Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Sf. Mina


Bic

Recommended Posts

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Sa stiti ca rugaciunea de la sfarsitul carticelei despre viata Sfantului Mina este foarte folositoare. Asa de mult m-a ajutat pe mineeeee...Offf...Mi-e asa de drag Sfantul Mina! ~Este mai importanta pacea decât dreptatea...(Parintele Arsenie Boca) ~Tragedia vietii nu este ca se termina atât de repede, ci ca asteptam asa de mult sa o începem.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Bic si tuturor , am sa ma rog la Sfantul Mina chiar acum , tot pentru mama care are atat de multe probleme cu sanatatea .
quote:
Spunind rugaciuni pentru ea ma linistesc ei eu pe mine insami.
si eu tot asemenea , rugaciunea face parte din viata mea . Cu mult drag si ganduri bune , Alexandra , mamica lui Mihaita[flo] **** Cine din voi este fara de pacat , arunce cel dintai cu piatra ( Ioan 8. 1-7)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 15 years later...

Sfantul Mina este grabnic ajutator. Rugati-va sfantului cu toata increderea ca veti primi ajutor. Am inceput sa citesc acatistul Sfantului Mina in momentul in care am intampinat niste probleme legate de unele datorii la ANAF. Am primit o instiintare de plata si in momentul acela m-am gandit ca doar sfantul Mina ma poate ajuta. Acatistul il voi citi 40 zile dar ajutor am primit dupa doar cateva zile. Datoriile le voi plati fara majorari , aceste datorii fiind din 2017-2020. Sfantul face minuni. Al doilea ajutor l-am primit cand baiatul meu si-a pierdut un lant din aur . M-am rugat Sfantului Mina sa ne ajute sa il gasim. Duminica , la sfanta liturghie am gasit jos, in biserica un lantisor din aur ... il tineam in mana si nu imi venea sa cred.  Oricine are nevoie de ajutor, sa il ceara cu incredere. Rugati-va sfintilor Mina, Efrem cel Nou, Nectarie, Nicolae, Simon Zolitul, Maicii Domnului si ajutorul nu intarzie sa apara. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...