Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

  • Răspunsuri 132
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Bună dimineața!

 

Nu a mers la mine forumul. Vă mulțumesc din suflet pentru susținere, pentru mesajele de aici dar și pentru cele venite pe alte căi. Sunteți minunate!

Crina s-a descurcat. nu atât de bine pe cât spera ea, dar e mulțumită. e puțin supărată că are două greșeli la matematică la primul subiect - 1 punct. mâine se pun rezultatele și ne liniștim. 

eu mă bucur că a gestionat bine examenele, că nu a fost cu emoții prea mari, că e bine, sănătoasă, că a scris la ambele probe. sunt tare mândră de cum a trecut peste acestă perioadă. 

 

Laura, baftă copiilor astăzi. au matematică, nu? si dacă nu o mai merge forumul bafta multa pana la final, sa fie studenti fericiti si impliniti!

 

LauraNico, bafta si nepotului tau! așadar, numeri zilele pana la concediu unde mergeti?

 

zile senine dar racoroase sa aveti! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvia, bravo Crinei! Imi place mult atitudinea ta, esti o mama tare buna !  [flo2]  Mai aveti maine ceva emotii,apoi puteti intra in vacanta totala. 

Multumesc pentru ganduri si urari! Da, matematica au astazi amandoi. Erau cam varza de emotii dimineata, sper sa fie bine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna!

 

Laura, Silvia multumesc frumos pentru ganduri!

 

Silvia, bravo Crinei! Mai aveti un mic hop si gata!

 

Andrei (nepotul) a declarat ca a fost foarte usor azi la matematica. Mai are joi fizica si gata. A aflat azi ca a intrat la facultate la Politehnica - inginerie aero-spatiala.

 

Noi, in concediu, mergem o saptamana la malul Marii Negre. Apoi plecam la Sighisoara si Deva. Sper doar sa pot lasa lucrurile in ordine la birou sa plec linistita. 

 

Azi avem meci ... sper la un rezultat mare.

 

Am vazut ca la Wimbledon ploua si trei dintre fetele noastre au parasit deja competitia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, multe, multe felicitari nepotului!  Si Rares a primis azi vestea ca a fost admis la UPB, suntem tare mandri si fericiti (sotul radea "am scapat de unul!") . La matematica si ai mei zic ca a fost ok (Bianca a avut alt subiect, fiind la stiinte) , au facut destul de bine. Mai e joi info si chimie si gata, au scapat si de asta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

 

Silvi, ce a facut Crina? 

 

Finul nostru, la Valcea e locul 150 in ierarhie cu 9.35. Mie mi se pare bine, lu ma-sa ii tremura chilotii ca cica sunt putine locuri la liceele acceptabile. La noi in judet. media 9.35 e locul 301.

 

Laura Nico si Laura25, felicitari pt copiii admisi. Bafta mai departe la examene!

 

Noi am fost 2 zile la Viena la concert ACDC. Tare mi-a priit, iar concertul a fost super.

 

Marc s-a intors din Germania, dupa experienta de 1 saptamana la facultate acolo super incantat. Au participat si la cursuri de uman si real. Au si vizitat si s-au distrat. Si-a facut un prieten uzbek si acum vrea sa viziteze Uzbekistanul [zirea] . 

A zis ca saptamana asta si-a dat drumul la limba germana f bine si ii vine mult mai usor sa vorbeasca.

Andrei a fost invitat saptamana trecuta la Cotnari, la bunica iubitei  . S-a intors bronzat si incarcat cu bunatati.

 

Acum se pregatesc din nou de plecare. Marc la nu's ce festival de muzica la Timisoara, si Andrei la Costinesti la alt festival (aici cam stau cu inima in gat  [ph34r] , ca e festival mare si cu balamuc, cred).

 

La serviciu sunt KO ca am avut de recuperat treaba adunata in zilele petrecute la Viena. Asta in conditiile in care e si plin sezon si clienti multi. Am ajuns la zi, dar se asteapta control de la ITM saptamanile viitoare si am un stres pana trece.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua!

 

Multumesc tuturor pentru sustinere! Noi suntem ok, are note mai mici decât se astepta, 7,65, locul e 332...am facut contestatie doar la matematică, unde chiar spune ea ca 6.60 e mult sub ce a facut, conform baremului. si la romana se astepta la mai mult dar ii e teama ca romana e subiectiva, notele au fost mici, nici un 10 in judet...asa ca nu a facut contestatie. daca se rezolva ceva dupa contestatie mergem la repartizarea computerizata, daca nu ramane la arhitectura unde are locul securizat.

 

Laura, ultima proba astazi! bafta copiilor, sa fie siguri pe ei si sa se termine cu bine! Felicitari pentru Rares! daca a intrat la preadmitere inseamna ca a invatat mult in liceu, nu cum il „laudai” tu Bravo! 

 

LauraNico, felicitari nepotului! noi mereu ne oprim la Sighisoara, chiar daca suntem doar in trecere, e un loc tare pe sufletul nostru! 

despre meci...dezamagire mare, dar totusi trebuie sa fim realisti, atat au putut! e cam ca la fiica-mea, copil bun, dar mai e de munca [:-)))]

 

Roli, ACDC ce frumos suna! sa va fie de bine! ce-mi plac baietii tai, asa descurcareti si indrazneti si expansivi. Sper ca nu gresesc dar Uzbekistanul cred ca e inchis pe granite terestre...sau incurc eu, am auzit o discutie de curand. Andrei daca a venit si cu bunatati la pachet inseamna ca e iubit si de bunica iubitei, nu doar de iubita

 

eu am comandat un aer conditionat. de abia dupa ce am dat comanda si mi-a luat banii mi-au trimis un mesaj ca din cauza cererii mare timpul de procesare a comenzii e de 10-14 zile. o sa dureze ceva...trece vara!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvia, tin pumnii Crinei sa ia nota mare dupa contestatie! Eu cred ca as fi facut si la romana. La simulare, unde le-a aratat notele defalcate pe fiecare subiecte, au fost niste diferente de la un corector la altul total nejustificate.  Bafta multa! 

 

La Rares foarte mult a contat si ce a facut extracuricular : diplomele la concursurile de robotica, voluntariate, certificarea de limba engleza. La matematica nu a reusit deloc sa  fie pe aceeasi lungime de unda cu profa (el si mai bine de jumate de clasa)  si l-a  tinut toti anii in note mici. Dar la bac, conform baremului, ar trebui sa ia cel putin 9 , deci media din liceu nu reflecta deloc ce stie el de fapt. A avut o profa tare dubioasa in stilul de testare si notare. Ma rog, sa treaca si ziua de azi cu bine! 

 

roli, vara frumoasa si intensa aveti voi toti acolo! Bravo ! Unde plecati in concedui? Mai vin baietii cu voi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...