Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

America la răscruce de drumuri 2024


Recommended Posts

Să vedem dacă găsiți la CNN ori ABC, NBC… etc perlele scoase de K ( care sunt cu grămada).

Asta spune clar cat de coruptă e media, ca e bias  și sunt împotriva lui T … altfel ar fi corect să publice despre amândoi  candidații nu să atace pe unul și pe celălalt sa-l treacă cu vederea 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Former President Trump urged Christians to vote, adding they "won't have to vote anymore" if he reclaims the White House in November. Why it matters: Democrats have pointed to past comments from the GOP nominee that seem like an inclination to authoritarianism and inspire unease that he may attempt to circumvent or undermine the democratic process should he win the 2024 race. Driving the news: Speaking to a conservative Christian crowd at Turning Point Action's Believers Summit in West Palm Beach Friday, Trump said, "Four more years, it'll be fixed, it'll be fine, you won't have to vote anymore, my beautiful Christians."

 

 

Total BS …cine îl ascultă știe f bine ce vrea să spună, iar cine vrea să îi găsească motive le găsește mai ales când ia dintr-un discurs de peste o ora doar 10 secunde și le interpretează .

aici discursul întreg …nu 3 cuvinte spuse de corupții de la CNN. https://www.c-span.org/video/?537386-1/president-trump-speaks-turning-point-believers-summit

 

remarka e făcută la o întîlnire cu un grup mare de creștini , discurs de 1 ora si chiar la sfârșit în ultimele minute și bineînțeles ca e luată din context.

 

indemna creștinii care de-obicei nu vor să se bage în politică și nu votează, de data asta să iasă la vot și să-și aducă prietenii și familia …pt ca de data asta e f important ( fiecare vot conteaza) .

cu cat sunt mai multe voturi e mai greu de furat și facut tot felul de mish-mashuri .

 

Deci s-a adresat la un grup specific și a promis ca daca ei acum ies la vot el va schimba America in bine incat nu va mai fi important in viitor cine vine președinte ca legile vor fi schimbate in bine , America și va fi pe drum bun “ fixed “ si nu va mai fi asa vital sa voteze.

 

Asta a spune mereu ca va schimba America in bine . 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Presa nu spune nimic de democrați de învârteala făcută cu candidații

deci lumea îl votează pe Bden în primary în toată țara, ca dacă o punea  pe ea în balot de la început nu ar fi avut voturi și sponsori, iar acum în ultimul

monent hop “descoperă” ca Biden are probleme mentale și nu au ce face, o pun pe ea.

Parcă nu știau de ani de zile … vrăjeala pe față.
Deci votul la toți democrații nu  contează , ca, cei care conduc partidul pun candidat fără să fie votat de popor.

cum e asta democratic? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Total BS …cine îl ascultă știe f bine ce vrea să spună, iar cine vrea să îi găsească motive le găsește mai ales când ia dintr-un discurs de peste o ora doar 10 secunde și le interpretează .

aici discursul întreg …nu 3 cuvinte spuse de corupții de la CNN. https://www.c-span.org/video/?537386-1/president-trump-speaks-turning-point-believers-summit

 

remarka e făcută la o întîlnire cu un grup mare de creștini , discurs de 1 ora si chiar la sfârșit în ultimele minute și bineînțeles ca e luată din context.

 

indemna creștinii care de-obicei nu vor să se bage în politică și nu votează, de data asta să iasă la vot și să-și aducă prietenii și familia …pt ca de data asta e f important ( fiecare vot conteaza) .

cu cat sunt mai multe voturi e mai greu de furat și facut tot felul de mish-mashuri .

 

Deci s-a adresat la un grup specific și a promis ca daca ei acum ies la vot el va schimba America in bine incat nu va mai fi important in viitor cine vine președinte ca legile vor fi schimbate in bine , America și va fi pe drum bun “ fixed “ si nu va mai fi asa vital sa voteze.

 

Asta a spune mereu ca va schimba America in bine . 

Asta am spus si eu pe pagina anterioara. Insa nimic nu ramine batut in cuie. Orice legi puse pe rol de administratia lui, pot fi intoarse de administratia urmatoare. Deci de ce sa nu fie nevoie sa voteze in viitor? Asta nu inteleg. 

