Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Initial creeata de desprecopii
Draga comunitate - asteptam impresiile voastre despre spitalele si doctorii unde ati nascut. Cu cit mai concret - cu atit mai bine! [flo] [dc]sunt mamamica de o luna si o saptamana,venirea pe lume a baietelului meu s a petrecut la spitalul CARITAS asistata de domnul doctor ISPAS ALEXANDRU Pentru parinti... despre copii!
craciun
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vrea cineva sa nasca cu dr.Anghel Georgiana de la Cantacuzino? Daca da, sa se razgandeasca urgent! Stie sa taie foarte bine, e adevarat, dar nu prea stie sa coasa la loc, ceea ce poate fi uneori o problema... Cat priveste nasterea propriu zisa, nu o pot invinovati de nimic, pentru ca, avand norocul sa mi se rupa apa intr-o sambata m-a anuntat sa ma duc sa nasc cu medicul de garda! In orice caz, o felicit pe aceasta cale pentru calitatea de a fi un om de afaceri de succes, intrucat spaga nu o refuza niciodatata, iar la cabinetul particular al dansei nu primeam niciodata chitanta. Din fericire pentru mine, fiind refuzata la a doua nastere pe motiv de "sambata", am nascut cu alt doctor si am realizat uluitoarea diferenta! Am nascut in apa cu Dr. Baiulescu, un om si un medic extraordinar si un profesionist excelent!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[pup][pup]Buna fetelor!Sunt Ionela,23 ani,din bucureti si am 18 sapt..Va rog frumos sa-mi recomndati si mie un medic cu care sa nasc..Am mers la sp Cntacuzino la dr Grama...dar mi s-a parut cam distanta Da-ti un sfat va rog k nu stiu unde sa merg va pup si astept raspuns[pup][gravi] grecu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu voi naste la spitalul cfr2 cu dr Miciner Silvia in martie sau poate chiar februarie,as dori sa stiu cum este personalul (asistentele,dr)voi naste prin cezariana va rog cele care a-ti nascut oferiti-mi cateva impresii despre dr si spital Flori mami de Bianca (29.05.2006)si acum [gravi][fetita][copil] 31sapt si 33ecografic
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

roxana_baby bine ai venit pe DC, Iti doresc nastere usoara si sa fiti sanatosi amandoi. Uite ce am scris eu despre spitalul Filantropia cu ceva timp in urma, prin octombrie 2007. "O sa scriu impresiile despre Spitalul Filantropia unde am nascut prematur la 36 sapt. si 3 zile o fetita de 3 kg si 47 cm cu dr. Varlas Valentinin data de 25.09.2007. Am fost ffff multumita de tot in spital, incepand cu dr. care a venit noaptea la 11 la spital si a asistat la nastere, am nascut natural fara nici un fel de anestezie la ora 1.40 si a stat cu mine pana la ora 4 dimineata dupa ce a fost convins ca sunt OK. Moasele Dana si Oana niste scumpe si profesioniste, m-au ajutat enorm in timpul travaliului, m-au incurajat tot timpul si chiar de ma vaitam putin..gaseau cuvinte potrivite tot timpul...Au fost SUPER. Infirmiera de la sala de nasteri la fel..m-a invatat in prima faza cand am ajuns acolo cum sa respir pe timpul contractiilor...venea sa ma intrebe cum ma simt.. Nu am dat nimic la nimeni inainte de nastere, ci dupa ce m-au dus in salonul de la reanimare. Eu am dat la moase si sotul la medic..nimic spectaculos..a fost doar o atentie si multumire pt. grija cu care m-au tratat in acele momente...nu sume exorbitante..pt. ca detest sa dau "spaga" . Vreau sa va spun ca am stat de luni noaptea pana sambata (bb a avut icter prelungit) in spital si toate asistentele si infirmierele erau f. amabile..nu asteptau sa le dai nimic...daca am dat am facut-o de placere. Despre asistentele de la copii..am fost multumita cum a fost ingrijita fata, puteam merge oricand la fata sa vad ce face sau sa-i dau sa manance daca o gaseam treaza si plangea, puteam sa stau cat vroiam cu copilul la ora de alaptat. Au aparatiura..asta apropo ca am citit ca nu exista incubatoare..la sectia de nou nascuti sunt impartiti copii pe camere: prematuri la incubatoare, unde au vreo 5; cezariene si normoponderali. Este ff curat, se intra la copii numai cu halat sterilizat tot timpul. Despre doctori pot sa spun de dr. neotolog Ditu Mariana care a avut grija de fata mea..si am fost ff multumita..trateaza toti copii cu mare atentie. Fata mea a stat la incubator 2,5 zile si i-a facut toate anlizele, nu ne-a dat drumul acasa pana nu a fost convinsa ca este OK copilul..si i-a refacut toate analizele...ne-a retinut inca o zi in spital doar pt. ca i s-a parut ca mai este galbena putin si sa o mai puna la lampa..pt. icter. La spital nu primesti camasa de noapte..vii cu ea de acasa, pt. BB iti trebuie pamers, srvetele umede si Bephanten, doar atat. bbi sunt infasati cu scuetce sterile si nu se permite sa aduci hainute de acasa. Mancarea a fost ff buna pt. ca este adusa de o firma de catering. Cladirea unde este maternitatea si nou-nascutii este terminata si fff curata. Programul de vizite este respectat cu strictete, nu intra nici macar tatii in afara orelor de vizita. Asta este parerea mea pt. ca am trait tot ce am scris, daca aveti alte intrebari va raspund cu placere. Parerea generala a fetelor cu care am stat in salon a fost de multumire privind conditiile si modul de a fi tratate de tot personalul medical, atat la nastere, la copii cat si dupa aceea. Ce m-a socat pe mine este ca se fac fff multe cezariene..intr-o singura zi au fost 8 cezariene si 2 nasteri normale....dar asta-i alta poveste." Ai incredere in tine si mergi cu curaj. Daca ai intrebari punctuale iti raspund cu placere.[pup] posted by roxana_baby[/i]
[hia]ma numesc roxana si am 22 de ani,am 10 saptamani de sarcina si sunt in evidenta dne doctor Alexandra Crisan de la spitalul Filantropia. Daca stie cineva detalii despre dansa sau despre spital as fii recunscatoare sa le spuna. [/quote] 25.09.2007 Maria Diana "Fiecare om se afla in inchisoarea sa, dar fiecare poate obtine dreptul de a se elibera. Sa nu te opresti niciodata sa te zbati" Buddha
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...