Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

PIERSICUTZE de 2006 (2)


Recommended Posts

Cat despre Muuh si Iulenca...hmmm...am lasat la urma ceea ce vroiam sa scriu despre voi..pentru ca ceea ce ati scris m-a miscat profund...in primul rand,nu are rost sa va zic si eu ca imi pare rau pentru ce vi s-a intamplat..e de la sine inteles... Scria Iulia acum ceva timp ca nu ii vine sa creada ce i se intampla,ca traieste intr-o lume in care nu se poate intampla nimic rau,sau cel putin nu vrea sa creada asta..ei bine,si eu sunt la fel...eu mi-am creat o lume a mea,plina de frumusete si lipsita de probleme...din pacate...Si la fel sunt si eu,am probleme in a accepta cand mi se intampla ceva rau...asta probabil pentru ca am fost mereu protejata de cei dragi,si ca in afara de moartea bunicului meu,nu am mai avut probleme din astea asa de grave...si traiesc mereu cu frica sa nu se intample nimic rau si sincera sa fiu nu stiu cum o sa reactionez cand se va intampla... In fine..iar am scris alandala...dar chiar m-a miscat ce ati scris...nu pot decat sa ma ganesc prin ce ati trecut... SARILLA si RAZVAN, copilu' atomic [starwars] [url="http://new.photos.yahoo.com/silvia_bacale/#page1 "]POZE [/url][foto] [url="http://www.dropshots.com/SARILLA"]FILME [/url][copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 291
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by julax
Hristos a inviat! Cred ca lumea ciocneste oua rosii si nu se mai satura de pasca si cozonac ca n-ati mai dat pe aici.Ei, si eu.De sarbatori se reintregeste familia si se profita la maxim de tot.E foarte bine. Paste fericit!
Julax, Adevarat a inviat! Si eu is pe aici, la mine pastele a fost cu gripa nu cu pasca si cozonac,[alcool] asa ca ma bucur intr-un fel ca a trecut. Raspunsul la intrebarea cu regretul, regret ca nu am reusit sa ajung in Ro sa il mai vad odata pe bunicul meu, el a murit cu o saptaman inainte sa ajung eu in ro si nu am mai apucat sa il vad si ultima mea convorbire cu el a durat mai putin de 1 minut ca se descarca baeria la telefonul varului meu care era la el la spital si nu am apucat sa mai vb.[V] Si el a murit cu ideeea ca eu vin sa il vad nu ma vazuse de vreo doi ani si era si singurul meu bunic si a fost si primul care m-a tinut in brate cand m-am nascut era la spital cu mama. Cam atata ca deja ma napadesc amintirile si ma ia cu plans. Pupici! --------------------------------------- Mada si[copil] Arianna Raisa (21.08.2006)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by julax
Hristos a inviat! Cred ca lumea ciocneste oua rosii si nu se mai satura de pasca si cozonac ca n-ati mai dat pe aici.Ei, si eu.De sarbatori se reintregeste familia si se profita la maxim de tot.E foarte bine. Paste fericit!
