Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Hai ca am gasit si eu subiectul asta! Deja sunt ametita de cate experiente de tot felul am citit; bune sau rele, in final cred ca incepi sa iti amintesti mai mult de ce e mai bine. eu am nascut in suceava, pe 6 sept. 2002 (a trecut ceva timp), si am ramas uimita sa tot citesc de spitale cu dus in salon si alte cele. boierie pe voi, care ati avut asa o bafta. inainte de a naste, am tot vrut sa merg la cluj, la stanca (unde ai nascut tu mariana draga), stiam din studentia mea de mult apusa ca e tare fain acolo, profesionisti de nota 20, si cunosteam experientele multora. dar drumul e tare lung si am ramas acasa. medicul a fost amabil din cale afara (dr. dragoi), desi nu ii dadusem nimic (inca), dar ii plac femeile care isi doresc copii. asta am simtit eu atunci, desi ulterior am auzit tot felul de povesti, ca de altfel despre toti de pe aici! cezariana a fost, mi-am revenit destul de repede, numai ca pana a doua zi am stat la ATI cu 2 etaje mai jos de maternitate, si nu am avut sansa sa imi vad bebe-ul decat a doua zi[bang]. simteam ca nu mai pot. acolo s-au purtat bine de tot cu noi, asistente super dragute, care ne-au tinut la povesti, ne-au mai spus una alta... buun! cand am urcat pe sectie, jale mare. fara cotizatii, nu prea se uitau la mine, iar in ultima zi, am crezut ca innebunesc: era o asistenta atat de vulgara, ca am plecat cu un gust super amar. la neonatologie, la fel, am gasit un medic super fain (dr. murariu), dar unele asistente mai uitau ca esti dupa cezariana si esti super-ametita. din pacate 2 cabine de toalete la un numar mare de paturi[:(!]asa ca stateam la coada! curent peste tot, de am iesit si cu cistita din spital, si copilul cu ochiul curgand cumplit. daca ar fi sa mai trec odata, oricand, pentru ca a meritat, mai ales cand ma uit acum la ce am langa mine. va pup pe toate de aici, de unde se agata harta in cui, si sa ne vedem mereu cu vesti bune[cheers] Elena si George (2 ani 1 luna)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna,tuturor si multumesc site-ului pt. ce treaba minunata face ! Am citit tot felul de experiente cu tot felul de doctori. As vrea sa stiu si eu daca a avut cineva experiente cu doctorii Liana Ples ( Maternitatea Bucur - si cum e in acest spital ? ), Silvia Miciner ( unde lucreaza "la stat" ? ca la "particulari" stiu unde e...) si Banceanu. Va multumesc inca o data si va doresc succes tuturor care ati nascut, veti naste sau va doriti copii ! Cocco Co
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana 21 mi-am postat si eu pe aici povestea nasterii prin cezariana cu RADOI. Eu eram cea care ii dadeam nota 11 ! Au fost de-atunci ( prin iunie ) divergente pe subiect,dar din lipsa de timp si de chef nu m-am implicat prea adanc in dispute. Insa am spus-o si atunci clar si o spun si acum:Doctorul Cristian Radoi de la Municipal si pe care il gasiti si la Centrul Unirea merita nota 11 ! Ma simt datoare sa il apar in fiecare zi de la Dumnezeu in care eu sunt super OK si fetita mea la fel! Pentru mine Radoi a fost mana cu care Dumnezeu m-a ajutat sa aduc pe lume o minune si,chiar daca credeti ca sunt dusa, pt mine omul asta e aproape sacru. Asta e ! Nu sunt nesimtita, respect tragedia altcuiva,dar pt mine a fost mana care mi-a impinit visul!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana 21 mi-am postat si eu pe aici povestea nasterii prin cezariana cu RADOI. Eu eram cea care ii dadeam nota 11 ! Au fost de-atunci ( prin iunie ) divergente pe subiect,dar din lipsa de timp si de chef nu m-am implicat prea adanc in dispute. Insa am spus-o si atunci clar si o spun si acum:Doctorul Cristian Radoi de la Municipal si pe care il gasiti si la Centrul Unirea merita nota 11 ! Ma simt datoare sa il apar in fiecare zi de la Dumnezeu in care eu sunt super OK si fetita mea la fel! Pentru mine Radoi a fost mana cu care Dumnezeu m-a ajutat sa aduc pe lume o minune si,chiar daca credeti ca sunt dusa, pt mine omul asta e aproape sacru. Asta e ! Nu sunt nesimtita, respect tragedia altcuiva,dar pt mine a fost mana care mi-a impinit visul! Pardon,nu stiu ce am facut de am trimis de 2 ori si nu stiu sa sterg doar unul dintre ele! Asta e .
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
[s[lef Am plecat dezamagita din tara noastra pentru ca medicii nostri mi-au dat sanse foarte mici pentru a avea un copil.Acum insa pot sa-mi manifest bucuria prin acest mesaj ca am un copil sanatos si doresc sa le spun tuturor femeilor sa nu-si piarda niciodata speranta de a avea un copil.Am nascut departe de tara printre straini dar ajutata din toate punctele de vedere.In timpul sarcinii am primit sprijin de la medici desi nu eram in regula cu actele de rezidenta.Spitalul in care am dat nastere se afla in Spania, Granada(Motril) si pot spune ca este dotat corespunzator cu cele necesare pentru viitoarele mamici si copii.Desi trebuia sa vorbesc o alta limba doctorii m-au inteles si au avut multa rabdare cu mine.Pot spune ca am avut mare noroc pentru ca nu a trebui sa ma gandesc cat costa o cezariana sau un anestezist...Copilul meu a stat in camera cu mine in toate cele 7 zile, mancarea a fost la alegere ca si intr-un restaurant, curatenia mai presus de orice.Nu s-a facut nici o diferenta intre mine si pacientele lor.Am beneficiat de cursuri prenatale si postnatale pentru care nu am platit nici un ban.Sunt foarte multumita ca aici mi-au dat o sansa de a deveni mamica si au reusit sa faca fericiti mai multi oameni care au asteptat nasterea lui Elias cu sufletul la gura.Acum are 1 an si 3 luni, sanatos si cu zambetul pe buze aducand multa bucurie in familia noastra.Multa sanatate tuturor.Liliana LBadea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...