Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

despre spitalele si doctorii unde ati nascut


Oaspete desprecopii

Recommended Posts

getuta, cum e dr. Onofriescu, ca si persoana, ma refer? iti acorda atentie cand te duci la programare? iti raspunde la intrebari? e "de treaba" cum se spune? tare ma bate gandul sa dau o "raita" pe la cabinetul dumnealui, dar mi-e cam [:I], ca-i barbat, si alea alea...pana acum am fost numai la femei ginecolog, dar multe fete spun ca prefera sa mearga la barbati?! ce zici?[floare3] thanks __________________ "cu doar un pic de credinta poti muta muntii din loc":)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:
Originally posted by elle23
getuta, cum e dr. Onofriescu, ca si persoana, ma refer? iti acorda atentie cand te duci la programare? iti raspunde la intrebari? e "de treaba" cum se spune? tare ma bate gandul sa dau o "raita" pe la cabinetul dumnealui, dar mi-e cam [:I], ca-i barbat, si alea alea...pana acum am fost numai la femei ginecolog, dar multe fete spun ca prefera sa mearga la barbati?! ce zici?[floare3] thanks __________________ "cu doar un pic de credinta poti muta muntii din loc":)
Draga Elle sincer mie imi place de dr. E de treaba dar fff aglomerat poate stii ca e si directorul clinicii asa ca sigur nu are cum sa retina pacientele dar ca profesionist eu am mare incredere in el...Si ca om eu mai simt bine cand sunt la el pot sa il intreb orice si el raspunde. Dar am o amica pe care am dus-o la el si nu e la fel de incantata asa ca ce sa iti spun....depinde la ce te astepti si tu de la dr...Eu prima data la el am mers speriata rau si m-a incurajat foarte mult. Poti incerca ...bafta multa oricum.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nicoll/mada, eu sunt la dr. Ciulcu petru si sunt in saptamana 36 de sarcina.Mai ai rabdare un pic si apoi iti povestesc eu tot ce vrei.Mie o sa/mi faca cezariana deoarece de la prima nastere am o ruptuara pe col.Vreau sa-ti spun ca e singurul care mi-a spus asta , restul dr. la care am mers n-au bagat de seama.Eu sunt multumita de el, sa vedem ce va mai fi.Maine merg iar la control, acum ma cheama in fiecare saptamana.Eco morfologica am facut la Diagnosis, ca la municipal nici nu stiu daca se face.Fa-o tu. nu sta dupa el.Daca ai nelamuriri sau vrei sa ma intrbi ceva, trimitre-mi Pm.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by rdunare
Salut tuturor. Imi vine sa mor de ciuda ca nu am aflat de acest site si forum de mai multa vreme. Asta este, acum sa va spun ce am pe suflet. Sotia mea urmeaza sa nasca la sfarsitul lunii mai. De-ocamdata stim ca vom naste la Municipal, la Dl. Florin Anca. Despre domnia sa am auzit deocamdata multe lucruri bune, am fost cu ea la aproape toate controalele, ne-a explicat pe indelete tot ce am intrebat, etc. Toate bune, doar ca dintr-o coincidenta ciudata am gasit si aici si printre cunoscute doar femei care au nascut prin cezariana cu dansul. Exista printre voi si persoane care au nascut normal cu dansul? Alta emotie pe care mi-am mai spulberat-o citind pe aici este ca eu trebuie sa fiu langa doamna mea cand se va naste bebeluca. Nu conteaza de cate ori o sa lesin, trebuie sau fiu langa ea! Inca ceva, cunoasteti clinici particulare care sa ofere si serviciu complet de asistare la nastere si post nastere? Am intrebat la Marie Stopes si mi s-a spus ca urmaresc gravida pana la termen, iar pentru nastere se trece strada la Spit. Bucur, unde te asista doctorul ce a urmarit sarcina, care nu va cere un leu de la tine, ca nu-si risca job-ul pentru 100 de euro. Restul de asistente si medici cred ca tot trebueisc unsi, asa ca mare scofala nu faci.
salut si sa fiti sanatosi in primul rand. cu parere de rau iti spun ca nu prea mai asista la nasteri normale decat daca este cumva prin spital, desi nici atunci nu prea cred, pt. ca daca are fro operatie sau ceva va naste probabil cu cine se nimereste. intr-adevar este un medic deosebit, eu am nascut de 2 ori cu el dar..cezariana(pe care de altfel si eu am preferat-o). cel mai bine ar fi sa stai de vb f. clar si sa clarificati de la inceput aceste lucruri. daca cumva sotiei i se rupe apa si este programata pt. cezariana vine de acasa, daca naste normal nu vine. iti spun cu siguranta acest lucru. nuy vreau sa va dezamagesc dar tineti cont de aceste "aspecte". va doresc numai bine si indiferent de cum va fi nastere usoara si pui sanatos. Andreea mami lui Theo & Florin [url="http://community.webshots.com/user/mamicaluitheo"]poze[/url] Salvati-l pe Mihaita! http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38225
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sotia mea a nascut acum trei sapt o frumusete de fata(gabriela),60cm,4.220kg,care lua nota 10 daca nu era cezariana!a nascut in polonia(e poloneza,si a fost mai usor pt ea sa o aiba pe maica sa aproape)!despre doctorii si conditii doar cuvinte de lauda,cu toate ca si la ei spitalele sunt cele vechi,insa foarte bine amenajate interior si cu doatari pe masura!! pt mine a fost f important ca am putut sa stau langa ea de cand a fost internata pina dupa ce a nascut!!am tinut o de mana 17 ore cat a avut travaliu(a vrut natural,insa a trebuit sa faca cezariana),si am plins ca un copil langa sala de operatie,urmarind prin usa de sticla cum doctorii au scos in lume ingerasul numit GABRIELA!!!nu credeam,si nu stiam ,ce mult poate sa nsemne un copil!!acum stiu sii multumesc lui dumnezeu in fiecare zi pentru minunea asta!si ma rog sa mi tine fetele sanatoase! PS: am vazut ca mute dintre voi se plang despre asistente,si in special cele care se ocupa de nou nascuti!!sa va spun ceva:si in polonia am avut aceeasi problema,cele de pe sala dragute,cele de la bebelusi,niste scorpii,nesimtite!!se pare ca si la altii au ramas sechele din timpul comunismului,nu doar la noi!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by amiss_zip
Salutari la toata lumea:)! Caut si eu un medic ginecolog care nu face avorturi![:)] Daca stie cineva ceva, va rog spuneti-mi si mie!
la ce te referi??????? [paste] Andreea mami lui Theo & Florin [url="http://community.webshots.com/user/mamicaluitheo"]poze[/url] Salvati-l pe Mihaita! http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38225
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...