Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Olimpiada Paris 2024


Recommended Posts

Subiective, subiective, dar au fost prea de tot. Sunt niște elemente tehnice incontestabile. Biles a ieșit de pe covor cu un pas zdravăn, de ziceai că vrea să plece de acolo. S- a spus că a fost atât de dificil exercițiul ei că "și- a permis" o astfel de scăpare.

Eu m- am uitat la finala de la sol fără part pris, nu mă așteptam ca româncele să ia medalii, dar m- au impresionat, au fost efectiv mai bune, exerciții bune, curate tehnic și foarte artistice. Toată sala a vibrat cu ele și lumea a fost șocată de notarea fetelor noastre și de mișmașul cu contestația lui Chiles, aprobată în 30 de secunde și schimbarea clasamentului.

La Sabrina nota mai mică dată de la început nu a mai fost schimbată.

Văd că se contestă mai departe, la federație și chiar la tribunalul sportiv.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 85
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu am vazut gimnastica ieri dar si eu cred ca americancele , si billes , in special, e supra-evaluata, dar in general e ff buna. Problema nu e a sportivilor, gimnastelor in particular, ci a arbitrilor. Nu prea am mai vazut erori ca acum, in permanenta vad contestatii.

Si cred ca e dreptul sportivilor si a antrenorilor sa protesteze daca sunt nedreptatiti. Sper si cazul Sabrinei sa fie reevaluat.

 

Aseara am urmarit 5k femei ,fantastic au alergat atletele din Kenia, Olanda si Etiopia. Medalia de aur si argint au castigat doua atlete din Kenia,bronz Olanda.

 

La cateva minute, secunde poate, au anuntat ca sportiva de pe locul doi a fost descalificata si i s-a retras medalia de argint pentru ca a impins in timpul cursei o alta atleta . 

 

Am citit acum ca au facut apel si i s-a restituit medalia.

 

Cum e posibil sa se joace de-a uite medalia, nu-i medalia?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea sunt de acord cu bandajele pe care le poarta sportivii, spiritul olimpic e exact despre un corp sanatos si o minte sanatoasa. 

 

Daca e accidentare ar trebui acceptat dar altfel nu , am impresia ca e la spital nu la o competitie sportiva. Nu mi se pare deloc ok.

 

Inca din prima ziam vazut sportivi care au avut ventuze , cel putin la inot erau multi.

 

Si cand ma gandesc ca am aruncat paharelele de la bunica :))) ea stia sa le foloseasca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...