Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

 

Mihaela casa si locul unde stai suna a Paradis pentru mine. Sa fiti sanatosi si fericiti!  [flo2]

 

Laura frumosi copiii tai! Succes pe mai departe!  [flo2]

 

Silvi multumesc  [floare3] Dar la mine fuse petrecerea saptamana trecuta  [dan] A fost frumos 

 

Munca multa si cam atat despre mine.

 

Weekend frumos!  [ventilator]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 132
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Silvi, poți să mai pui odată linkul cu povestirea ta, nu-l mai găsesc?

 

La noi e când ploaie cu găleata, când soare. Tocmai i s- a anulat meciul de baseball lui fiu-miu, așa că ne odihnim.

 

Laura, frumoși foc absolvenții tăi. Să aibă noroc în toate, baftă la bac și la admitere!

 

Mihaela, un mic paradis aveți acolo, să vă bucurați în tihnă de el. Sper ca Ovi să- și recupereze nu doar sănătatea, ci și liniștea, înțeleg că e o epuizare mai complexă. 

 

Velvet, un final de an cât mai bun, cred că ești în plină corectură, încheieri de medii etc. Mergi și la bac probabil? Eu număr zilele până la vacanță 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Fleur multumesc  [cupisi] sunt in plina verva, foarteee multe de facut, ieri nu ma apucam de ceva ca trebuia altceva, am mai stat 3 ore in plus la munca, sa nu fiu prea ingropata luni in si mai multa treaba  [alcool] cateva zile de foc mai urmeaza, si la propriu si la figurat, ca pe aici vreo 37 grade la umbra. Si cam inca o luna de situatii, sedinte cu parintii, copiii, hartii, etc..Nuuuuu, niciun BAC nici nimic, nu imi mai trebuie . Vreau liniste si sa stau, atat! Te pup  [flo2]

 

Cel mai nasol mi-e noaptea, ca s-a incalzit la mine in casa, bate soarele cateva ore pe zi, pana seara si nu prea mai dorm. Pana acum se incalzea asa dupa jumatea lui iulie, acum de la inceputul lui iunie. E prea cald pentru perioada asta. Vai de capu meu! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua!

 

Fleur, https://www.revistadepovestiri.ro/cutiuta-muzicala/  

sper ca merge. data trecuta l-am pus altfel dar nu mai stiu cum.

 

Velvet, scuze ca am incurcat...ma bucur ca v-ati distrat ! [flo2] inseamna ca ai tai au terminat cu scolita, se concentreaza pe examene. C azi preda manalele, au inceput sa le incheie mediile.

 

Mihaela, multumesc! ma bucur ca ti-a placut povestea. Să fiți bine în casa nouă, asta e cel mai important...ca uneori e inutil sa ai, sa faci, sa etc etc daca nu esti bine. Si eu mi-am dorit 2 bai dar in final suntem bine si cu una. La voi fiind casa puteti adauga, in timp, o baie undeva. te imbratisez cu mare drag! [flo2]

 

a fost un week-end plin, iar. Fratele meu a fost naș si am fost la nuntă, am avut alte multe chestii de rezolvat si sunt tare obosita. cred ca de la Paste nu am avut nici un week-end liber, sau macar o zi mai relaxată. Urmează o perioada la fel. Astept toamna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nu a aparut tot mesajul meu, cel putin eu nu il vad, asa ca reiau...

 


 

Velvet, scuze ca am incurcat...ma bucur ca v-ati distrat ! [flo2] inseamna ca ai tai au terminat cu scolita, se concentreaza pe examene. C azi preda manalele, au inceput sa le incheie mediile.

 

Mihaela, multumesc! ma bucur ca ti-a placut povestea. Să fiți bine în casa nouă, asta e cel mai important...ca uneori e inutil sa ai, sa faci, sa etc etc daca nu esti bine. Si eu mi-am dorit 2 bai dar in final suntem bine si cu una. La voi fiind casa puteti adauga, in timp, o baie undeva. te imbratisez cu mare drag! [flo2]

 

a fost un week-end plin, iar. Fratele meu a fost naș si am fost la nuntă, am avut alte multe chestii de rezolvat si sunt tare obosita. cred ca de la Paste nu am avut nici un week-end liber, sau macar o zi mai relaxată. Urmează o perioada la fel. Astept toamna!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Silvi  [flo2]  mai vin la matematica si romana, ca i-am invoit la restul ca sa invete, sunt si 40 de grade... [alcool]  au mediile incheiate. Mai avem Ultimul Clopotel si gata    Poate si o iesire la terasa inainte sau dupa examene. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

 

Mihaela sa stapaniti sanatosi noua casa si sa va bucurati de ea. Sanatate sotului!

