Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Rahova sau apropiere...25


Recommended Posts

  • Răspunsuri 298
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Neata! Monica, multumim de pupici, se pare ca au ajutat-o pe Alexa sa treaca cu bine noaptea incheiara [:D], ieri a mancat ceva mai bine, si nu a mai fost asa de miorlaita, si azinoapte la fel, sa nu fi fost oare de la canini???, desi mie mi se par gingiile inflamate in locul in care trebuie sa iasa caninii, asta in limita in care am putut eu sa vad ca nu vrea neam sa ma lase sa ma uit. Dory & Alexa [zana] http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=23
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

MONICA esti tare nene,oau ce reteta buna mi-ai dat,multumesc mult,dar acum iti mai pun o intrebare de baraj daca nu devin prea insistenta:drob de miel faci?si daca da poti sa o dai si la o fata dornica de afirmare? ce face ruxi,cum se mai simte? DORY deci nu se stie daca a fost de la canini?poate a fost o stare trecatoare,oricum pupici fetelor sunt in zona astept sa mai scrieti si voi monica inca o data multumesc sigur o fac MIRE http://new.photos.yahoo.com/mirela_s79
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! N-am mai scris de mult ca am patit-o cu hardul. S-a busit. Noroc ca au putut fi salvate toate documentele ca altfel ma impuscam[poc]. Aveam pe el toate pozele baiatului de la nastere pana acum. Vicky, Dumnezeu sa o odihneasca pe mama ta! Putere multa sa treci peste acest moment! Monica, la mine face mama cozonac, asa ca nu ma obosesc sa invat[:D]. Mai fetelor, cu intalnirea nu prea merge. Decat week-endul asta daca vreti. Poti Monica? Pe urma vin Floriile si noi plecam la tara. Apoi Pastele. Noi de Paste stam o zi acasa si o zi mergem la soacra. Sau we de dupa Paste. Dar cred ca iar nu poate Monica. Sau facem 2 intalniri partiale. Una in cursul saptamanii si una in we. Si vine fiecare la care poate. Unele dintre noi nu ne vom vedea. Dar vor mai fi si alte ocazii. Eu pot in cursul saptamanii. Monica, zi cum vrei.
Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005 [hop]Lamaitele: Andre_ea-Ileana-Olim-DianaR[hop]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, eu sambata asta nu voi fi in tara, va veni mama la noi sa stea cu fata, asa ca nu o sa pot sa ne intalnim, duminica ne vom intoarce acasa.In wekendul dinainte de Florii vrem sa mergem la padure cu prietenii daca va fi cald caci este ziua sotului, sa facem un gratarel, iar de Paste vom pleca la tara, eu sunt disponibila in cursul saptamanii numai dimineata, asa ca..., daca stabiliti ma alatur. Dory & Alexa [zana] http://www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=23
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare rahoviste, eu pana pe 3 nu pot...am multa treaba[;)]atunci ori stabiliti ceva in cursul saptamanii ori in we dupa Paste ca suntem mai toate pe-acasa, ori daca nu facem mai multe intalneli...pe bucatele...cere-i baiul[:D] mirelutza, cu placere...de drob de miel ce sa zic...eu nu fac decat drob din ficatei de pasare(ai mei nu mananca din miel...adica sotzul nu mananca miel si soacra-mea a gasit o reteta super de drob de ficatel de pasare si toata lumea e multumita)[:D] uite cum suna reteta...o zic doar asa daca vrei s-o faci bine daca nu o intreb pe mama cum face ea de miel si-ti zic, ok?asta daca nu pune cristina o reteta intre timp... ingrediente: 500gr ficatei de pasare 500 gr carne tocata(eu pun 2 piepti de pui sau carne de vita fiindca mananca si astia mici) 2 cepe + o legatura de ceapa verde marar patrunjel sare 3-4 oua o ceasca mica de orez mod de preparare: se calesc ficateii cu ceapa in putin ulei si se dau prin masina de tocat, se taie carnea bucatele se caleste si ea putin si se toaca la masina, se adauga toate ingredientele de mai sus, orezul sa fie fiert(pe jumatate cum se zice) dar nici asa "crud" sa nu-l pui, se amesteca bine, se tapeteaza o forma(eu fac in 2 forme de cozonac ca sa-l pot taia felii) la mijloc daca vrei poti sa-i bagi niste oua fierte(doar asa de ornament) dar de Paste deja cred ca-i prea mult sa mai vezi si acolo oua fierte[:D]se pune la cuptor si dupa vreo 20 de minute si bate un ou deasupra si se pune putina sare si boia de ardei dulce(pentru aspect)...se mai tine la cuptor inca vreo 25-30 de min. monica mami de alex(7 iunie 2001)[bonjovi]si ruxi(16 dec 2004)[zana]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...