Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

America la răscruce de drumuri 2024


Recommended Posts

Letitia, e f mult de spus cu voturile si nu se rezuma doar la nivel federal dar și local.

 

La primele alegeri democrații au stat relax fiind siguri ca iese madam… au fost luați prin surprindere.

Nu știu dacă îți amintești când spuneam ca f f mulți vor vota pe T… lumea fiind sătulă de rahaturile lui Obma. 
In 20 democrații au suflat și în iaurt, în unele zone “ diferența a fost doar de 20,000 de voturi” la alegerile locale nu mai spun… pot să fie de câteva sute.

 

Au fost f multe neregularități , lumea le-a văzut live, sunt dovezi clare…s-au intimplat multe . chiar și aici pe forum cineva ( nu-i spun numele) a spus ca a primit buletine de vot aiurea .

 

plus cum îți explici ca Biden să obțină mai multe voturi ca Obama pe care l-au votat și republicanii … cum, când toată campania electorală a făcut-o la subsol? 
cum îți explici ca se numără voturi și la o săptămână? 

si mai ales de ce nu vor vot Id, 1 zi, cetățeni americani? 

si aici lumea se identifică cu carnet de conducere, prea putini, cei care nu conduc au doar id.
Nici eu Nu inteleg cum cineva nu poate sa aibă așa ceva… decât ilegalii care nu pot să dovedească cine sunt. 

 

La votare e nevoie de un ID obligatoriu care să nu fie falsificat, ceva care e scanat doar o dată, cu amprenta … trebuie făcut ceva . 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am explicat importanța votului electoral la subiectul celalat. Este esențial pt statele mici cu reprezentanta mică. 
Ilegalii au un rol f important la census, unde se numără populația … și aici cred ca e o neregulă.
Statele cu mulți ilegali au o reprezentanta mai mare la număr de electori pt alegeri și un număr de Reprezentanți in Congress… si au putere de decizie . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si chiar daca sa zicem ca administratia Trump schimba nu stiu ce legi, pai dupa el vine o administratie democatica si schimba la loc acele legi. Doar am vazut ca exact asta se intimpla. Deci cum sa le zica Trump crestinilor ca nu or sa mai trebuiasca sa voteze? Apoi eu nu cred ca Trump e mare religios, nu l-am vazut niciodata pe la biserici, nici macar de craciun si pasti. De ce cred religiosii ca e asa special?

Daca Republicanii câștigă ca partid vor continua sa tina granițele închise și să țină de legile implementate.
Am mai spus, pe aici creștinii doar recent au început să deschidă ochii să vadă ca e esențial să voteze și să știe cu cine… iar neprezenta la vot are aceeași importanță ca și prezență.

Mai ales în statele mici, sărace sau în cele majoritar creștin … e esențial să voteze.

Cred ca a spus ca un fel de impuls ,sa  voteaze acum, sa iasa din bubble ca e important … apoi mai vedem noi … nu mai e așa vital daca se face curat in tara.

crestinii, covtrar opiniei generale, nu vor sa se bage in politica zic” las ca are Dumnezeu grija” și își văd de treaba lor… dar acum lucrurile s au degradat prea mult, nu poți să stai sa nu-ți pese.

Normal ca nu l-ai văzut , crezi ca CNN ul da în direct când se duce la biserica sau când se roagă ? Creștini nu-l alege pe T ca e cel mai creștin, îl alege pt platforma politică .

Un crestin adevărat știe ce înseamnă să fii creștin. Asa cum o persoană care merge de 2 ori pe an la gym și apoi maninca junk nu se numește sportiv, nici cineva care isi aminteste de Isus doar de Paște și Crăciun nu e creștin

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

T a vorbit doar la un grup de creștini… nici nu avea mare importanță. Dar media împotriva lui au amplificat și denaturat  și tot circul care îl fac cu T acum cu ce a spus , e doar pt a distrage atenția de la faptul ca s -a încercat să fie asasinat, ca are popularitate, ca se luptă pe toate fronturile și e dispus să plătească cu viața pt a face  ceva pozitiv pt tara. Mai rar așa politician

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

parca as vedea defilind personaje din Caragiale.   
traduceri facute de semi-docti, citate mistificate, incapatinare si orice discutie care revine la castravete; tatze, mosi, circ, covrigi, lume multa.  Si azi e apoteoza : 

T acum cu ce a spus , e doar pt a distrage atenția de la faptul ca s -a încercat să fie asasinat, ca are popularitate, ca se luptă pe toate fronturile și e dispus să plătească cu viața pt a face  ceva pozitiv pt tara. Mai rar așa politician

" Ca dumneata, bibicule, mai rar !"
I.L. Cragiale "Conu Leonida fata cu reactiunea"

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trump s-a tufut cu o gramada de femei, inclusiv cand era insurat, a fost insurat de nu stiu cate ori, a mintit ( pt oricine nu e orb e evident ca o face zilnic) a furat (evaziunea fiscala este furt), e vanitos pana la narcisism.. ce sa mai vorbim!! Crestin de crestin! Cel mai crestin!

Zau ca mai bine un ateu cinstit si asumat decat asa credincios! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 


Trump s-a tufut cu o gramada de femei, inclusiv cand era insurat, a fost insurat de nu stiu cate ori, a mintit ( pt oricine nu e orb e evident ca o face zilnic) a furat (evaziunea fiscala este furt), e vanitos pana la narcisism.. ce sa mai vorbim!!

Crestin de crestin! Cel mai crestin!

Zau ca mai bine un ateu cinstit si asumat decat asa credincios!

Hai ca e chiar culmea … arăți cu degetul pe T de parcă K ar fi fost la mănăstire.

T in numai 4 ani ca politician a făcut mai mult decât fac alții în 50 de ani… 

Pe tine te interesează mai mult o amărâtă de evaziunea fiscală ( nedovedită) de 100 de mii, de care nu ai habar decât ce ți-a suflat CNN ul la ureche decât  atentatul la viața unui candidat prezidențial… 

 

 

Tu poți să alegi ce ateu vrei la tine în țară, pe aici majoritatea au alte concepții. 

. Un Presedinte trebuie sa fie ales pt ce face pt tara, nu culoarea pielii, religie, ori gender.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

michelle, nu ma intereseaza religia lui T sau a lui K, dar tu insisti in ultimele postari sa ne explici ce crestin e T, dar raii din mass-media nu vor sa il arate cum se roaga in biserica. Habar nu am daca, ce religie are K. Sunt convinsa ca nu e vreo sfanta, cum nici un politician nu este. Doar ca e foarte multa ipocrizie in toata discutia asta despre crestini si valorile crestine in politica. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...