Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? Cap.107


Recommended Posts

Letitia, arata minunat farfuriile tale, toate !

 

   Eu am bucatarit sambata o supa de legume cu mai multa conopida, o tocanita de porc cu tagliatelle, piure si tocanita de pui 🙂 , niste paste scoici cu branza de buduf si slaninuta, un tort cu foi cumparate, multa zmeura si crema de mascarpone cu frisca, iar deasupra piure de castane cu frisca 🙂 

Duminica am promis si am facut cartofi pai, aripi gen kfc si hamburgeri, care s au mancat cu salata de varza.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

4 hours ago, szivarvany a spus:

Letitia, arata minunat farfuriile tale, toate !

 

   Eu am bucatarit sambata o supa de legume cu mai multa conopida, o tocanita de porc cu tagliatelle, piure si tocanita de pui 🙂 , niste paste scoici cu branza de buduf si slaninuta, un tort cu foi cumparate, multa zmeura si crema de mascarpone cu frisca, iar deasupra piure de castane cu frisca 🙂 

Duminica am promis si am facut cartofi pai, aripi gen kfc si hamburgeri, care s au mancat cu salata de varza.

 

O draguta ca de obicei!🌻

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

15 hours ago, szivarvany a spus:

Eu am trecut prin piata si am cumparat prima tura de 5 borcane de zacusca cu fasole (mai aveam acasa cu ciuperci si vinete). Si astept cu interes pasta de macese, probabil peste 3 saptamani, asa mi au spus doamnele.

Maine seara trebuie sa fac o fasole cu ciolan 🙂 si probabil clatite.

Ce bine că ai de unde cumpăra zacuscă gustoasă, de casă!

Eu trebuie să fac, nu găsesc de cumpărat pe gustul nostru (Râureni&co)

Caut un pește numit doradă și nu găsesc în supermarketurile unde merg deobicei. Trebuie să-mi extind căutările. Tare îmi lipsește păstrăvul la grătar din România. Nu există aici decât păstrăv "somonat", f. asemănător cu somonul, poate mai puțin gras.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...