Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Eu voi naste in aprilie-mai la Euroclinic. E prima nastere si nu prea sunt familiarizata cu niste "detalii". As vrea sa stiu daca pe langa sacul cu bani pe care il voi da ca taxa, cei de acolo (doctor, anestezist, asistente) se asteapta si la alte atentii. Deasemenea impresii despre experiente la Euroclinic ar fi binevenite. Va multumesc
quote:
Initial creeata de desprecopii
Draga comunitate - asteptam impresiile voastre despre spitalele si doctorii unde ati nascut. Cu cit mai concret - cu atit mai bine! [flo] [dc] Pentru parinti... despre copii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna ziua tuturor, mamici si viitoare mamici! Am citit fel de fel de pareri , pt care ma abtin sa comentez. Voi naste la inceputul lui martie la Filantropia cu DR. Pana Stelian, care pina acum mi-a facut o impresie f buna , a dat dovada de mult profesionalism, va mai dau detalii dupa martie . Acum as dori sa intreb , Tzuc am vazut postarea anterioara si mai intreb odata, doar ata iti trebuie pt spital??poti te rog sa ma lamuresti si pe mine cu mai multe detalii, daca nu deranjez bine inteles,vorbesc de lucrurile importante pt mine si bb, inafar de cele spuse Roxanei, .....nu sapun periutza si din astea, AA si sa-ti traiasca fetita sa fie sanatoasa si mincacioasa. sarumina anticipat.AA si poti sa-mi dai mai multe detalii despre cursurile" scoala parintilor"???
[*] [*] [*] [*] Giani [zz] ,.... [gravi]33+ [baietel] ca am dovada [url="http://bd.lilypie.com/Knvip3.png"][hop]AMR 7 saptaminisioare[hop][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor, Sunt noua pe acest forum, desi il citesc de foarte mult timp nu am gasit momentul potrivit sa si scriu. Sunt insarcinata in saptamana 32 si astept sa nasc la Giulesti prin martie cu dl prof.Marinescu. Am ajuns la dumnealui in urma cu aprox 1 an cand am descoperit ca aveam un chist endometriozic.Dupa ce mi-a facut laparo am ramas gravida. Am si eu niste intrebari, va rog frumos poate puteti sa ma ajutati. Nu ma pricep deloc sa dau bani prin spital, trebuie sa ma informez bine inainte ca sa stiu exact cum sa fac. Intrebarile mele sunt: 1.Dc vreau sa nasc cu epidurala cum procedez?Ii spun medicului meu cu mai multe saptamani inainte si apoi la internare, in momentul cu pricina pe cine tre sa anunt ca vreau epidurala? 2.Cand platesc anestezistul de epidurala?Fix inainte sa imi faca injectia sau cum?Si dc sunt mai multe persoane pe langa mine? 3.Cand il platesc pe dl doctor?Prespun ca dupa, asa am vazut ca merge la dansul. 4.Ce alte persoane mai sunt de platit pe acolo, si in ce momente?O sa am si o moasa, si asistenta de nastere (ce o mai fi si aia...am inteles ca e o asistenta care te ia in primre si sta cu tine..dar aia nu e e moasa?), pe neonatolog cat sa il platesc si cand (poate e ok sa il plateasca sotul dupa ce nasc). 5.Mai exista inca un doctor de platit, "mana a doua" la nastere? Poate reuseste cineva sa imi faca un itinerariu in spitalul asta de la internarea pt nastere naturala pana la externare, cu persoanele si momentele in care trebuie sa le platesc.Mentionez ca am mai fost internata si am mai avut de-a face cu spitalele si nu am reusit niciodata sa scap de situatii jenante de genul celor in care nu am platit si dupa aia a trebuit sa umble familia dupa doctori ca sa ii plateasca. Merci mult de tot. Va pup Ioana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intra la subiectul maternitatea Giulesti, si ai sa vezi ca acolo se discuta. Doctor mana a doua la nastere normala eu nu am vazut, dar poate dr. Marinescu procedeaza altfel, nu stiu ce sa spun. Eu i-am spus medicului meu prin ultima perioada a sarcinii ca vreau epidurala, iar cand m-am dus sa nasc i-am readus aminte, si am spus si moaselor. Anestezia epidurala am platit-o dupa, la ambele nasteri. Dupa adica chiar a doua zi, la prima nastere. Medicului meu i-am dat banii dupa, si a trebuit sa ma rog de el, la a doua nastere i-am dat banii dupa o saptamana cand am fost la un control, ca nu apucasem sa ii dau cat am stat in spital. Moasei i-am dat banii a doua zi pentru ca a iesit din tura imediat dupa ce am nascut, asa ca nu am apucat sa ii dau. Am cautat-o a doua zi cand a intrat in tura. O nastere usoara iti doresc! Am uitat sa spun: medicul anestezist care mi-a placut mai mult a fost dr. Dantis. [cool] Moasa pe care am avut-o a fost dna. Irina, o femeie extraordinara, calda si grijulie. [flo]. Iar medicul cu care am nascut, dr. Ion e de nota 100. Roxie, bubulutza Denisa [zana](23 decembrie 2005)si bebe Mihnea Sebastian [copil](11 ianuarie 2007)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bun gasit! Deja ma pierd in toate mesajele de pe aici asa ca o va intreb pe cele care sunteti familiarizate cu forumul, unde pot gasi informatii despre Filantropia si medicii de acolo. Am citit putin pe aici, dar vreau sa stiu daca exista un loc unde se discuta ,,mai aprins''. Va multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga IULIA1982 imi pare tare rau pt ceea ce ai patit....dar sunt fericita pentru bebelusul tau ca acum este bine.La pagina 101 gasesti si cazul meu....e adevarat ca orice om greseste in viata ca doar e om...dar nu te poti juca cu viata oamenilor....stai sa vezi peste vreo 10 ani(cred ca este prea mult) cand vor iesi la pensie medicii mai in varsta, cate nenorociri se vor intampla din cauza "doctorilor"mai tineri care si-au luat atestatul pe bani.Acum mai e cum mai e dar atunci murim pe capete.Sper din toata inima ca bebele tau sa fie sanatos la fekl si tu....si sa-i mai faci o surioara.Pupici la amndoi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...