ADEVARAT A INVIAT! ei da, ca sa vezi ce mica e lumea! mor de rusine, dar nu-mi amintesc numele tau, imi amintesc perfect de alex si de problema lui ca erai la prof.munteanu si eu eram zombi, cu marc care varsa intr-una... azi am intrat intamplator pe subiectul cu nasterea lui ianis si am vazut ca ai postat acolo. cum nu stiam unde sa-ti scriu - nu ti-ai activat PM-ul aici pe DC... iti scriu aici, scuze fetelor ca e cam off-topic. marc e bine acum, pe 10.02 a fost operat de stenoza, dupa 5 zile ne-a lasat acasa, acum papa bine, creste frumos, acum pe 14 avem botezul. pentru alte detalii scrie-mi pe PM sau pe mail dianarus@gmail.com sau id pe messenger dianarus78. pupici! Diana, mami de [copil]Marc (17.12.06) si [bonjovi]Ianis (14.09.04) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/dianarus78/album?.dir=/c44are2"][foto] Pozele noastre [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587"][gravi] Povestea nasterii lui Ianis [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74009&whichpage=1"] Situatie CRITICA - Bebelus cu atrezie de esofag [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor am mai intrat sie u pe aici si am vazut cu surprindere ca sunteti la capitolul nr 2. Ce harnicutze ati fost. Iulenca si Muh povestile voastre m-au miscat pana la lacrimi. Nici bunicul meu nu a apucat sa o cunoasca pe Alexa. Am aflat ca sunt insarcinata imediat dupa moartea lui. Stiu sigur ca si-ar fi dorit sa otina pe Alexa in brate. Larissa foarte frumoasa povestea ta. raluca imi pare tare rau prin ceea ce treci. La toamna venim la Heraklion si stam cam o luna, zona Ammoudara. Daca vei dori poate ne intalnim cu fetitele sa ne cunoastem. Eu mari regrete nu am. Multumesc Domnului pentru fetita si familia noastra. Nu ma pot obisnui cu gandul ca de doua saptamani am un frate, pe nume George Nicolae. Ma simt groaznic de tradata de tatal meu. A facut acest copil cu o fata de varsta lui Silviu. Nu pot trece peste acest sentiment, aproape ca il urasc, pentru suferinta pe care mi-o provoaca. Nu pot sa inteleg cum de nu il intereseaza Alexandra, pe cat de fascinata este mama de ea, se bucura de fiecare lucru nou din viata ei, el nu da nici macar un telefon. Asta nu pot pricepe, cum fratele meu este mai mic decat fetita mea cu 9 luni. Ma depaseste. Sabina + Alexandra + tata Silviu www.litoralbulgaria.info
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabana abea astept sa ne cunoastem. O sa-ti dau numerele noastre de telefon sa ne suni. In legatura cu tatal tau, eu cred ca nu e rau ca si-a refacut viata (desi si eu nu stiu daca as reusi sa nu ma deranjeze), dar e incredibil ca nu-l intereseaza nepotica lui [V] Inainte de a se desparti de mama ta, erai apopiata de tatal tau ? Poate sa-mi spuna si mie cineva cum imi pot activa PM-ul. Am mai facut o incercare mai de mult, dar nu am reusit. Raluca si [copil] Ioanna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Sabana
Fetelor am mai intrat sie u pe aici si am vazut cu surprindere ca sunteti la capitolul nr 2. Ce harnicutze ati fost. Iulenca si Muh povestile voastre m-au miscat pana la lacrimi. Nici bunicul meu nu a apucat sa o cunoasca pe Alexa. Am aflat ca sunt insarcinata imediat dupa moartea lui. Stiu sigur ca si-ar fi dorit sa otina pe Alexa in brate. Larissa foarte frumoasa povestea ta. raluca imi pare tare rau prin ceea ce treci. La toamna venim la Heraklion si stam cam o luna, zona Ammoudara. Daca vei dori poate ne intalnim cu fetitele sa ne cunoastem. Eu mari regrete nu am. Multumesc Domnului pentru fetita si familia noastra. Nu ma pot obisnui cu gandul ca de doua saptamani am un frate, pe nume George Nicolae. Ma simt groaznic de tradata de tatal meu. A facut acest copil cu o fata de varsta lui Silviu. Nu pot trece peste acest sentiment, aproape ca il urasc, pentru suferinta pe care mi-o provoaca. Nu pot sa inteleg cum de nu il intereseaza Alexandra, pe cat de fascinata este mama de ea, se bucura de fiecare lucru nou din viata ei, el nu da nici macar un telefon. Asta nu pot pricepe, cum fratele meu este mai mic decat fetita mea cu 9 luni. Ma depaseste. Sabina + Alexandra + tata Silviu www.litoralbulgaria.info
