Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Ralu draga, Vezi la subiectul Maternitatile din Bucuresti, pagina 3, la link-ul asta: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=29438&whichpage=3 Pana la urma s-a dovedit ca madam Badea chema toate gravidele (un pic inainte de termen) sa le declanseze nasterea in timpul programului. Ca nu vine in afara programului. gandacelu a fost miercuri dimineata la control si a chemat-o vineri sa-i induca nasterea dar norocul ei a fost sa nasca miercuri spre joi noaptea, cu dr Badiu care era de garda. Asa ca daca esti la inceputul sarcinii, n-ar fi rau sa reconsideri hotararea luata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
si eu am nascut la maternitatea Giulesti, cu doamna doctor Cezara Bucur careia nu o sa-mi ajunga o viata sa-i multumesc.S-a purtat ireprosabil si mai mult decat medic mi-a devenit si prietena.Despre personal, ce sa zic...am stat intr-un salon cu alte 6 mamici, dar asistentele au fost dragute...imi amintesc ca mi-au desfundat canalele si am reusit astfel sa alaptez.In ceea ce le priveste pe cele de la copii, se purtau fara inima si erau lipsite de profesionalism.Cand mergeam la alaptat cica le faceau copiilor toaleta,dar le dadea cu o vaselina cam asA:FATA-POPOU-FATA-POPOU.[bang].INCA CEVA:am plecat de-acolo cu bebe cu dermatita, dar i-a trecut in trei zile doar cu baneocin pudra...[amoras]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu, acum mi-am bagat nasul la subiectul asta...si cum sunt pacienta unui doctor controversat, nu m-a rabdat sufletelul sa nu scriu si eu macar un rand-doua. Despre cine e vorba...de Radoi de la Municipal, bineinteles. Nu stiu povestea cu bebelusul mort la 8 luni, stiu ca am citit-o pe cea a Adrianei chiar cu cateva luni inainte sa nasc si totusi am riscat (sincer, nu mi s-a parut deloc horror acea poveste, comparata cu altele citite despre alti medici aici pe forum), mi-am ascultat instinctul si am mers pe mana lui, si nu regret absolut deloc. La fel ca si Anculina, n-am decat cuvinte de lauda la adresa lui, o nastere normala, cu epidurala, ca la carte, refacere usoara, ce mai, profesionalism cap-coada! Asa ca acum la cel de-al doilea bebe nici nu s-a pus problema sa-mi schimb medicul, voi merge in continuare pe mana lui si il recomand cu cea mai mare placere. Mickyyy[gravi] si [copil] Malina Ioana (31.03.2004)
[foto] [url="http://community.webshots.com/user/mickyyyy"]Album Malina[/url] & [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545"]Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Drage gravidutze, va povestesc cate ceva si despre nasterea mea, poate va ajuta.. Mi-aduc aminte de ceatza in care eram eu inainte de eveniment si daca va pot ajuta cu ceva, orice, va rog sa nu ezitati.. Deeeci, am nascut la FILANTROPIA cu Pr Conf Dr PELTECU . Mai mult si mai mult cu Dr CHISLEAG - colega si mana lui dreapta caci el era in operatii ceva mai complicate decat o nastere...stiu ca suna ciudat, dar il inteleg si de asemenea prefer sa se ocupe de cazurile grave (tumori&co) pentru ca acele persoane au cu adevarat nevoie de talentul lui. Am nascut normal, fara anestezie, si , se pare, chiar usor. Spitalul nu mi s-a parut infiorator, cel putin nu asa de infiorator pe cat mi se prezentase cd nu eram internata, toata lumea e in regula,mai ales atunci cand sunt "unse" putin. Copii erau ingrijiti bine, n-am vazut vreo chestie grava. In schimb eu am observat ca am fost tratata altfel caci eram pacienta dlui director.. Tot personalul spitalul cunoaste despre cine e vorba si are mult respect pentru acest om intre oameni.. Nu ma intind pt ca risc sa va fac un roman.. Sper sa v-ajute si putinul pe care vi l-am scris..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Anculina, da [alcool][alcool]. Chiar joi am fost la control la Radoi si am ramas surprinsa ca stia de existenta forumului de aici, ba chiar mi-a raspuns la postarea mea de mai sus (nu stiu daca raspunsul a fost la "nimereala" sau chiar a citit mesajul meu) si mi-a explicat ce s-a intamplat cu mamica ce a pierdut sarcina la 39 de saptamani (avea un alt RH decat cel care fusese "declarat"). Apreciez gestul, oricum eu aveam incredere-n el si fara acele explicatii! Mickyyy[gravi] si [copil] Malina Ioana (31.03.2004)
[foto] [url="http://community.webshots.com/user/mickyyyy"]Album Malina[/url] & [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34545"]Povestea nasterii[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...