în vacanță. Mi- a plăcut la ea și mai ales de ea. Are un apartament micuț și luminos, cu ferestre mari și balcon pe care vin vrăbiuțe, o să le placă, vor avea ocupație să le "vizioneze" toată ziua.

Traficul până acolo a fost nasol din cauza unei curse de bicicliști, s-au închis mai multe străzi. Ăsta-i Montréalul... Eu m- am dezobișnuit de trafic, circul doar în zona de vest, noi stăm la extremitatea de vest a insulei Montréal, pe o insulă mai mititică. Dar de câteva ori pe an merge.

 

Băiatul începe mâine examenele, miza nu e mare, sunt testări naționale de final de a șasea. Aș vrea să nu își strice mediile la franceză și mate, eventual să le îmbunătățească. Deocamdată doarme de rupe ( e 7 seara!), la întoarcerea din oraș a spălat mașina cu furtunul, a mâncat și a căzut lat...

Eu mă uit la tv la Naturescape...peisaje nesfârșite: Noua Zeelandă, insulele Canare, Mallorca...

 

Să aveți o săptămână cu spor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Fii-mea participa la niste cursuri organizate de facultatea de drept unde au primit cazuri reale. La primul ea a fost din partea procurorilor si i-a placut foarte mult, la al doilea a fost avocatul apararii si nu i-a placut nici cazul si nici faptul ca a pierdut. 

Super tare ideea.

Si aici sunt stagii obligatorii in clasa 8, majoritatea se duc unde au parintii  munca sau relatii, la birou, la spital, la scoala. La tribunal nu am auzit pana acum. 

Si am mai auzit la tv, cei din medii mai defavorizate, o treime dintre ei se duc la asa zisul’ stage kebab’ , la joburi necalificate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Super tare ideea. Si aici sunt stagii obligatorii in clasa 8, majoritatea se duc unde au parintii munca sau relatii, la birou, la spital, la scoala. La tribunal nu am auzit pana acum. Si am mai auzit la tv, cei din medii mai defavorizate, o treime dintre ei se duc la asa zisul’ stage kebab’ , la joburi necalificate.

 

A avut si stagiu obligatoriu, o saptamana, dar nu au avut voie sa faca cu părinții. Ea a facut la sectia de psihiatrie a unui spital universitar, pura coincidenta, la universitatea unde merge acum la cursurile de drept.  In fiecare zi a facut altceva, a mers si la pacienti acasa in vizita, i-a placut dar nu crede ca vrea sa faca asta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua!

 

așa cum vă ziceam, eu am muncit de ziua copilului pana la 3. C a stat acasă iar mica a fost cu Florin la tot felul de activitati si la masă, la restaurant. seara am iesit in oras si am luat-o si pe Crina, aproape cu forta, ca nu vrea sa mearga cu noi. ne-am dat in roata panoramica si ne-am plimbat.

duminica am fost la ziua nepoatei mele mici, 7 ani si apoi la cireșe, la fratele meu. sambata e naș si mai aveam de stabilit una, alta...

am avut un week-end plin, numai pe fuga de colo-colo. 

Iuli e ok cu urechea dar are 10 zile de mers la fizioterapie.

La C se apropie finalul. Maine are repetitia la vals la restaurant, sa vada cum le iese acolo, cum se incadreaza. 

 

Fleur, succes lui Eric! chiar dacă nu e presiune așa mare cred că tot are emoții. Mă bucur că ați găsit o soluție ok pentru pisicuțe.

 

Marion, Multumesc!foarte interesantă practica fetei. Încă mai are timp să își schimbe traiectoria...eu am făcut economic, apoi m-am dus la facultate de jurnalism, apoi la limbi străine, apoi am făcut master in drept și apoi încă unu   si in final lucrez in administratie publica.

 

Laura, deci gemenii tăi se despart? si o să trimiti pachete in două direcții [:-)))]

eu, in secret, sper ca fetele mele să mearga la facultate la Constanta si sa vina foarte des casa si apoi sa se intoarca in oras, dar nu spun nimic. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello!

 

Am lipsit motivat...ieri am ajuns cu Mihai la urgenta la G Alexandrescu deoarece aveam suspiciune de apendicita dupa ce tot week-end-ul s-a plans de durere de burta. Am primit diagnostic de gastroenterocolita. Acum e pe regim alimentar si medicamente si va lipsi saptamana asta de la scoala.

 

Silvi, felicitari C! Cand au banchetul? Nepotul meu (de la sora mijlocie) a avut aseara, el termina clasa a XII-a. Au facut la un restaurant in centru.

 

Fleur, bafta lui Eric!

 

Marion foarte interesant ce ai povestit despre practica fetei! 

 

Laura, multa bafta gemenilor! Ei cand au banchetul?

 

Roli, la multi ani cu sanatate majorului tau. Cum a fost petrecerea?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvia, din tot sufletul le trimit pachete unde vor ei, numai sa fie acolo unde isi doresc si sa isi urmeze drumul. Am mari emotii pentru admitere (bac-ul sigur il iau, speram ca si cu note frumoase) , mai ales la Bia unde e complicat, foarte multa materie pe care nu a invatat-o in liceu, concurenta mare. 

Ma bucur ca e bine urechiusa iuliei! Succes cu valsul (si la ai mei am auzit ca sunt cateva cupluri care pregatesc deschiderea dansului cu un vals)  si distractie mare la banchet! 

 

 

Laura, ai mei au joi cursul festiv, pe platou la turnul lui Stefan (ei au liceul imediat langa si va fi cu defilare la inceput din liceu pana la locul unde ii asteapta parintii si alti spectatori) . Trebuia sa inceapa la 11, dar au mutat la 9:30 pentru ca prognoza anunta foarte cald si furtuna apoi pe la 13-14 . Ma astept sa pang mult .. 

Apoi vineri seara au banchetul, tot asa, in sala de evenimente a hotelului Central. 

Sanatate multa lui Mihai! Bine ca nu a fost mai complicat! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...