Raluca PM-ul tau este activat. Si eu abia astept sa ne cunoastem. Abia astept sa venim in Creta. Este destinatia noastra favorita. Heraklion este orasul nostru de suflet. Abia astept sa merg la cumparaturi, sa savurez un kataif si sa stau in centru la una din teraselea alea misto. In fiecare an am mers acolo, doar anul trecut am lipsit. De altfel eu am ramas insarcinata dupa vacanta din Creta. 6 ani am incercat sa raman si nu am putut. Dar m-am gandit eu, ca daca stau in spartul valurilor, presiunea apei o sa imi desfunde trompele, si cred eu ca teoria mea a functionat. In legatura cu tata. El e un tip foarte dificil. Ne-a facut multe mizerii de-a lungul anilor. Mai ales mamei, dar si mie si surorii mele. Multe lucruri, care ne-au marcat. Au fost ani cand mama muncea sa ne tina la scoala si sa ne puna o piane pe masa, iar lui putin ii pasa de soarta noastra. A fost o perioada cand nu am vb deloc cu el, nici la nunta nu l-am chemat. Apoi ne-am impacat. Cand am aflat, ca este cu aceasta individa, nu am suportat, si i-am spus in fata. La botez i-am zis sa vina singur nu cu aia sa ma faca de ras. Apoi, am aflat de sarcina. Iar de curand a nascut. Toate astea se intampla in casa unde a murit fosta lui prietena (nu erau casatoriti), la care eu am tinut enorm. Dar saraca a murit de cancer la san la 49 de ani. Nu pot concepe cum in casa tipei sa se intample toate astea, cum a putut sa se incurce cu una care ii este ca si o fiica si mai mult sa faca un copil, care este cu 9 luni mai mic decat nepoata lui. Am incercat sa trec peste niste sentimente, dar pur si simplu nu pot. Mi-a promis la nastere, ca ii cumpara o palarie Alexandrei de la Mother Care. Imi placuse mie mult. Nici macar asta nu a facut. Nici macar o floare nu mi-a adus la spital. Toata lumea a facut-o, sotul meu, sora mea, mama, seful meu, prietenii mei. El nimic. E un sentiment oribil. Uneori ma incearca sentimente contradictorii. Zic ca e tata si asta este, trebuie sa trec peste toate, cum de multe ori am facut-o, dar de data asta nu stiu de ce nu pot. E prea mult. Ma simt cumplit de tradata si mai mult simt ca ar rani-o pe Alexandra. Ce sa-i spun eu copilului? Ca pe bunica-su l-a apucat iubirea la 55 de ani? In plus e un tip grandoman, cu siguranta ar lua de toate la copilul lui, si s-ar lauda la Alex, ei nu i-ar cumpara nimic. Asa cum facea si cu sora-mea, mereu facea diferente intre noi. Si apoi eu ce sa fac? Mai bine stau deoparte si ma resemnez. Sunt atatia parinti, care s-au despartit, dar totusi impreuna s-au interesat de copii lor, ceea ce el nu prea a facut. El e genul de om, care vrea sa profite de pe urma noastra. A facut o afacere cu sotul meu si i-a tras o super teapa de ordinul zecilor de milioane. Asa face un parinte cu copii lui?! Nu stiu, s-au adunat prea multe. Eu incerc sa fiu tare, dar am momente, cand fac crize de plans. Mai ales de sarbatori. Ii admir pe acei parinti, care au stiut sa isi tina casnicia si sa lupte impreuna pentru copii, casa si ei. Bunicii mei au fost impreuna 55 de ani, pana cand bunicul s-a stins. Desi in fata lui Dumnezeu sunt impreuna. Cu o saptamana inainte sa moara bunicul meu, s-au casatorit religios in fata preotului. A fost dorinta bunicii, simtea ca bunicul va muri si nu voia sa plece asa dintre noi, fara a fi cununati si in fata Domnului. Of dau din una in alta. M-am intins ca o placinta. Una peste alta, cand m-am maritat m-am gandit de o suta de ori inainte, am cantarit totul si l-am luat pe Silviu cu mana pe inima. Intotdeauna mi-am dorit o familie bazata pe incredere. Mi-am dorit un sot, care sa nu plece de acasa, sa ma iubeasca, sa ne respectam reciproc, sa fim uniti la greu. De foarte multe ori mi-a dovedit un devotament extraordinar. Cand am nascut s-a internat cu mine in spital, am fost impreuna (mai putin la operatie), m-a sustinut continuu. Putini ar face asta, a fost criticat de multi, dar pentru noi familia este familie. Sabina + Alexandra + tata Silviu www.litoralbulgaria.info
