Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

America la răscruce de drumuri 2024


Recommended Posts

12 hours ago, Judoka02 a spus:

Mai taie din cifre 

asigurare anuală medie , ex 

https://www.bankrate.com/insurance/homeowners-insurance/homeowners-insurance-cost/

——— 

 

Deci cat am calculat eu e în  tabelul pus de tine la link ( și au crescut prețurile din Februarie) 

https://livingwage.mit.edu/states/06

o familie cu 2 copii au nevoie de un venit de $120,000 cu specificarea ca diferă de zone ( in multe se mai adaugă taxe speciale )
E și un tabel și cu salariile(cred ca e brut)

salariile în California sunt f mari comparativ cu alte state, dar cheltuielile sunt pe măsură. 

Lumea e sătulă până peste cap de situația asta economica și nu mai e o surpriza ca voteaza cu T… cu el mai avem o șansă . 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dezbaterea T vs K e și asta sub investigare, a apărut cineva pe X și a postat 6 pagini doc care arată ca, K a avut deal cu moderatorii sa nu-i puna anumite întrebări și să îl contrazică doar pe T.
Le-a trimis și la Speaker și la alte persoane imp. Curios de o să iasă ! 

Am mai auzit de niște sume fabuloase care cică le-ar fi primit moderatorii. 

Acum câteva zile K a avut primul interviu cu un reporter,  a fost dezastru … a început iar cu povești din copilărie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

14 minute în urmă, valentinag a spus:

Mi se pare de porc, tu, Trump, divortat de nu-s cate ori, cunoscut ca ti-ai inselat sotia, aia gravida fiind, sa bati moneda pe crestinism, cat de crestin esti tu, sa ceri voturi de la crestini, sa le promiti tampenii.
O sa ajunga SUA mai rau ca SA.

Tu n-ai auzit de zicala "fa ce spune popa, nu ce face popa"?😂😂😂

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

11 hours ago, valentinag a spus:

Mi se pare de porc, tu, Trump, divortat de nu-s cate ori, cunoscut ca ti-ai inselat sotia, aia gravida fiind, sa bati moneda pe crestinism, cat de crestin esti tu, sa ceri voturi de la crestini, sa le promiti tampenii.
O sa ajunga SUA mai rau ca SA.

Dacă ar fi sa alegem politicieni care nu au fost divorțați sau și-au înșelat nevestele, nu știu dacă am avea cu cine sa ocupăm posturile. 
K ți se pare f potrivită? Vad ca pe ea nu o menționezi și nu-i adresezi adjective colorate. 

Dacă nu s-a căsătorit până la 50 de ani asta nu înseamnă ca a fost o sfântă . Stai ca a trăit mulți ani cu un bărbat căsătorit si cu alții care au ajutat-o sa ajungă pe anumite funcții? 

Ca a băgat râzând la închisoare mii de oameni majoritatea săraci, condamnați pt crime minore si apoi i-a ținut în închisoare mai mult decât au fost condamnați ca să îi pună la muncă și să-i plătească cu câțiva cenți pe oră ?

Ca în timp ce era VP datorită deciziilor la care a fost părtașă au murit 13 soldați? 

Ca are un soț care și-a înșelat nevasta

… dar hei, toate astea sunt nimic pe lângă faptul ca Trump și-a înșelat nevasta acum vreo 30 ani.

Creștini be aware ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Kamala se bate cu pumnul in piept ce religioasa este ea? Cere voturi de la cei de aceeasi religie cu ea? Ca i-a bagat la inchisoare pe cei care au gresit, ala era jobul ei, era normal. I-a tinut ea la inchisoare ca sa-i puna la munca? E nasol ma la voi, eu zic sa plecati cat mai repede daca nici sistemul de justitie nu functioneaza, cum va bateti cu pumnul in piept, voi, americanii!🙂
Privit din afara problemei, cum o fac eu si multi altii, Trump este un mincinos notoriu, un misogin, un crestin inchipuit, un hot care  a dat faliment de nu stiu cate ori, un antiimigranti, desi s-a insurat de 2 ori cu imigrante, un grandoman fara pereche care viseaza c-o sa fie el stapanul lumii.

Kamala pare ca o persoana carismatica, stie sa vorbeasca cu subiect si predicat, este vivace, are habar de economie, de legi,  cat timp era procuror general a rezolvat 27 de cazuri de omucidere, din 74, in doar 6 luni. Asta spune ceva despre capacitatea ei. Speculatii despre viata ei privata n-am citit, atata timp cat nu era casatorita, nu avea niciun legamant fata de nimeni, cu cine si-o tragea era fix problema ei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...