Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Va salut mamici! La inceputul lui septembrie o sa fie marea intalnire cu puiutul meu. A nascut cineva la maternitatea din Ploiesti cu d-na dr. Fusu? Care sunt conditiile din maternitate, preturile, cum sunt ingrijiti bebelusii si mamicile? Multa sanatate! Mihaela [gravi] 28 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dupa ce am facut toate consultatiile in Uk, am decis sa nasc in Ro, mai detaliat in Constanta in ultimul moment si Dr. Rusa a fost un medic de treaba (desi nu prea a aplecat urechea la doleantele mele). Dar m-a ajutat sa nasc natural un bebe la 38 de saptamani de 3.600, eu care am 1.60 (cam mare pentru mine), si desi a avut fractura de clavicula la nastere si cordonu in juru gatului am trecut cu bine peste asta, a fost sanatos tun si noi la fel. Ura Spitalul Judetean Constanta Sinzi si David http://community.webshots.com/user/sinzi_ana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by iepurila
Dragi iesence (sau nu) Are cineva de impartasit impresii despre Dna Dr. AKAD, sau despre maternitatea Elena Doamna. Am vazut aici doar pareri bdespre Cuza Voda. Va rog mult impartasiti-mi ce stiti.
Iepurila, daca tu sau altcineva mai are curajul sa mearga la aceasta doctorita dupa ce citeste acest subiect... no comment. http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=22881 Orice ai decide, numai bine si multa bafta!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele eu am 2 nasteri la activ (1998 si 2000) Prin Cezariana cu prof.dr.conferentiar Anca Alexandru Florin de la Spit.Universitar Buc. Super om si super profesionist ( il sunam de cate ori aveam vreun pitic si slava domnului ca am avut destui::)) statea si-mi explica si inainte si dupe nasteri despre tot ce trebuia). Si apropo ...corina g., luis m. si badiu sunt scoliti de anca. In ceea ce priveste anestezistul prima oara am nascut cu seful lor , iar a doua oara cu o anestezista tinerica(CARE MI-A PLACUT MULT MAI MULT), asistentele dupa un episod nefericit de la reanimare, cand urlam dupe ele( ca nu ma puteam da jos din pat din cauza perfuziilor si a sondei) au inceput sa ma auda si sa ma vada ca am intrat bine in ele,in ceea ce priveste neonatoloaga a fost Culcer/ care tot asa (la a doua sarcina nu mi-au aduc copilul decat seara tarziu) intreband de ce , de ce si.......fara raspunsuri; a doua zi cand m-au bagat in salon si a venit doctoreasa era normal sa o intreb ce s-a intamplat, ce scor a avut s.a.m.d , se intoarce la mine cu o privire de era sa ma arunce pe pat si ma intreaba.CE FEL DE MAMA ESTI DRAGA DE NU TE-AI INTERESAT PANA ACUM DE COPIL? va dati seama cand am auzit-o , am ridicat si eu tonul si i-am explicat ca niciuna dar absolut nici o asistenta nu mi-a dat detalii (ca prima oara cand nascusem), dupa care, cand a vazut ca a sfeclit-o cu raspunsul, a dres tonul si a inceput sa-mi zica dragastos ca au fost cateva mici probleme cu puiul ca a avut dubla circulara de cordon si ca au trebuit sa-i administreze prin buricut nu stiu ce)........a venit in fiece zi sa-l vada si a fost totul ok. dupe 3 zile am iesit din spital Tel. de la cabinetul doctorului Anca este 2.24.66.31 si va raspunde dupa 12. asistenta dumnealui doamna Dana santate maxima andreea mami lui theo si florin http://www.community.webshots.com/user/mamicaluitheo
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Anemona, Iti multumesc mult ca mi-ai deschis ochii. Intradevar nu mai am curaj sa ma duc la aceasta doctorita. Indiferent ca a fost ghinion, o prima si ultima greseala. Este inacceptabil si este dreptul meu (pe banii mei) sa-mi doresc ce-i mai bun pentru mine si cei dragi mie. Fetelor revin, in acest caz cu o noua rugaminte. Recomandati-mi un medic ginecolog in Iasi. Un profesionist. Un om.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, va rog din suflet sa ma ajutati cu un sfat!!!! Medicul care mi-a supravegheat sarcina si caruia, de altfel, nu am ce sa-i reprosez, nu e de acord cu anestezia epidurala, iar eu sunt absolut ingrozita de ideea ca as putea sa nasc absolut natural. Am DPN 10 august, stiu ca e ffff tarziu, dar oare nu pot sa gasesc alt medic cu care sa nasc...va rog mult, daca stie cineva un medic care sa primeasca o burtoasa in ultima luna [xx(]eventual de la CFR2, ca am auzit ca e f curat si personalul amabil,dati-mi un semn! va multumesc mult pt. orice raspuns![pup][pup][pup][pup] Oana si bb Mara 35 sapt.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...