Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Naty: dus nu prea poti sa faci dupa cezariana. Ti se face toaleta locala regulat (nu mai stiu, o data sau de doua ori pe zi), iar in camera ai 2 chiuvete: una pentru bebe si una pentru voi (te poti spala acolo pe bucatele). Ai pansament peste operatie - de aia nu poti face dus. Copilul ti-l aduce a doua zi si ramane langa tine. Asistentele vin regulat (ele spala copilul zilnic), iar in plus, ai buton langa pat prin care le poti chema daca ai nevoie de ceva. In prima zi (ziua operatiei) copilul nu sta langa tine (nici n-ai prea putea avea grija de el), dar ti-l aduce regulat sa-l alimentezi la san (la fiecare 3 ore il vezi). Succes si te asteptam cu povestea nasterii puiului tau! Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004 [url="http://community.webshots.com/user/adinaiulia"]pozele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
In rezerva unde am stat eu ( et.5, A2, rezerva 22) nu era dus, era doar o baita mica-mica. Miercuri la 16.oo m-am internat, la 17.30 eram mamica,dupa nastere seara si noaptea mi-am petrecut-o in sala de nasteri si a doua zi dimineata m-a mutat in rezerva. Sambata la pranz eram deja acasuca cu comorica mea. Asistentele iti arata ce trebuie sa faci, dar oricum trec foarte des sa vada cum stau lucrurile si mai e si butonul rosu.... Mai vorbim...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
CORNELIA33,MULTUMESC PENTRU DETALII Chiar renuntasem sa mai sper sa-mi mai dea cineva detalii despre nasterea cu Marinescu.Chiar ma surprinde ca din atatea cate suntem la usa lui nu se nimeresc decat putine pe aici. Multumesc
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Salutare dragelor!!! Am reventi dupa 3 luni de absenta datorata imobilizarii la pat din cauza sarcinii. Si mi-ati lipsit teribil! Acum am din nou mare nevoie de ajutorul vostru: ce informatii puteti sa-mi dati despre dr. Tanase Eugen de la CFR 2? Dr. care m-a urmarit toata sarcina, pana in sapt. 37, s-a imbolnavit si, printr-un concurs de imprejurari am ajuns la acest medic. Insa n-am prea multe informatii despre el, despre maternitate, personal, tarife, asa ca va rog din suflet sa ma ajutati!!! Mai am un piculet, intram acusi in sapt. 38 si am mari emotii ca ma arunc asa, in necunoscut! Tineti-mi pumnii si nu treceti peste rugamintea mea!!!! Ionella & BB mic[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Sunt o mamica de septembrie care tocmai a nascut de 5 zile la Municipal si vreau sa/i felicit pe Drii care s/au ocupat de mine Dr BADEA si Dr Mihai DUMITRASCU....... o echipa extraordinara nota 10. In schimb nota 4 sectiei de NEO NATOLOGIE de la Municipal , ingrozitor cum au inteles ei sa aplice metodele moderne de crestere a bebelusilor. Nasteri usoare (ca a mea ) la toata lumea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

frosa cum adica? ce fel de metode au aplicat? si prietena mea a nascut acolo / azi are o sapt. ne dai mai multe detalii? ce nu ti-a placut? felul in care se spala copiii in chiuveta sau ce? lamureste si alte mamici pliz. cu respect andreea mami lui theo si florin (nascuti la municipal 1998, 2000)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...