Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Olimpiada Paris 2024


Recommended Posts

 

Printul Albert a participat ca membru in echipajul de bob , citiva ani la rind, adica a fost sportiv activ la jocurile Olimpice , e membru in comitetul Olimpic din cite stiu eu.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cum naiba atitea ani nu s-a știut de efectele benefice ale batrinului leucoplast?

dar nu e leocoplastul ce-l punem pe "bube" [:-)))] [:-)))]

 

La glezne , sunt benzi elstice, poate la degete au leucoplast, insa la glezne, sunt benzi elstice ce tin tendoanele, mushii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-a uimit la.gimnaste ce genutze au toate . Nu stiu cum de nu le incomodeaza. Mi-a placut brazilianca de pe locul 2, frumoasa, cu o bucurie si o energie faina in tot ce a facut.

Insa Biles e incredibila, o forta a naturii. 

Mie mi se pare ca am vazut si niste botox la gimnasta amercicana de pe locul 3...

 

Biles...am citit si cumva parca imi da de gindit ce am citit, cam toate gimnastele americane-in primul rind Biles-sunt cu deiverse probleme.La Biles e "problema psihica" motiv pentru care a "luat o pauza " de un an, apoi revine "mai puternica" , mai buna.

 

Gurile rele spun ,ca de fapt iau cite o pauza mai lunga in care apeleaza la diverse artificii si cind dispare orice urma din singe, revin si pun concurenta in umbra.La fel si clasata pe locul 3 la individual compus(ma duc sa gogalesc cum o chiama...) , ar fi bolnava de rinichi, a luat pauza si apoi...a fost campioana in Tockyo.

 

Ma rog, redau ce am citit si eu, insa cumva mi-a dat de gindit teoria asta.

 

Sigur ca sunt atltele de exceptie, Biles e ...un muschi de sus pina jos sa spun asa, sunt nascute cu constructia asta...insa daca intradevar mai e si ceva "ajutor" , atunci clar ca nimeni nu le poate lua locul pe podium.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Romania e pe locul 12 in clasamentul general pe medalii, cu 3 medalii de aur, 3 argint si 1 de bronz.

 

Sunt ff mandra si de echipa Marii Britanii cu cate 10 medalii de aur si argint.

 

Franta e pe locul 2! Formidable! Joules Bouyer, Mon Dieu!!!

 

 

Sper sa avem sportivi buni si la atletism, acolo cu siguranta e de urmarit

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

La gimnastica imi place mult , si as fi vrut sa castige Rebeca Andrade din Brazilia, dar Simone Biles e invincibila, in momentul asta . Nu stiu ce sanse are la urmatoarele JO.
Si echipa Romaniei s-a prezentat decent, gimnastele sunt talentate si cu siguranta nu se opresc aici.
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dar nu e leocoplastul ce-l punem pe "bube" [:-)))] [:-)))]

 

La glezne , sunt benzi elstice, poate la degete au leucoplast, insa la glezne, sunt benzi elstice ce tin tendoanele, mushii.

Nu-s numai la glezne. Unele au și pe pulpe, iar o chinezoaică avea ambele picioare învelite în leucoplast, de la degete pina la sold. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi se pare ca am vazut si niste botox la gimnasta amercicana de pe locul 3...

 

Biles...am citit si cumva parca imi da de gindit ce am citit, cam toate gimnastele americane-in primul rind Biles-sunt cu deiverse probleme.La Biles e "problema psihica" motiv pentru care a "luat o pauza " de un an, apoi revine "mai puternica" , mai buna.

 

Gurile rele spun ,ca de fapt iau cite o pauza mai lunga in care apeleaza la diverse artificii si cind dispare orice urma din singe, revin si pun concurenta in umbra.La fel si clasata pe locul 3 la individual compus(ma duc sa gogalesc cum o chiama...) , ar fi bolnava de rinichi, a luat pauza si apoi...a fost campioana in Tockyo.

 

Ma rog, redau ce am citit si eu, insa cumva mi-a dat de gindit teoria asta.

 

Sigur ca sunt atltele de exceptie, Biles e ...un muschi de sus pina jos sa spun asa, sunt nascute cu constructia asta...insa daca intradevar mai e si ceva "ajutor" , atunci clar ca nimeni nu le poate lua locul pe podium.

Dana eu nu cred in poveștile astea. Uită-te la documentarul despre Biles și ai să vezi ce s-a întîmplat în Tokyo. Eu cred ca ni se par americanii așa invincibili pentru ca nu au concurența rusească. Apoi fără Biles americanii or să-și piardă poziția numărul 1, ca eu nu cred ca ea mai participa la alta olimpiada.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana eu nu cred in poveștile astea. Uită-te la documentarul despre Biles și ai să vezi ce s-a întîmplat în Tokyo. Eu cred ca ni se par americanii așa invincibili pentru ca nu au concurența rusească. Apoi fără Biles americanii or să-și piardă poziția numărul 1, ca eu nu cred ca ea mai participa la alta olimpiada.

Te referi la doctorul care a abuzat gimnastele?

 

Nu ca ma preocupa pe mine acum "problema Biles", insa observi ca are cam aceasi conformatie cu Serena Williams?Muschii aia sunt asa...compacti, multi si mari!!! [:-)))] [:-)))]

 

Auavut acelasi "antrenor de fitness"!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...