Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Bună ziua!

 

LauraNico, multumesc! Mă bucur că Mihai e bine si nu a fost nimic grav! refacere rapidă! C are festivitatea de absolvire pe 13, cu robe si pod de flori si artidficii si apoi sedința foto pentru albumul clasei. Banchetul e pe 14 la un restaurant foarte elegant, cu rochii de seară, vals de deschidere si alta sedinta foto! cam mult, după parerea mea, dar daca asa e moda!

 

Laura, te cred ca ai emotii, chiar daca ai copii buni. Eu cred ca vor intra unde isi doresc! Va tin pumnii. la noi danseaza vals toti, sunt numar egal de fete si baieti si se pregatesc deja de 2 luni. astazi au repetitia la restaurant, sa vada cum le iese acolo.

 

Roli, cum a fost la majorat? ai gasit casa pe pozitie? [:-)))]

 

maine ma duc cu C la oftalmolog. cred ca ii schimba si ochelarii. are asa multe in perioada asta, dar trebuie sa mergem si la ochi...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 132
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bună seara! 
 

Felicitări multe absolvenților de liceu și succes mult ca viitori studenți! Să intre fiecare acolo unde își dorește. 
 

Eu am avut de tras în ultimele săptămâni…al meu s-a îmbolnăvit…stres, epuizare, tot tacâmul prin care am trecut și eu de două ori. În plus un tinitus. Era în Visby când s-a întâmplat tot. Am zburat să îl aduc încoace, a rezistat pe baricade săracul. Apoi a urmat mutarea, am făcut tot tot singură, el nu m-a putut ajuta decât să care în masina cateva plase. Acum incepe sa se simta ceva mai bine. dar mai e mult pana departe…

 

Casa e foarte faina, ne place mult la amandoi. E perfecta pt noi doi, avem si unde amenaja pt oaspeti, dar va mai dura. Nu stiu daca v-am spus ca avem sauna in subsol si am testat-o in weekend, minunat! 
 

Acum avem de cumparat ceva mobilă și de aranjat încă lucruri prin dulapuri dar deja mă simt ca acasă. 
 

Încerc să intru mai des pe aici, văd ca altfel nu țin pasul :). 
 

Silvi am salvat link-ul povestirii, am să o citesc! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata, pe racoare!

 

Multumesc pentru gandurile bune. Mihai se simte mai bine. Sper sa-si reia activitatile de luni incolo.

 

 

Mihaela, sa stapaniti sanatosi si fericiti noua casa! Sanatate multa sotului!

 

Laura, felicitari copiilor si mult succes pe mai departe! Am vazut pozele pe FB.

 

Silvi, cum a fost la control? Ati schimbat ochelarii?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata buna! 

Mihaela, sa fiti fericiti si sa va bucurati multi, multi ani de casa voastra frumoasa ! Sanatate multa sotului, sper sa se faca bine cat mai repede ! Te asteptam sa ne mai povestesti cand ai timp sa intri pe aici! 

 

Laura multumim mult! a fost o activitate impecabil organizata , frumos si emotionant. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumoși copiii Laura, i-am admirat și pe FB. 
parcă tu întrebai de Diana, nu au o dată pt nunta. Nu se grăbesc :). 
 

Mulțumesc de urări. Cu soțul va dura, știu asta. E ok, știu ce înseamnă și acum înțelege și el prin ce am trecut. El nu putea înțelege chestiile astea, cu odihnă, plimbări, meditație, yoga, psihologi…acum a ajuns să le facă și el și înțelege ca nu e nevoie să fii mereu în alertă ca să ai o viață bună. Toate astea ne-au apropiat și e un lucru bun pt noi doi. Am trecut prin multe de un an jumate încoace, nu pot să dau detalii aici. Toate astea s-au răsfrânt asupra noastră dar ne-au si ajutat să înțelegem multe despre noi doi. Fiecare ca persoană și împreună ca și cuplu. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua!

 

Laura, foarte frumos la festivitatea copiilor. I-am admirat in toate pozele!  [il]

 

LauraNico, important e sa fie bine copilul, ca oricum e pe final scolita... nu a pierdut mare lucru! si-a schimbat ochelarii, are dioptrii mai mici si zice dr ca de asta avea uneori ameteli sau i se incetosa privirea, mai ales seara. si-a luat alt tip de rame, mult mai mari si turcoaz cu gri. mie imi plac, tac-su zice ca sunt ochelari de sudor [:-)))]

 

Mihaela, sănătate lui Ovi și refacere rapidă...cât de rapidă poate fi această recuperare! uneori, oricât de mult ai empatiza cu cineva nu poți înțelege complet. când ți se întâmplă și ție de abia atunci ințelegi. Am văzut view-ul vostru pe Fb, super! să fiți fericiți în căsuță! Sauna sună extraordinar, ai practic un spa la tine acasă.

Când ai timp de citit imi zici dacă ți-a plăcut povestea.  [flo2]

 

Velet, mulțumi! petrecere frumoasă și ție, alături de copilașii tăi! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, tocmai am citit. Atât de plăcut scrii, încât m-am simțit chiar eu Lia, cu toate ca nu am avut o balerină și nici așa o bunică. Mai scrie, ești talentată.  [flo2] 
 

Da, avem o terasă închisă la casa asta și se vede toată curtea, în zilele răcoroase e super plăcut acolo. Avem cinteze și pițigoi care ne vizitează, e liniște și se aud de dimineață până seara cum ciripesc. E o zonă atât de liniștită unde stăm, o oază de liniște și plăcere. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

În zilele în care mă trezesc dimineața devreme, soarele abia a trecut de casa de vis-a-vis și e la noi pe terasă. Mi-am alocat întâi 10 min pt exerciții de yoga, în soarele dimineții. Iar apoi îmi iau micul dejun și cafeaua acolo, încă 10 min. Altfel simt ca am energie pt job. Casa e la alte 10 min de mers pe jos, e perfect. 
 

În curte avem un mic bazin, e doar apă dar e ca o oază și un loc unde putem sta seara, la soarele blând care apune după casa noastră. 
 

În pod e amenajat frumos, pot face atelier acolo, e deschis tot și avem și un dormitor. 
 

Dacă vă întrebați ce dezavantaj are casa? O singură baie :). Jos la subsol în încăperea unde e sauna avem un duș. Pt noi doi e ok. Plănuim o toaletă la etaj, sau poate la subsol, dar cu timpul. 
 

La subsol avem încă un dormitor, o cămară de alimente și spălătoria care e frumos amenajată. Ne-am putut muta în casă fără să fim nevoiți să facem ceva, asta a contat enorm chiar acum, deși nu știam când am cumpărat care va fi situația…

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...