 

Va multumesc pentru urari. Nu, Marc nu a intrat inca la facultate. Abia termina a 11-a. A prins o saptamana de scoala de vara la o facultate din Germania. 

Azi a avut prima ora de condus la scoala de soferi. Face de la 6.30 dimineata, inainte de scoala  [zirea] . Maine pleaca la Budapesta, la un concert pentru 2 zile. Se simte iz de vacanta...dar nu, scoala nu s-a terminat si absente se pun in continuare. A zis ca de acum isi face singur cerere de invoire, ca e major. 

 

Andrei si-a luat motor din banii lui. Intre plimbari, mestereste la el si mi-a umplut toata curtea de piese, iar el pute ca un mecanic auto.

Peste 2 saptamani, cand iau vacanta, e invitat la bunica iubitei, la Cotnari   .

 

Iar noi ne bucuram de vremea de vara si stam in curte cat de mult putem.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mihaela, suna tare bine tot ce povestesti despre casa. Va doresc sa o transformati in "acasa" si sa va fie numai bine acolo!

 

Roli, la multi ani majorului! Sa ii fie viata plina de sanatate, noroc, multa iubire si oameni buni mereu aproape! Sa isi urmeze si sa isi implineaca visele! Distractie placuta la concert! Cand pleaca asa, se duce singur sau in gasca? Dupa ce mult timp a refuzat (desi isi dorea foarte mult)  pe motiv ca nu stie ce va fi cu bac si admitere, Rares si-a facut curaj si si-a luat bilet la Korn la Sibiu la sfarsit de iulie. S-a lipit de o gasca, si-au luat si cazare. 

 

Andrei sa stapaneasca motorul sanatos, prudent si doar pe drumuri bune ! Sunt cirese bune la Cotnari 

 

silvia, sa va fie de bine weeendul! Petrecere frumoasa Crinei la banchet si cat mai multe emotii pozitive la festivitatea de absolvire! 

 

velvet, da, mult prea cald prea repede ! Nu ai AC in casa? Nu cred ca poti trece vara fara. Spor la tot ce mai ai de facut! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua!

 

e așa o perioadă plină că nici nu știu ce să fac mai întăi. 

Ieri au primit robele si am călcat si roba și ținuta pentru joi si două tricouri albe pe care le imbraca azi si maine ca sa ia autografe si mesaje de la colegi si profesori (care vor.)

astazi am dentist cu mica la 7. 

 

Velvet, copiii tăi sunt mai norocosi. La C fac inca toate orele, azi scapa la 15.00. Nici un profesor nu a renuntat la ore si nici la romana si matematica nu au facut ceva special, doar orele obisnuite. doar joi si vineri fac doar cu diriginta. 

 

Roli, ai băieți mari, responsabili și independenți. ai de ce să fii mândră! Tu cum te simți, ești bine? [flo2]

 

Laura, mulțumesc! Așteptăm cu emoție și festivitatea și banchetul. Astept sa treaca si examenul, apoi mai vedem, mai avem cu repartizarea computerizata, dar asta nu mi se mai pare așa de greu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura multumesc!. Pleaca singur ca nu a gasit pe nimeni pt concertul asta. A mai fost in Budapesta de cateva ori si o data la arena unde va fi concertul. Se descurca, n-are emotii, a zis ca de'abia asteapta. La Belgrad a mai fost cu un prieten.

De cirese nu stiu. Eu stiu ca e vin bun la Cotnari  [alcool]  . E incantat ca o sa viziteze Iasiul. De cand e ghid, a inceput sa-l intereseze turismul cultural.

 

Silvi, multumesc! Da, sunt ok. Mai ai putin si vei avea si tu o liceanca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...