Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Olimpiada Paris 2024


Recommended Posts

  • Răspunsuri 85
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

.La fel si clasata pe locul 3 la individual compus(ma duc sa gogalesc cum o chiama...) , ar fi bolnava de rinichi, a luat pauza si apoi...a fost campioana in Tockyo. Ma rog, redau ce am citit si eu, insa cumva mi-a dat de gindit teoria asta. Sigur ca sunt atltele de exceptie, Biles e ...un muschi de sus pina jos sa spun asa, sunt nascute cu constructia asta...insa daca intradevar mai e si ceva "ajutor" , atunci clar ca nimeni nu le poate lua locul pe podium.

Suni a fost diagnosticată cu 2 boli rare de rinichi, bunica și unchiul ei au murit de boli de rinichi. 
Am auzit ca s-a îngrășat aprox 20 kg cat timp a făcut treatmentul și nu credea ca va mai putea face gimnastică.

Eu cred ca e un sport f greu și am tot respectul pt sportive. 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Îmi plac mult competițiile sportive, urmaresc fotbal american, fotbal european liga engleză în special, basketball… dar Olimpiada are un farmec deosebit. 

am urmărit ceva gimnastica, înot ( fantastic sportivul francez), beach volley ( americanca e înaltă cat barbate-miu  )… surfing cu valuri frumoase dar periculoase. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  Noul clasament pe medalii

 

https://www.bbc.co.uk/sport/olympics/paris-2024/medals

 

S-au castigat 500 de medalii intr-o saptamana.

 

Romania a coborat un nivel, suntem pe locul13 !!

 

Statele Unite au devansat China si au trecut in top.

 

Sper sa recupera,astazi la gimnastica.

 

M-a bucurat ieri victoria lui Djokovik la tenis, a devenit si campion olimpic , si-a adjudecat titlul de GOAT, a castigat tot ce a fost posibil. Bravo!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scandaloasă notare la concursul fetelor la sol! Am urmărit întâmplător și fetele noastre au fost aproape perfecte, mai bune decât Chiles, categoric, și mai bune decât Biles, care părea că vrea să plece de tot de pe covor. O contestație respinsă la Sabrina, alta acceptatä la Chiles. Dezgustător! I- au scos o greșeală imaginară Sabrinei. Și totul la notare e lipsit de transparență. La tenis, fotbal, atletism putem vedea dovezile foto și video, la gimnastică, nu.

Sper ca fetele astea talentate să continue cu și mai multă ambiție. 

Reacția mamei Sabrinei mi s- a părut impulsivă, puerilă și cred că fata are nevoie de un antrenor detașat emoțional.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...