Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Baia Mare gazda Sarbatorii Castanelor !!! (6)


Recommended Posts

Buna fetelor...timp frumos, perfect pentru plimbare va doresc...si multa sanatate la burtici... Eu...mai am cateva zile...6 zile...in data de 11 se va intampla marele eveniment an conceptiei...[:)] m-am gandit asa, daca tot e prima luna in care incercam, sa fie o singura data [xinpat] ...macar sa stiu si eu data exact, nu sa incerc mai multe zile si sa nu stiu care e cea "castigatoare"...daca nu e sa raman din prima, luna viitoare aplic alta metoda...sa vedem ce-o fi... Sa va spun un secret...am descoperit ca sotul meu pregateste o seara speciala pentru acest eveniment...ca doar nu e simplu [xinpat] ...m-a intrebat asa subtil "draga, nu se poate sa-l concepem in weekend?" am zis "nu, e obligatoriu marti, :)" ,asa ca, sa vedem ce-o iesi de-aici...am calculat tot ce-am stiut ca sa iasa fetita...sa-mi tineti pumnii, pls...[:D] "Cerul instelat deasupra mea si legea morala in mine" (Kant)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 211
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Am vrut sa merg si eu la doctorul Sasaran, doar ca cei de la Euromedica puteau sa-mi faca programare doar peste 3, 4 saptamani...cam mult, dupa parerea mea... Incerc sa sun la cabinetul lui particular dar nu raspunde nimeni...nu stii cumva programul de consultatii? De Euromedica esti multumita? "Cerul instelat deasupra mea si legea morala in mine" (Kant)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Malinka, din pacate cu programarile asa e, este foarte ocupat, si eu zic ca nu degeaba. eu sunt foarte multumita de personalul de acolo, de medic, pe mine m-a ajutat moral foarte mult, parerea mea e ca e medic de nota 10, dar stii cum e parerile sunt impartite. Am cateva prietene care au nascut acolo, vreo 4-5, si au zis ca pur si simplu, comportamentul asistentelor in timpul travaliului si al nasterii, ai facut ca acel moment(destul de greu) sa treaca usor, plus ca poate sta sotul tau langa tine, pentru mine asta e foarte important, eu chiar am nevoie de sprijinul lui. Toate problemele au fost mai usoare cand le-am depasit impreuna, si stiu ca prezenta lui acolo ma va ajuta-moral ca altfel nu prea. apropo de cabinetul lui particular, eu stiu ca doar vinerea se fac programari, dar nu stiu sa-ti spun intre ce ore, dupa masa, timp de doua se fac programari, acuma daca n-o sa te plictisesti incearca vineri dupamasa din ora-n ora sa suni. cred ca la cabinetul individual nu e chiar asa de aglomerat. Eu ce sa zic!? nu te pot indruma spre alt ginecolog, ca pe altul nu stiu. e decizia ta... Eventual despre conditiile din maternitate o sa-ti mai scriu cand ma intorc, dupa nastere. stiu doar ca nu trebuie sa-ti duci NIMIC nici pentru tine nici pt bebe, decat lucruri personale, periuta de dinti, piaptan etc, in rest iti dau de acolo, inclusiv hainute pt bebe, pampersi, servetele umede,... tot, iti trebuie doar un costumas cu ce sa il scoti din spital... Mai vorbim... si succes la aparitia celor doua liniute (pe tester) Pupici. [url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev259pr___.png"] Asa creste puiul meu[/url] Rodica [gravi] 38+ [baietel] AMR 1+ sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos pentru raspuns...[pup] Tocmai am facut o programare pentru 24 sept...cam mult, poate reusesc sa-l gasesc mai devreme la cabinetul lui...daca nu, ma gandesc ca n-ar trebui sa fie vreo problema, doar am fost la control la Cluj, analizele le-am facut...doctorul de-acolo mi-a zis ca urmeaza doar sa raman insarcinata...mai sunt 5 zile...:) Pentru tine...cum sunt aceste ultime zile de sarcina? Trece greu? Cred ca abia astepti sa iti tii bebelusul in brate...[flo] "Cerul instelat deasupra mea si legea morala in mine" (Kant)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Malinka, daca ai analizele si nu ai alte probleme sie u zic ca nu-i nici o graba, si eu am fost la un control inainte de a ramanea insarcinata sa vad daca totul e ok cu organismul meu, eu avusem un chist pe un ovar in liceu si voiam sa vad daca disparuse cu totul, am facut un ecograf, mi-a zis ca nu mai am nici urma de chist si mi-a dat "verde" la facut copii, dupa cateva luni am ramas insarcinata, si primul control l-am facut la 5 saptamani, dar de urgenta, pentru ca eram suspect de varicela, ma rog, s-ar fi putut s-o fi luat, pana la urma n-am luat-o dar am fost la medic sa vad ce zice, atunci mi-a spus si ca sarcina are 5/6 saptamani, eu stiam, facusem testul de sarcina si iesise II liniute. cat despre ultimele saptamani cam asa...[zid][ups][bang] , e greu, dar o sa treaca, acuma de vreo 2 saptamani e mai greu, nu pot sa dorm noaptea, am acid, imi e rau, burta grea, dureri de spate, dureri ca si la ciclu etc, dar ma gandesc ac nu mai e mult si o sa-mi tin puiu in brate. [url="http://tickers.baby-gaga.com/p/dev259pr___.png"] Asa creste puiul meu[/url] Rodica [gravi] 38+ [baietel] AMR 1+ sapt
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia][hia][hia] dragelor, ce mai faceti? Malinka mai e putin si treceti la treaba [cool] ...si asteptam cat de repede cu vestile bune...asa ca spor la treaba [pathot][;)] Rodica mai ai si tu putin si vii cu bebe acasa. Iti doresc o nastere usoara (nu stiu daca mai intru repede pe net) si sa ne scrii cand te-ai intors acasa cu puiutul [pup]. Irlandezo , Olim voi cum mai sunteti? ce mai fac burticile? [pup] la burticutze. ' Adela [pup] la prichindei...mai zi cate ceva despre ei ca si asa e vreme naspa pe afara...sau sunteti prin concediu pe undeva??? V-am [pup] pe toate. Ali[gravi]8+ si [copil] IARINA (16.02.2006) [url="http://community.webshots.com/user/aliszabo"] poze Iarina [/url] http://www.dropshots.com/iarinutza
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...