Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

quote:
Originally posted by simonnete
Buna fetelor ! Eu urmeaza sa nasc la CF2. Imi spune si mie cineva ceva de preturi pt medic, asistente,moasa ... si daca exista ceva informatii despre dr. Echim Corina VA MULTUMESC !
E o doctorita excelenta! Eu am nascut acum 2 luni la CF 2, cu dr. Tanase Eugen, seful de sectie, insa si dr. Echim s-a ocupat de mine. Mi-a placut enorm atitudinea ei: extrem de comunicativa, draguta si atenta. La fel si restul personalului. Cat despre tarife: am dat 3,5 mil la dr si 500 mii la moasa si 500 mii la dr. neonatolog. In rest asistente 50, 20 mii, in functie de cum se nimerea. Si a fost mai mult decat ok. Nastere usoara si fii sigura ca esti pe maini bune! Ionella si Sorinel [copil](2 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor. Sint si eu dornica sa devin mamica sper eu sa mi se intimple cit mai curind. In urma unor recomandari, m-am hotarit sa merg (cel putin momentan) la dr. Radoi de la Municipal. Ce ati scris voi despre el si bune si rele nu m-a ajutat prea mult. La fel se intimpla si cu alti doctori; am gasit pe site si vorbe de bine dar si critici la adresa tuturor. este vreuna dintre voi care a nascut anul asta cu el? multumesc frumos (anticipat)pentru raspunsuri ciurli
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut ambi bebei (1999 si 2001)la Filantropia cu d-na Dr. Sgarbura. Super profi, insa este genul de femeie mai dura, care nu accepta sa te plangi prea rau, sa te ingrasi prea rau.... nu suporta extremele, vede totul ca cel mai natural lucru din lume. Spitalul este la fel cum sunt toate in Romania, esti pus in tema de cand te internezi care sunt tarifele, este un fel de cod secret, daca nu le respecti nu te baga nimeni in seama. Cotizezi de la poarta pana in sala de nasteri. Avantaje: nu sunt gandaci si nici nu am auzit sa aiba la sectia de nou nascuti cine stie ce microbi sau virusi super periculosi, cum a patit nasa copiilor, cand a nascut la Giulesti si bebele ei a luat un stafilococ auriu, de au tras o spaima crunta doua luni prin mai multe spitale bucurestene, pana i-au dat de capat. Luluta Luluta
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua fetelor! Eu am nascut in nov. 1999 pe cale naturala la spitalul ELIAS sub supravegherea dr.Razvan Mateescu, un medic de exceptie. Conditiile erau SUPER de atunci, intre timp cred ca s-au mai modernizat. Daca as mai ramane insarcinata tot acolo as vrea sa nasc si cu acelasi medic. [url="http://photos.yahoo.com/mihaela_visan73"]Pozulici [foto][/url] Mihaela, mamica de Luca (5 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara tuturor, Nu-s de foarte multa vreme pe aici..de altfel nici timpul nu e in favoarea mea sa marsaluiesc mai mult cu voi pe aici...am vazut fel de fel de pareri,opinii despre medici, spitale,comportamentul personalului medical, impactul acestora asupra noastra,etc..... "Seful" cel mare de sus a hotarat sa-mi dea un bebelus in mijlocul vietii....cu siguranta ca stie el ce face...de ce acum, de ce nu mai devreme, de ce nu deloc....sunt intrebari retorice... Intrebarea mea, care sper sa nu ramana fara un sfat de la voi este daca stie cineva despre istoricul d-nei dr. Georgiana Anghel care asista la nasteri la Spitalul Cantacuzino, mai precis daca stiti pe cineva care a nascut cu dansa prin cezariana. Va multumesc anticipat
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...