Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

America la răscruce de drumuri 2024


Recommended Posts

Nu-mi vine sa cred cine a fost ales VP pt democrati. Parca chiar vor sa il voteze toti pe T. Mai rau de atit nu se putea. From bad to worse!

Se aude ca democrații vor face alta schimbare chiar până în alegeri …probabil madam Obma.

Acest VP e printre cei mai mizerabili guvernatori posibili:

/pe timp de covid a facut un program lumea sa sune sa isi denunțe vecini  …cei care nu stăteau in carantină

- a declarat statul Minnesota , “transgender state “și a aprobat sa se facă schimbări de gender la copii…puberty blockers, operații schimbare organe sexuale … etc … cumplit !!! a semnat lege să fie tampoane in băi la băieți ca deh … e nevoie

-avorturi indiferent de vârstă, chiar și în trimestrul 3

- a susținut și lăudat membrii BLM în timp ce ăștia luni de zile au au distrus orășelele și terorizat cetățenii …

 

si aste sunt doar câteva din “ succesele “lui. Nu poate să fie adevărat

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi vine sa cred cine a fost ales VP pt democrati. Parca chiar vor sa il voteze toti pe T. Mai rau de atit nu se putea. From bad to worse!

Se aude ca democrații vor face alta schimbare chiar până în alegeri …probabil madam Obma.

Acest VP e printre cei mai mizerabili guvernatori posibili:

/pe timp de covid a facut un program lumea sa sune sa isi denunțe vecini  …cei care nu stăteau in carantină

 

- a declarat statul Minnesota , “transgender state “și a aprobat sa se facă schimbări de gender la copii…puberty blockers, operații schimbare organe sexuale … etc … cumplit !!! a semnat lege să fie tampoane in băi la băieți ca deh … e nevoie

 

 

-avorturi indiferent de vârstă, chiar și în trimestrul 3

 

- a susținut și lăudat membrii BLM în timp ce ăștia luni de zile au au distrus orășelele și terorizat cetățenii …

 

si aste sunt doar câteva din “ succesele “lui. Nu poate să fie adevărat

-Cand un vecin de pe strada  si-a facut "carantina" in crasma din capatul ulitei si apoi s-a umplut satul de infectati, inclusiv au murit cativa oameni,zau ca si eu as fi vrut sa am un numar unde sa denunt

 

- A aprobat legi  care au permis accesul la servicii medicale. E o mare diferenta intre a acorda un drept si a obliga pe cineva sa faca ceva. E o diferenta foarte mare intre a fugari femeile ce vor sa intre intr-o clinica medicala in care se ofera si servicii de avort (cum fac pro-life)  si a permite accesul la niste proceduri medicale (care oricum costa si sunt platite de cei care acceseaza acele servicii) . Asta e marea diferenta dintre un drept si o ingradire a unui drept. Sa il lasi pe X sa aiba acces la un tratament, la o procedura medicala nu ingradeste dreptul nimanui la nimic. Cu ce te afecteaza pe tine alegerea altora de nu mai poti trai fara sa ii urasti in halu in care o faci?!   Iar la faza cu tampoanele, ce sa zic!? Ii si vad pe politistii din Minnesota alergandu-i pe sarmanii baieti sa le indese tampoane in chiloti. In Romania in unele scoli nici bude nu sunt, in foare multe nici sapun sau hartie igienica, asa ca zau ca nu vad care e problema ca sunt niste tampoane la dispozitia cui are nevoie! Din nou, e o facilitate de care cineva poate profita sau nu, nu e ca si cand ti-a luat tie tampoanele din dulap sa le puna in wc-urile din scoala. 

 

- Ba chiar am citit ca a facut in asa fel legea incat sa nu poata fi modificata de altii ce vin dupa el! Din nou, e vorba de un drept de care cineva poate beneficia sau nu, nu e o obligatie, nu vaneaza nimeni femeile insarcinate sa le duca obligatoriu la avort (ceea ce nu se poate spune de pro-life care isi impun si forteaza ideile in viata tuturor) . Am cautat de curiozitate cate avorturi se intampla in saptamani mai mari de sarcina de faci atata caz si aduci atat de tare in discutie mereu.  Se pare ca vorba de sub 1% avorturi dupa 21 de saptamani si marea majoritate sunt facute din motive medicale (fat cu probleme de dezvoltare, viata mamei pusa in pericol) , altele din motive financiare (pt ca in statele unde traiesc femeile respective e interzis avortul de tot si dureaza sa faca rost de bani pt a merge in alt stat). Iar povestea cu avortul in timpul nasterii sau chiar dupa nastere e o aberatie si o prostie atat de mare ca nici nu are rostul a o discutam. 

 

 

 

Daca e asa prost ar trebui sa te bucure, nu ? Asa o sa iasa sigur "omul lui Dumnezeu" presedinte. 

 

Pe de alta parte e unul din cei care il ataca pe Trump mereu, deci inteleg de unde supararea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-mi vine sa cred cine a fost ales VP pt democrati. Parca chiar vor sa il voteze toti pe T. Mai rau de atit nu se putea. From bad to worse!

Se aude ca democrații vor face alta schimbare chiar până în alegeri …probabil madam Obma.

Acest VP e printre cei mai mizerabili guvernatori posibili:

/pe timp de covid a facut un program lumea sa sune sa isi denunțe vecini  …cei care nu stăteau in carantină

- a declarat statul Minnesota , “transgender state “și a aprobat sa se facă schimbări de gender la copii…puberty blockers, operații schimbare organe sexuale … etc … cumplit !!! a semnat lege să fie tampoane in băi la băieți ca deh … e nevoie

-avorturi indiferent de vârstă, chiar și în trimestrul 3

- a susținut și lăudat membrii BLM în timp ce ăștia luni de zile au au distrus orășelele și terorizat cetățenii …

 

si aste sunt doar câteva din “ succesele “lui. Nu poate să fie adevărat

Dar la cine te asteptai? Mie nu-mi place nici Vance ala, deloc nu imi place mai ales cind o trage cu religia. Nu pot sa sufar cind religia e bagata la inaintare. N-ar trebui sa fie mentionata de politicieni.

 

Astia sint candidatii, cu astia defilam. Noi, muritorii nu putem face decit sa ne ducem la vot sa votam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

https://www.bbc.co.uk/news/articles/cze5gd1jzkeo

 

 

False claims that the person responsible for the killings in Southport was a Muslim refugee who arrived in the UK by boat in 2023 spread like wildfire across X. They then spilled out on to other social media platforms and were also posted on some Telegram channels - but much of the most frenzied, amplified conversation was happening on X.

The claims were shared by pseudo-news accounts, profiles with a track record of promoting evidence-free conspiracy theories about everything from the pandemic and vaccines to wars - and then also by prominent political commentators, politicians and influencers.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...