Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

Buna ziua, fetelor. Desi stiu ca locul meu nu este aici, sunt viitoare mamica de mai-iunie 2005, m-a indrumat Crissu, care si ea a fost pe aici in vizita catre voi, poate imi puteti oferi mai multe informatii despre doctorita si spitalul la care voi naste eu. Spitalul este Cantacuzino, doctorita este Luminita Enache, care ma consulta lunar la Spitalul de Urgenta Floreasca(acolo are consultatiile). Pe mine ma tenteaza sa nasc normal, insa vom vedea in continuare daca va fi totul ok. Pana acum, multumesc lui D-zeu, sarcina a decurs normal. Ma intereseaza costuri, cum se procedeaza in momentele nasterii, cum si cand dai plicurile si cui.... Desi mai e ceva pana in mai, vreau sa ma pregatesc din timp. Pe Luminita Enache o stiu ca este super ok, nu e genul care sa aiba pretentii, dar sunt curioasa cam cat trebuie sa-i dai. Eu o stiu de multa vreme, de vreo 5 ani si intotdeauna sun t atenta cu ea, ii duc cate ceva, de sarabatori ne trimitem reciproc mesaje, deci sper sa fie si ea apropiata de mine in aceste momente.... Va multumesc mult, numai bine, Andutzy- UM 18.08.2004
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Va salut fetelor,sa va traiasca bebelusii. Pana acum am tot citit ce a-ti scris , am si eu niste intrebari care ma framanta .Eu urmeaza sa nasc in martie la maternitatea Odobescu din TIMISOARA cu dr.Miculita.De nascut cred ca o sa nasc normal daca nu vor fi probleme dar tot nu sunt pe deplin hotarata.Am discutat cu doctorul meu despre epidurala si mi-a spus ca el nu e de acord cu epidurala pentru ca poate sa sufere copilul sa se blocheze in travaliu dar daca vreau se poate face .Binenteles daca o platesc.Am inteles ca se plateste si o taxa de spital daca ai medicul tau si nu nasti cu cine e de garda.Nu mi se pare corect, macar de-ar face ceva cu banii aia sa-i investeasca in spital sa se vada ceva atunci nu mi-ar parea rau.Nu am fost niciodata in maternitate sa vad cum e dar dupa cat am auzit nu e asa super.Cine a nascut de curand poate sa-mi dea amanunte despre cum e spitalul,doctorul? VA ROG MULT.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca dr. Radoi Cristian intra din intamplare aici, il salut calduros ! 26.MAI.2004, ora 17.30, cezariana, filmata, fetita - Maria Carolina, 3,100.Kg, 51 cm, scor - 9; 10. Pentru mine si sotul meu ati fost mana care a implinit minunea din viata noastra si in fiecare dimineata in care Maria e sanatoasa si perfecta ,ne zambeste si progreseaza, un gand de recunostinta se indreapta inspre dvs. ! Va multumim ! Poate pe 26.MAI.2005 trecem un minutel pe la dvs. impreuna cu ea sa va salutam !
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Caramella, Eu sunt din Bucuresti, deci nu te pot ajuta cu informatii despre spital sau doctor, tot ceea ce iti pot spune este despre epidurala. Am nascut acum un an, cu epidurala, si nu a afectat copilul, insa ai grija sa nu ti-o faca prea tarziu (daca optezi pentru ea) fiindca la mine asa s-a intamplat (mi-a facut anestezia cand aveam dilatatie 7, iar ea se face la dilatatie 4), mai tarziu nu prea mai are timp sa isi faca efectul, iar facuta prea devreme, intradevar, poate opri travaliul si in acel moment ar avea de suferit bebelusul. In legatura cu plata, asa este, eu am cumparat trusa de la farmacie (750.000 lei, anul trecut, dar fara solutie) fiindca asa a fost intelegerea cu doctorita (am auzit ca solutia costa foarte mult, in jur de 2.000.000 lei). Mai bine informeaza-te la farmacie. Sper sa iti foloseasca ceea ce ti-am spus. Nastere usoara si un [copil] sanatos! Simona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca dl. Radoi intra, din... intimplare, pe aici, eu nu il salut ! Ma rog insa la Dumnezeu sa invete ceva din mesajele postate pe acest forum. Sa ceara RH-ul gravidei si sa considere aceasta analiza nu un moft, ci o prioritate in sarcina! Iar cind ii vine vreo gravida la control, sa ia in calcul si complicatiile care pot aparea in timpul sarcinii. Sa asculte inima copilul, sa vada daca e totul OK cu el, si abia apoi, daca e cazul, sa linisteasca mamica spunindu-i ca sarcina ei e in regula. Si ma mai rog la Dumnezeu sa-i dea acestui medic puterea de a se implica si cu sufletul, nu numai cu cunostintele dobindite in anii facultatii, in fiecare caz de care se ocupa! http://adriana.freewebspace.com/photo.html "Nu exista dragoste.Exista doar dovezi de dragoste" Jean Cocteau
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am nascut in Sighisoara, medicul meu de nota 11, personalul rezonabil da directorul dadea cu bata-n balta. Era genul de om care se credea mare si tare peste toti, angajati si pacienti, vorbea urat si se comporta ca un cioban la oi, parca traise printre animale nu printre oameni si asa ii si trata pe cei de langa el, ca pe niste animale. Si pentru o femeie care tocmai a nascut, nu stiu cat de bine era psihic o intalnire cu acest personaj, mai ales ca vrei nu vrei, trebuia sa suporti vizita lui de dimineatza. Despre spital, o amintire f. neplacuta este ca in noaptea in care eram in sala de travaliu ancorata la perfuzie, s-a ars becul din wc. Si nu intotdeauna am fost ajutata, asa ca a trebuit sa merg singura cu perfuzia dupa mine si pe intuneric, si trebuia sa mai tin si mana cu perfuzia nu stiu cum ca altfel se oprea picuratul. Cam atat, ca in rest n-am ce sa zic. mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ruxel, nu te du la Puia! E cunoscut si renumit, dar e si grabit si usor superficial din cauza nr mare de solicitari. Consultatiile dureaza 5 minute, ia decizii pe care nu ti le explica (ca doar nu are timp)si nu e deloc cald si apropiat de paciente. E bun la nastere, dar daca nu rezisti 9 luni fara o oaresce apropiere de medicul tau, nu te du. Vei fi doar un numar in agenda lui cu gravide.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miguelle tu ai fost pacienta lui? Ai avut experiente neplacute? Ideea este ca am intrat in luna 6-a si e cam tarziu sa-mi caut acum alt medic cu care sa nasc.... Din cate stiu este bun ca medic...iar acum....sincera sa fiu nu m-a repezit la nici o intrebare si mi-a raspuns la tot ce vroiam sa stiu. Am vazut aici pe forum vreo 2-3 fete care scriau numai de bine despre el. Iti respect parerea, multumesc de gandurile bune.....dar mi-e greu sa-mi schimb medicul acum. pup toate fetele [gravi] 22+ Ruxel http://photos.yahoo.com/ruxivisan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...