 

Despre Kamala de-abia acu incep sa iasa la iveala tot felul de chestii. Mai e timp berechet pina in noiembrie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Votul , libertatea de a alege, este esenta democratiei. Cum sa spui tu, ca politician, ca oamenii nu vor mai trebui sa voteze!??! Ce va face in astia 4 ani sa "fix" America dupa placul crestinilor? Va interzice prin lege orice nu e dupa dogma crestina? Dupa modelul iranului, Afganistanului, va introduce crestinismul religie de stat obligatorie ? Sau ce? Tu nu iti pui niste semne de intrebare cand auzi asa aberatii ?

Dar de fapt din raspunsul tau e clar ca nu, tot ce serveste Trump e galusca de inghtit, oricat de aberant (gen 'democratii sunt oameni rai, Kamala vrea sa execute bebelushi".)  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura citește platformă partidului de pe prima pagină.

 

Stai liniștită ca numai Isus când va venii din nou va instaura religia creștină, dar nu înțeleg, ce anume te deranjează la această religie și de ce ar fi rău societății?  Ce e rau cu cele 10 porunci, de ex? 

Tu chiar compari creștinismul cu islamul? 
 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Asta am spus si eu pe pagina anterioara. Insa nimic nu ramine batut in cuie. Orice legi puse pe rol de administratia lui, pot fi intoarse de administratia urmatoare. Deci de ce sa nu fie nevoie sa voteze in viitor? Asta nu inteleg. Despre Kamala de-abia acu incep sa iasa la iveala tot felul de chestii. Mai e timp berechet pina in noiembrie.

 
In primul rand, T / republicanii vor sa schimbe lege votării. 
Vor sa introducă vot ID , o singura zi, în persoană, doar cetățenii americani . 

legea asta dacă nu mă înșel a trecut și acum e la Senat dar nu cred ca are timp să se implementeze.

 

Democratii sunt foc și pară si pe chestia asta, toți au votat împotriva. De ce ? Pt ca, cu sistemul actual s-a furat și se fură ușor. 
Au venit cu fel și fel de tâmpenii ca e rasism sa obligi pe cineva sa aibe ID , ca nu au certificate de naștere… ca e ilegal … bazaconii . 
Suntem în 2024 lumea are ID , peste tot îți cere ID  și când cumperi si o sticlă de bere ( fără excepții). 
De ce nu ar fii ID de vot ? 
 

Mai vrea ca nu toți ilegalii intrați alaltăieri  să devină cetățeni americani, când nu se știe cine sunt, ce au făcut … să-i dea înapoi.

Democratii vrea să-i facă cetățeni la minut,  ca apoi să fie votanții lor. 
Cum e posibil să faci cetățean pe cineva care nu știe sistemul, nu cunoaște limba…să voteze local și federal  în cunoștiință de cauză … când habar nu au cum merg lucrurile în țara ? 

 

Astea sunt 2 masuri vitale pt tara și democrație… de asta ACUM treb să iasă lumea la vot.
Pt ca daca  se fură alegerile, cu numărul de peste 10-15 milioane de ilegali, și cu stilul de vot pe ochi frumoși… țara nu va mai avea șanse să se redreseze la nivel de stat sau federal. 

Asta ar însemna țara să fie într-o direcție bună, să fie fixed.  
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura citește platformă partidului de pe prima pagină.

 

Stai liniștită ca numai Isus când va venii din nou va instaura religia creștină, dar nu înțeleg, ce anume te deranjează la această religie și de ce ar fi rău societății?  Ce e rau cu cele 10 porunci, de ex? 

Tu chiar compari creștinismul cu islamul? 

 

Da. De ce nu? E interzis? Ambele sunt religii monoteiste, ambele se declara "religia iubirii si a pacii". Daca citesti Coranul o sa afli ca valorile fundamentale ale islamului sunt aceleasi cu ale crestinismului. aaaa, ca oamenii au stricat smantana, aia e altceva. Sa iti fac o lista a cruciadelor, a inchizitiilor? Talibani/habotnici sunt in toate religiile. 

