Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce faci daca te inseala?


Recommended Posts

Am citit tot ce s-a scris, toate parerile voastre. Sa va spun pe scurt povestea mea.Sotul meu m-a inselat. De curand chiar (acum vreo 4-5 sapt). Nu am avut nici cea mai mica banuiala. Nu se schimbase cu nimic, sau poate nu mi-am dat eu seama fiind ocupata cu piticul meu (sunt insarcinata in 8 luni).El a fost cel care mi-a marturisit adevarul. Pentru ca spune el nu mai putea supota minciuna.Am aflat la doua saptamani dupa ce s-a culcat ca ea. Mi-a spus atunci ca ma iubeste mult, ca a fost o ratacire, bla, bla bla.Sincer as fi preferat sa nu aflu, pe moment am fost derutata, data fiind situatia. La doua zile am fost chiar la judecatorie. M-a oprit sa intru chiar baietelul nostru de 4 ani care m-a sunat sa-mi povesteasca ceva si care este ffff atasat si de mami si de tati.Apoi m-am dus pe o banca in parc si m-am gandit .Am inchis toate tel de nu mai stia nimeni nimic de mine, si intrasera toti in panica. Am hotarat ca pt moment sa raman aici. Daca plecam probabil l-ar fi durut un timp apoi ar fi uitat mult mai usor probabil. Dar prin faptul ca ma vede zilnic nu fac decat sa rasucesc cutitul in rana.Nu mai pot avea incredere in el, nu stiu inca ce voi face in viitor, astept sa nasc si voi hotari dupa aceea. L-am rugat pt un timp sa se mute la parintii lui, dar stateam si ma intrebam zilnic daca nu cumva se vede iar cu cineva, asa ca l-am lasat sa se mute iar acasa, dar in camere diferite.Sa-i mai dau o sansa? Daca o comite din nou?Stiu ca viata e o loterie, ca altcineva mi-ar putea face la fel,dar...Inca il mai iubesc dar nu ii mai arat asta.Dormim in camere separate, l-am anuntat ca daca o sa am ocazia sa il insel cu altcineva o voi face .Stiti ce mi-a raspuns??? Ca atita timp cia e o aventura asa e normal, ca sa fim chit (am voie doar o data si gata), dar daca se tramsforma in ceva serios ar vrea sa stie si el. Acum e linistit pt ca stie ca nu o pot face, dar sunt curioasa daca ar avea acelasi pct de vedere si dupa ce imi revin dupa nastere. Oricum mi-am pierdut increderea in el si nu stiu daca o voi putea recupera vreodata.Imni doresc mult sa imi pot pastra familia (avem doi copii, 10 ani de casnicie in spate dar cand voi decide ca nu se mai poate recupera nimic din ce a fost voi divorta. Il vad cum se chinuie, chiar a avut tentative sa ma tina in brate, dar .....e prea devreme, inca curge sange din rana.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 71
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Diana, si eu sunt berbeacala fel ca tine si ma recunosc in multe din povestile tale. Am avut si eu o relatie cumplit de asemanatoare cu a ta , am trecut prin umilinte similare si dupa un timp am reusit sa-l coving sa-si schimbe atitudinea. Numai ca stii ce s-a intamplat? eu am evoluat ( el nu ) si la un moment dat am realizat ca nu-l mai vreau ( dupa ce am luptat atat pt el ). Pur si simplu ma uitam la el si ma gandeam " dumnezeule ce tip mediocru ,ce drk caut eu langa el , cum de am putut suporta atatea , cui i-a folosit toata suferinta?" Am incercat sa iert tradarea si in parte reusisem . Dar nu am putut sa uit niciodata si era de ajuns un amanunt cat de mic , ca sa retraiesc toata durerea si furia si neputinta pe care le-am simtit atunci cand am aflat ca ma inseala. Am plecat fara sa ma uit inapoi .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit toate postarile voastre, oare barbatii sufera la fel de mult ca si noi atunci cind sunt inselati, sau ei spun pur si simplu, gata, am tgerminat cu tine, si o iau de la capat cu alta, din cite mi-am dat seama noi femeile iertam mult mai usor decit ei, sau poate ma insel. Ei barbatii, isi scapa caciula jos, o scutura dupa care o pun din nou pe cap, noi ce facem...........? Va sarut cu drag Mamica de printesa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by anamea oare barbatii sufera la fel de mult ca si noi atunci cind sunt inselati
Femeile se simt ranite in sentimente, barbatii in orgoliu, si crede-ma un barbat isi iubeste orgoliul mai mult decat pe el insusi. [alcool] Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Alex2
quote:
Originally posted by anamea oare barbatii sufera la fel de mult ca si noi atunci cind sunt inselati
Femeile se simt ranite in sentimente, barbatii in orgoliu, si crede-ma un barbat isi iubeste orgoliul mai mult decat pe el insusi. [alcool]
Sper ca era sarcasm..daca nu...vorbeste pt tine....OK?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok [cheers] Scuze daca te-am deranjat.[B)] Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Alex2
Ok [cheers] Scuze daca te-am deranjat.[B)] Alexandru
Nu e chestie de deranjat...dar nu toti barbatii sint porci/fustangii/betivi/abuzivi/etc. Si la fel ca femeile avem si noi sentimente. Nu trebuie sa fii gay pt asta. Spunea cineva (in alt topic cred) ca cel mai mic amanunt o face sa retraiasca toata durerea din perioada cind era inselata. Si pentru mine e la fel. Chiar daca a trecut aproape un an inca am momente de depresie intensa declansate de chestii insignifiante in aparenta. Si de fiecare data ma afund si trec prin crize existentiale de genu: la ce bun sa mai traiesc, ce mai fac in viata, etc...[bang]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inteles de la Alex ca si barbatii sufera,chiar daca are legatura cu orgoliu. Este vorba de OM, cred ca fiecare om sufera, e inselata increderea. Mai mult suflet decat in partener, nu ai incredere in nimeni...iti pui sufletul si toata increderea, gandurile intime, ascunse, slabiciuni, iubirea....e normal sa doara. zepellina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vandal, nu am cum afirma ca "toti barbatii e...." atata timp cat implicit m-as jigni pe mine. Dar daca te-ai analiza putin mai detaliat ai concluziona ca si ptr tine orgoliul are un rol destul de important. Cand o buna prietena (membra aici pe forum [:D]) mi-a spus si mie asta nu mi-a cazut prea bine, dar cand am ajuns singur la concluzia asta si chiar am recunoscut mie, mi-a fost mult mai usor sa inteleg unele lucuri. Eu acum ma refer la partea cu orgoliul, nu cu "inselatul". Si, da, poate ar trebui sa fac referire la mine, poate am considerat ca e general. Inca mai cred asta. Stiu ca si noi avem sentimente, si noi suferim. Dar in timp ce femeia simte tradarea in iubirea ei, cred ca un barbat simte tradarea in "onoarea lui de familist". Poate ma insel, dar e normal sa avem puncte diferite de a privi lucrurile. Alexandru ______________________ Am risipit timpul sau timpul m-a risipit pe mine?Daca am ochii deschisi de ce pasesc in intuneric?M-am contopit cu el si m-am pierdut in abisul gandurilor infinite.Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu.Cand voi inceta sa exist am o armata de ingeri in suflet si una de demoni in sange.Si totusi,sunt doar o fiinta asteptand...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...