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sabina imi pare tare rau de ceea ce imi scrii despre tatal tau. Daca nu ti-ar fi fost tata ti-as fi spus sa uiti ca exista, dar asa cred ca e imposibil. Poate e mai bine sa fie departe de Alexandra decat sa o faca sa sufere. Cred ca iti este f greu. Incearca sa nu te gandesti f mult la el, acum ai o familie adevarata, a ta, si cred ca e bine sa o incluzi si pe mama ta in familia ta noua, cat se poate de mult, ca din cate am inteles merita. Gandeste-te ca un lucru bun ii datorezi tatalui tau: ca te-a facut sa fii atenta si sa deschizi bine ochii sa nu te casatoresti cu cineva ca el, si asa ai gasit un om deosebit. Va doresc sa fiti fericiti impreuna, cu copiii vostri si mama ta. Va astept sa veniti la toamna. Stiu un loc cu ciocolata de care nu cred ca ai mai baut vreodata [pofta] Deja ma gandesc unde o sa mergem impreuna [:D] Numai sa dea Domnul sa fim toti bine pana atunci. Stii, ma gandesc la socrul meu... [ruga] Hai ca tot eram eu invidioasa pe fetele care se intalneau gravidute si pe fetele care se intalnesc acum in parc cu bebelusii [:)] Raluca si [copil] Ioanna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ralucaspm
Sabina imi pare tare rau de ceea ce imi scrii despre tatal tau. Daca nu ti-ar fi fost tata ti-as fi spus sa uiti ca exista, dar asa cred ca e imposibil. Poate e mai bine sa fie departe de Alexandra decat sa o faca sa sufere. Cred ca iti este f greu. Incearca sa nu te gandesti f mult la el, acum ai o familie adevarata, a ta, si cred ca e bine sa o incluzi si pe mama ta in familia ta noua, cat se poate de mult, ca din cate am inteles merita. Gandeste-te ca un lucru bun ii datorezi tatalui tau: ca te-a facut sa fii atenta si sa deschizi bine ochii sa nu te casatoresti cu cineva ca el, si asa ai gasit un om deosebit. Va doresc sa fiti fericiti impreuna, cu copiii vostri si mama ta. Va astept sa veniti la toamna. Stiu un loc cu ciocolata de care nu cred ca ai mai baut vreodata [pofta] Deja ma gandesc unde o sa mergem impreuna [:D] Numai sa dea Domnul sa fim toti bine pana atunci. Stii, ma gandesc la socrul meu... [ruga] Hai ca tot eram eu invidioasa pe fetele care se intalneau gravidute si pe fetele care se intalnesc acum in parc cu bebelusii [:)] Raluca si [copil] Ioanna
Da asa este mama este o tipa desebita. Si in noi a avut tot sprijinul. Iar de sora mea sunt foarte legata. Am sa va povstesc alta data si de ea. Multumim pentru urari. Si voua va doresc tot ce este mai bun in lume. Sper ca socrul tau sa se faca bine. Abia astept sa venim. Nu mai am rabdare. Sper ca intr-o buna zi sa ne realizam visul si sa ne mutam acolo. Dar pana atunci mai avem multe de facut aici. Fetita ta este norocoasa ca s-a nascut si traieste acolo, intr-o asemenea clima si locuri frumoase. Mai nasol cu transportul. Eu urasc avioanele si prea curand nu cred ca ma mai sui in vrenul. Vom veni cu masina pana la Salonic si de acolo luam ferrybotul pana in Heraklion. Cred ca e mai bine decat sa venim pana la Atena, sa dormim o noapte si apoi ferry. Hai ca abia astept sa venim. Vom sta cam 3 saptamani-o luna. Cred ca in jur de 15 septembrie. Vom sta in zona Ammoudara, Silviu are un prieten cu un hotel, nu e cine stie ce, dar sotia lui gateste super si e curat, e intr-o zona verde, am acces la bucatarie. Pentru Alex e mai bine acolo. Avand masina o sa ne plimbam pe peste tot. Vom ajunge cu siguranta in locuri unde nu am mai fost. Uau abia astept ciocolata calda, sunt super fan. Deja salivez. Si merge si un Kataif [pofta] Sabina + Alexandra + tata Silviu www.litoralbulgaria.info
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...