 

Eu cred cu tarie ca religia si politicile de stat nu ar trebui sa se amestece. Legile intr-un stat laic  ar trebui date in interesul tuturor, indiferent de religie, credinta, rasa, culoare, sexualitate. Nu cred ca e bine, normal, democratic, sanatos pentru o socientate sa ia popii si habotnicii decizii impuse tuturor. Nu cred ca ar trebui un politician sa vina sa bage pe gat tuturor o religie, indiferent care ar fi aia. Religia, credinta, ar trebui sa fie o chestiune personala, o alegere personala, nu o impunere. 

La religia crestina nu ma deranjeaza nimic, cum nu ma deranjeaza nici la cea islamica, hindusa sau oricare alta. Daca o practica fiecare liber, fara a impune altora credinta lor. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

In primul rand, T / republicanii vor sa schimbe lege votării. 

Vor sa introducă vot ID , o singura zi, în persoană, doar cetățenii americani . 

legea asta dacă nu mă înșel a trecut și acum e la Senat dar nu cred ca are timp să se implementeze.

 

Democratii sunt foc și pară si pe chestia asta, toți au votat împotriva. De ce ? Pt ca, cu sistemul actual s-a furat și se fură ușor. 

Au venit cu fel și fel de tâmpenii ca e rasism sa obligi pe cineva sa aibe ID , ca nu au certificate de naștere… ca e ilegal … bazaconii . 

Suntem în 2024 lumea are ID , peste tot îți cere ID  și când cumperi si o sticlă de bere ( fără excepții). 

De ce nu ar fii ID de vot ? 

 

Mai vrea ca nu toți ilegalii intrați alaltăieri  să devină cetățeni americani, când nu se știe cine sunt, ce au făcut … să-i dea înapoi.

Democratii vrea să-i facă cetățeni la minut,  ca apoi să fie votanții lor. 

Cum e posibil să faci cetățean pe cineva care nu știe sistemul, nu cunoaște limba…să voteze local și federal  în cunoștiință de cauză … când habar nu au cum merg lucrurile în țara ? 

 

Astea sunt 2 masuri vitale pt tara și democrație… de asta ACUM treb să iasă lumea la vot.

Pt ca daca  se fură alegerile, cu numărul de peste 10-15 milioane de ilegali, și cu stilul de vot pe ochi frumoși… țara nu va mai avea șanse să se redreseze la nivel de stat sau federal. 

Asta ar însemna țara să fie într-o direcție bună, să fie fixed.  

 

Michelle, eu nu cred in BS-ul asta cu furtul voturilor. Si chiar sa zicem s-ar fura unul, doua voturi, nu o sa schimbe cu nimic rezultatul final. Cind a iesit prima data Trump nu s-a plins nimeni de la republicani ca au fost furate voturile si ca metoda de vot e proasta. Atunici se plingeau democratii de asta si tot ziceau ca votul popular l-ar fi luat madam clinton si uite draga de ea cum nu e presedinte. Deci totdeauna perdantii or sa se plinga de ceva.

 

La voi lumea are ID. Nu pot vota cu acel act? In Uk lumea nu are ID, te legitimezi cu carnetul de conducere, pasaport. Cine e n-are de astea nu stiu ce face. 

 

Cit despre milioanele de oameni facuti cetateni, citi stiu engleza, citora le pasa de alegeri sau inteleg sistemul incit sa influenteze rezultatele. Sincer eu nu cred ca reprezinta un pericol major in ce priveste alegerile. Alte sint pericolele cu acesti oameni neverificati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si chiar daca sa zicem ca administratia Trump schimba nu stiu ce legi, pai dupa el vine o administratie democatica si schimba la loc acele legi. Doar am vazut ca exact asta se intimpla. Deci cum sa le zica Trump crestinilor ca nu or sa mai trebuiasca sa voteze? Apoi eu nu cred ca Trump e mare religios, nu l-am vazut niciodata pe la biserici, nici macar de craciun si pasti. De ce cred religiosii ca e asa special?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...