Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? Cap.107


Recommended Posts

Azi ciorbă de cartofi, fasole verde, zuchini etc. (toate legumele din frigider, mai puțin brocoli) și lasagna de vinete.

Și am mai "meal prep", cum se spune acum, piept de pui la grătar și fasole păstăi galbenă, ce va fi sotată cu ceapă și usturoi și sos de smântână.

Azi la desert mai dăm o șansă italienilor, zepolle și Opera (o prăjitură cu cafea).

Aseară clătite sărate, cu spanac și mozarella și dulci cu Nutella. Mare succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Joi am facut o fasole cu ciolan, feliute de bagheta cu ou, 2 teancuri de clatite, tortellini.

 Sambata am inceput tarziu si am facut babgulas, o tava de legume - cartofi, cartofi dulci, babycarrots, broccoli, piept de pui si felii de ceafa si cotlet, seara am reusit o tava de prajitura cu mere, foietaje cu crenvursti si sunca si cascaval.
Duminica paste de orez cu pui si legume la tigaie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si daca tot am scot mixerul mare de tocat mere, am cumparat si 10 ardei capia, 10 gogosari, 15 morcovi, 3 buc patrunjel radacina, o telina uriasa si le am tocat, am adaugat sarea (220 g sare / kg legume tocate) si voi pregati in borcanele de nutella (capacul de plastic e baza 🙂 ) amestecul pt ciorbe / tocanite pt ia iarna. A iesit 9,700 zarzavat tocat 🙂. red ca atat fac anul asta, nu mai fac separat alti ardei, pt ca mai am de anul trecut.

Astept doar pasta de macese.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...