Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 132
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

velvet, Fleur, multumim mult!

 

Silvia, distractie mare Crinei azi la banchet! 

 

Laura, sanatate multa, sa iti recapeti vocea cat mai repede si spor la toate! 

 

roli, distractie placta baietilor! La ce concert a plecat Marc ?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua!

 

a trecut absolvirea. A fost o festiviatte foarte emotionanta, s-a plans pe rupte. A fost foarte frumos organizat. Mai intai am fost in sala de festivitati unde a rulat un filmulet cu parcursul lor in acesti patru ani, poze, clipuri toate imbinate frumos cu text si voce.

apoi am iesit in curte unde a fost amenajata scena. au facut pod de flori pentru profesori, au fost si discursuri dar foarte frumoase. Dirginta lor a spus ca vrea sa tina o ultima ora de romana si surpinzator a iesit foarte bine, a inceput cu verbul, parte a vorbirii ce arată o acțiune, o stare si cum ei sa aleaga mereu sa fie buni, empatici etc...a vorbit asa despre fiecare parte de vorbire. numeralul de exemplu sa fie mereu mai mult de unu cand e vorba de mediul social si intotdeauna 1, 2 sau 3 cand e vorba de podium. despre prepozitii sa fie mereu „cu” si tot asa. nu am retinut tot dar a fost foarte inspirant. apoi a vorbit despre genurile literare in acelasi mod. nu stiu daca s-a inspirat de undeva dar a fost foarte tare discursul. 

au fost premiati intai toti absolventii, apoi olimpicii, apoi premiantii clasei a VIII si incoronat seful de promotie. diriginta a vorbit despre fiecare copil, menționand concursurile sau proiectele la care a participat dar si partea neacademica, cum e, prin ce se remarca. 

apoi copiii au premiat simbolic fiecare profesor, cu diplome pentru cel mai amuzant/prietenos/determinat/blând etc profesor si cu cate o poezie scurta despre fiecare.

la final au facut sedinta foto pentru album si alte o mie de poze. a durat aproape patru ore toata festivitatea dar a fost foarte emotionant si frumos.

mai avem deseara inca o sedinta foto, valsul si apoi ii lasam la restaurant sa se distreze.

 

Roli, a plouat si la noi ieri, chiar inainte de festivitate si peste noapte. astazi e racoare, dar nu mai ploua. eu nu vreau soare, asa ca e perfect

 

LauraNico, sa iti revina vocea cat mai repede. la mine merge Fiorda foarte bine, uneori homeovox.  [flo2]

 

Ella, hai, macar ca musafir [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi,

 

[flo2]  [flo2] f frumos

e tare important sa aiba asa amintiri la sfarsit. Si felicitari dirigintei pentru initiativa discursului. Inseamna ca e o profesoara care se implica si elevii sunt norocosi.

 

Mihaela, paradis la tine pe terasa  [il]   . Sanatate lui ovi. Si noi avem o cunostinta care a clacat asa, din senin, de prea mult stres. F greu e sa ti revii dupa. Mai ales ca nimeni nu te crede ca esti bolnav sau epuizat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roli, la multi ani adultului tau!

Laura, la multi ani gemenilor!

 

Sper ca primiti urari intarziate, am avut o saptamana grea la serviciu, doi colegi in concediu si unul in medical. Din pacate am inceput sa resimt si fixic stresul acumulat.

 

Mihaela, sanatate sotului si sa fiti fericiti in noua căsuța.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

Eu mi- am luat ieri zi liberă, dar am avut o stare foarte proastă, de iritabilitate, cred că pe fondul vremii. A fost închis, apăsător, cu avertisment de tornadă, a plouat abia noaptea. Am și muncit acasă toată ziua, deși a fost Înălțarea.

Azi a revenit soarele și mă simt mai bine. Mai ales că m-am vopsit și tuns, nimic radical dar mă binedispune.

 

Eric va avea ceremonia de absolvire luni. Până atunci îl serbăm mâine pentru ziua lui (care va fi pe 21), la o sală de bowling. Joi va avea o ieșire cu clasele a 6a la La Ronde, cel mai mare parc de atracții din Québec, 6 flags. Asta în loc de croaziera pe fluviu și party, ce erau în fiecare an, dar anul ăsta nu s-au putut organiza din timp, din cauza grevei.

A terminat cu examenele, a zis că a fost ușor.

 

La noi e vreme superbă acum, săptămâna viitoare, ultima de școală, va fi de foc, în jur de 35 și resimțit peste 40! Am doar un ventilator, ce-i drept nou, în clasă. AC doar în sala profesorilor, birouri și sala mare de afterschool. Și unele clase unde profii au cumpărat AC din fonduri proprii. Așa e la școlile publice... Vom vedea cum va trece săptămâna .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua!

 

eu sunt încă sub emoțiile de la absolvire si banchet. tot mă uit la poze si filmari, si inca nu le-am primit pe cele oficiale, si ma minunez ce mult au crescut si cat de frumos a fost organizat totul.

C a primit diploma pentru cea mai infocata cititoare si pentru cele mai bune recomandări de lectura pentru colegi dar si pentru dirginta si profesori. 

vineri la banchet am facut sedinta foto apoi a urmat valsul, care a iesit foarte frumos, apoi i-am lasat pe ei sa se distreze. 

sambata am avut iar doua petreceri, Sofia - nepotica mica 5 ani si nepotul mare - 15. 

duminica am fost la cumparaturi si apoi la țară. Iar nu m-am odihnit si am inceput saptamana cu gandul la week-end-ul viitor. 

intru in concediu de joi si sper ca pe langa festivitatea Iuliei si examenele Crinei sa am timp si de odihna. visez la o zi in care sa nu fac nimic.

 

Judoka, da, in ciuda problemelor de sanatate diriginta noastra a fost la inaltime. Multumesc!

 

Marion, si la noi e perioada de concedii...daca mai apare si un medical e rau de cel ramas pe plantatie! [flo2]

 

Fleur, felicitari lui Eric ptr examene si La multi ani de acum! sa fie sanatos si norocos! [flo2]

sa-ti fie de bine tunsoarea!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani , Eric! Iti doresc multa sanatate, fericire, multa veselie, sa fii mereu inconjurat de oameni buni si sa te bucuri de tot ce iti ofera viata!  Felicitari pentru absolvire si vacanta placuta!

 

Fleur, sa iti traiasa flacaul! Sa fii mandra de tine, faceti o echipa extraordinara impreuna si tu esti o mama tare buna !

 

Silvia, foarte frumos si emotionant a fost la festivitatile Crinei! Concediu placut sa ai!

 

Marion, multumim pentru urari, sunt binevenite oricand! Sper ca s-au adunat colegii inapoi la munca si esti mai bine, cu mai mult timp pentru tine. Copii tai ce fac? Au intrat in vacanta?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...